انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-09-24 12:53 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاسگذار همه شما دوستان خوب بخاطر راهنمایی که کردین. فقط یه خواهش دارم اگه کسی ساچمه هالوپوینت برای فروش داشت خبر بده. پدر من چند وقت پیش از سوئد اومد برام ده بسته کراسمن و ده بسته الیت bsa گرفته بود که تو همون کشور بهش گیر دادن که شما بخاطر تحریم حق خروج این اجناس رو ندارین. به هزار بدبختی از هر کدوم یه بسته اورده بود. ببینین وضع ما چی شده که اجازه اوردن ساچمه رو هم نداریم.
راستی سعید جان شما فکر کنم تجربه استفاده از هالو پوینت رو داری. عزیز این ساچمه رو از کجا تهیه کنم. فردوسی رفتم تو کل مغازه ها فقط یکی داشت اونم 4 بسته با قیمت 15 هزار که من همه رو خریدم. در هر صورت اگه جایی سراغ داشتی بزرگی کن و خبرم کن.چون من هم ازش جوب خوبی گرفتم.
حمید جان برای اینکه دوستان دچار اشتباه نشوند اشاره کنم که اینها (هالوپوینتها)‌ را من از نزدیک دست شما دیدم این ساچمه ها یعنی بسته های 15 هزار تومنی مدل H&N هست (200عددی)‌Khansariha (8)
[تصویر: hn-hollowpoint-22.jpg]

و این مدلی که بچه ها میگن مدل هالوپوینت کراسمن هستش که قیمتش اگر گیر بیاد بیشتر از 45 هزار هست Khansariha (256)
با سلام مجدد. بله علی اقا فکر کنم در مورد هالو پوینت من خوب توضیح ندادم ..دوستان یه مدل هالو پوینت هم داریم که کاغذ روی بسته سبز رنگ است . که اونم ساخت المانه.در هر صورت سر فرصت ازش عکس میذارم که مدلی رو که گرفتم رو ببینید من که واقعا ازشون تو تیراندازی لذت بردم. صادقانه میگم ساچمه رو ساچمه اونم تو 20 متری
با سلام . درسته حميد جان اين نوع هالوپوئينت هم خوبه ولي الان فكر نكنم به اين قيمت گير بياد با اين وضع دلار روزانه قيمت عوض ميشه البته صعودي . مطلب ديگه اينكه فكر كنم گرين 12 براي 350 سبك باشه من 15 و 18 گرين استفاده ميكنم و خوبه . اگه از نوع پريمير كه الان بعضي شهرها موجوده تهيه كني خوبه كه 500 تاييش حدود 48 ميشه پيدا كرد . Khansariha (8)
فکر میکنم منظور شما این ساچمه باشه
دارای تخریب زیاد ولی دقت پایین در مسافتهای طولانی کلا برای شکار در فاصله های نزدیک بکار میره
قیمتش حدود 20 تومن باید باشه مانند تمام هالوپوینتها دارای وزن کم که حتی بتونید در تفنگهای کم قدرت هم ازشون استفاده کنید و در شکار بیشترین نتیجه رو به شما میده
دوستان یک نکته بسیار مهم در ساچمه های هالوپوینت اینه که چنانچه توسط یک تفنگ قوی شلیک شوند پس از مقداری نفوذ در بدن شکار تغییر مسیر داده و به ندرت از بدن شکار خارج میشوند . حال اگر همین ساچمه با تفنگی مثل ای ار 6 شلیک شود که دارای قدرت زیادی است در بدن شکار به دو قسمت یا بیشتر تکه تکه میگردد و باعث تخریب اندامهای حیاتی موجود میشود

یک نکته را هم اضافه کنم که در فشنگهای هالوپوینت نیز به همین روال هست به همین دلیل استفاده از فشنگهای نوک سوراخ در ارتشهای جهان ممنوع میباشد

[تصویر: 13478874011.jpg]
حبیب جان اگه وقت کردین لطفا از این ساچمه هم با پی سی پی هم با فنری یه گروپ بذارید.این طوری در باره دقتش بهتر می شه نظر داد.Khansariha (8)
بله دوست عزیز.عکسی که از ساچمه هالو پوینت گذاشتی دقیقا همونه که من مد نظر داشتم.در مورد تخریبش که خود شما میدونی چیکار میکنه اما در مورد دقت کم که فرمودین باید عرض کنم که امروز تو فاصله بالای 50 متر از تو اتاقم به طرف یه کفتر تیر انداختم که فقط روی همون دیواری که نشسته بود 3 الی 4 بار بال زد و دیگه تکون نخورد.شاید هم خواسته خستگی در کنه.خخخخخ
تو تایپیک مربوط به گروپ میتونید گروپ 5 تیر فاصله 10 متری با این ساچمه رو ملاحظه بفرمایید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس دوست عزیز من باید به خودم خیلی امیدوار باشم که تو فاصله دقیقا 20 متر روی دست بدون ساپورت در قوطی نوشابه میزنم.اونم با 350 و دوربین یک کیلویی لیپرز.اگه 20 گرم دیگه بهش اضافه کنیم دقیقا وزن تفنگ با دوربین میشه 5 کیلو.
دوست خوبم حتما شما متوجه این موضوع شدید که حقیر یه تازه وارد هستم . خدا شاهده که من قصدم خود نمایی نبود. باور کنید من ساچمه های زیادی رو امتحان کردم ولی هیچکدوم مثل هالو پوینت اچ اند ان و کراسمن بهم جواب مثبت نداد.به نظرم تا شما بزرگان و اساتید هستید ما تازه واردان هیچ غمی نداریم. چون بزرگترین سرمایه شما تجربتون است. موفق باشی.
دوست خوبم حمید جان تمام دوستان من اطلاع کامل دارند که اصلا اهل گروپ گیری و تیراندازی تفننی و هدف زنی نیستم و عمده استفاده من از تفنگ شکاره

و اتفاقا خیلی هم خوشحال میشم وقتی شما رو میبینم که با پشتکار و اتکا به نفس کامل از تواناییهاتون حرف میزنیدKhansariha (8)

باعث افتخار بنده هست که در کنار شما و سایر دوستان اطلاعاتم رو درمورد سلاح افزایش میدم امیدوارم از تجربیاتتون بتونم استفاده کن( مثلا همین ساچمه اچ اند ان تاکنون فرصتی دست نداده بود مستند ازمایش کنم و این بحث شما این انگیزه رو ایجاد کرد)

خواهشی که دارم از شما و تمام دوستان ساچمه هایی رو که در اختیار دارند با تفنگهایی مختلف تست کنند و ما رو هم بی خبر نگذارند Khansariha (8)
لینک مرجع