انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اگر اینجور هست که میگی بله پروهانتر ساچمه خوب و نسبتا دقیقی هست ولی فکر نمیکنم بتونی گیر بیاری.
شما از چه ساچمه ای استفاده میکنی؟
من چند وقت پیش به نظرم تو تبریز دیده بودم خدا کنه تموم نشده باشه
راستی این پرو هانترا سرعت فوق العاده ای میگیرن اینو از تست 52 تیون شده با چنتا ساچمه میگم که با پرو هانتر 29 ژول داده که حتی از کراسمن و اف ایکس هم به مراتب خیلی بیشتر بود
(2012-05-27 07:37 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما روغنش زياد بوده دوست عزيز.وگرنه تجربه من برعكس شما بوده.Khansariha (8)
تو مجله ی جنگ افزار هم نوشته بود که ساچمه رو روغن نزنید که باعث افت دقت میشه
فولاد جان من تمام ساچمه هام رو اول می شورم بعد خشک می کنم و "فقط سه قطره" روغن می ریزم توش. می تونین گروپهایی رو که گذاشتم ببینین و اگه بی دقت هستن امر بفرمایین تا دیگه تکرار نکنم.Khansariha (219)Khansariha (219)
من این روشی رو که گفتم انجام می دم و کاری هم به مجله و تلویزیون و این حرفا ندارم.خودم این کارو تجربه کردم و دیدم خوبه.اصراری هم بر درست بودن صد در صدش ندارم.
homayonfar من فعلا پی سی پی ندارم ولی هر تفنگی با یک نوع ساچمه سازگاری بیشتری داره مثلا همین 52 با بارکودا و کراسمن عالی میزنه باید ساچمه های مختلف رو تست بکنی ببینی کدوم بهتر رو تفنگت جواب میده.ولی اگر پروهانتر گیرت اومد حتما بخر واقعا ساچمه خوبیه به صرفه است در مقابل قیمتش.اقا مهدی هم راست میگه من هم تجربه کردم ساچمه چرب قدرت و دقت بیشتری داره البته با ساچمه های درجه یک این ویژگی اشکار میشه.
دوستان آقای همایونفر تفنگ کالیبر 4.5 دارند و من پروهانتر 4.5 را روی 52 امتحان کردم ، به معنای واقعی کلمه افتضاح بود ، ساچمه ایرانی بهتر از پروهانتر 4.5 میزد ، اینقدر شل توی لوله جا میرفت که فکر میکردی تفنگ را خالی شلیک کردی ، یکی دیگه از بچه ها(MEHDI) هم تست کرد و همینطوری بود ، خلاصه پروهانتر فقط 5.5 خوبه(تقریبا هر کسی استفاده کرده راضی بوده) و 4.5 به مفت نمیرزه و خوب 5.5 اون کمیاب هم هست و مشکل گیر میاد.
البته ممکنه پروهانتر هم مثل پرومگنوم با کیفیت و بیکیفیت داشته باشه ولی خوب تجربه من که اینطوری بود.
ممنون دوستان از راهنماییتون
نمیدونم چرا منم عاشق ساچمه های سبک و خوش پروازم
دیروز جی اس بی 8 گرین و سام یانگ 16 گرین و آزمایش نفوذ تو ورقه آهنی کردم(چهار پایه آهنی)نسبتا هم ضخیم بود
با رین استورم ضعیف شده فاصله 7 متر
نتیجه:جی ای بی نفوذ کرده و باعث شکاف شده بود ولی سام یانگ مقداری باعث تو رفتگی شده بود
با رین قدرت فابریک
نتیجه:هر دو ساچمه از ورقه رد شده بودن ولی جی اس بی ضربه کمتری وارد کرده بود و راحت تر نفوذ کرده بود
ی تست افت تو 130 متری رو دیوار گرفتم که نتیجش افت 50 -60 سانتی سام یانگ نسبت به جی اس بی بود
تو دقتم که تا حالا رو دست جی اس بی ندیدم حتی تو این فاصله به راحتی بعد قلق گیری کلاغ زدم
کلا من با این نظریه که وزن بیشتر ساچمه باعث برتریه کاملا مخالفم چون به عینه اینو تجربه کردم ولی حیف که ساچمه خوب هم گرونه وهم کم گیر میاد
اینطور که من شنیدم ساچمه های اف ایکس هم خیلی دقیق هستن خدا قسمت کنه ما هم استفاده کنیمKhansariha (172)
با سلام
ساچمه fx با jsb 8 گرینی که شما استفاده میکنید فرقی نداره ، در اصل یک جنس در 2 بسته بندی مختلف ، به نظر من زیاد دنبال جنس ارزون نباشید که باعث پشیمونی میشه،من حدود 30000 تومان ساچمه های مختلف خریدم و امتحان کردم ولی آخرش هم رفتم باراکودا و jsb گرفتم و خیال خودم را راحت کردم ، کاری که اول باید انجام میدادم آخربار کردم.
انگلیسیه میگه :
من اینقدر پولدار نیستم که جنس ارزون بخرم!!!!!!!!
(2012-05-30 12:05 PM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوستان از راهنماییتون
نمیدونم چرا منم عاشق ساچمه های سبک و خوش پروازم
دیروز جی اس بی 8 گرین و سام یانگ 16 گرین و آزمایش نفوذ تو ورقه آهنی کردم(چهار پایه آهنی)نسبتا هم ضخیم بود
با رین استورم ضعیف شده فاصله 7 متر
نتیجه:جی ای بی نفوذ کرده و باعث شکاف شده بود ولی سام یانگ مقداری باعث تو رفتگی شده بود
با رین قدرت فابریک
نتیجه:هر دو ساچمه از ورقه رد شده بودن ولی جی اس بی ضربه کمتری وارد کرده بود و راحت تر نفوذ کرده بود
ی تست افت تو 130 متری رو دیوار گرفتم که نتیجش افت 50 -60 سانتی سام یانگ نسبت به جی اس بی بود
تو دقتم که تا حالا رو دست جی اس بی ندیدم حتی تو این فاصله به راحتی بعد قلق گیری کلاغ زدم
کلا من با این نظریه که وزن بیشتر ساچمه باعث برتریه کاملا مخالفم چون به عینه اینو تجربه کردم ولی حیف که ساچمه خوب هم گرونه وهم کم گیر میاد
اینطور که من شنیدم ساچمه های اف ایکس هم خیلی دقیق هستن خدا قسمت کنه ما هم استفاده کنیمKhansariha (172)
دوست عزیز یک نکته را باید بیشتر دقت کنیم. Khansariha (8)
در مسافتهای نزدیک تفاوت فاحشی بین رخنه دو ساچمه سبک و سنگین نیست چون هردو تقریبا یک انرژی را دارند (یکی سرعت بیشتر و وزن کمتر و دیگری وزن بیشتر و سرعت کمتر)‌هردوی اینها در مسافت نزدیک یک اثر برخورد از خودشون نشان میدهند
آنچه که واضح و مبرهنه و در تمام تستها هم نتیجه اش موجوده اینه که این ساچمه سنگینتر انرژیش پایدارتر هست(بالستیک بیشتر)‌ و در فواصل دور اثر گذاری و تخریبش بالاتر هست شما از مسافت 50 متر به بعد این تفاوت را براحتی روی هر شئیی میبینید. Khansariha (256)
سلام
یکی از مشکلات کالیبر 4.5 مخصوصا برا تفنگهای مگنوم ساچمه های سبک میباشد که من اومدم این مشکل رو با یه ترفن جالب برا خودم حل کردم روش کار هم به این صورت است که اومدم روی گیره یه سوراخ به قطر 4.5 میل ایجاد کردم و بعد ساچمه 5.5 رو میذارم وسط و گیره رو میبندم بعد ساچمه 5.5 میشه 4.5 . تو این تصویر هم دو نمونش رو میبینید که ساچمه های گامو پرو مگنوم و مچ تبدیل به 4.5 شدن حالا دیگه با برا خودم ساچمه 4.5 با وزن 15 گرین دارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینک مرجع