انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
باسلام بنده هم برای چینی و هم برای شادو1000 از نخجیر جت استفاده میکنم. و ازش راضی هستم. برای شادو از پرومگنوم و گامو مچ هم استفاده میکنم. ولی بنظر میرسه قدرتشون چه نخجیر و چه پرومگنوم یکی باشه بااینکه پرومگنوم سنگینتره ولی با آذرخش پرت میزنه که فکر کنم بعلت سنگینتر بودنشه . یک ایراد نخجیر اینه که با برخورد به سنگ و اجسام سخت ترکش میشه و به همه سمت پرتاب میشه و یا حتی برمیگرده با سمت تیرانداز
(2014-08-23 06:32 PM)MrParak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
. یک ایراد نخجیر اینه که با برخورد به سنگ و اجسام سخت ترکش میشه و به همه سمت پرتاب میشه و یا حتی برمیگرده با سمت تیرانداز

دوست عزیزم سلام
یه نکته ی ایمنی در این جور موارد ( زمانی که پشت هدف سخت باشه مثل دیوار ) اینکه باید وضعیت شما با هدف به صورت اوریب باشه تا تیر به سمت شما برنگرده
دوستان اگر برای شکار روی ساچمه یه به علاوه به شکل زیر بوجود بیاریم به نظرتون عملکردش چطور میشه.
تو یه فیلم دیدم اینکارو روی یه فشنگ اسلحه شکاری کرد بعد شلیک کرد به یه کنده درخت ترکوندش.

[تصویر: 36886607473997119454.jpg]

[تصویر: 71758223407569673889.jpg]
ساچمه در تفنگ های بادی یک فاکتور اصلی تعیین کننده ی دقت محسوب میشه و ساخت و دستکاری اون نیازمند وسایل و ابزار دقیقه !
اگه موقع ایجاد چنین تغییراتی بر روی ساچمه تقارن اون از بین بره ساچمه دقت خودش رو از دست میده و .......
Khansariha (8)
(2014-08-24 03:14 PM)BARZAU نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اگر برای شکار روی ساچمه یه به علاوه به شکل زیر بوجود بیاریم به نظرتون عملکردش چطور میشه.
تو یه فیلم دیدم اینکارو روی یه فشنگ اسلحه شکاری کرد بعد شلیک کرد به یه کنده درخت ترکوندش.

[تصویر: 36886607473997119454.jpg]

[تصویر: 71758223407569673889.jpg]
سلام اقا امیر
من این کار را اصلا توصیه نمیکنم.
خودم حدود 4،5 ماه پیش 2 نمونه ساچمه را این جوری کردم.ولی در قدرت تفاوت زیادی ندیدم(برای دقت هم نشد تست کنم)فقط همین بس که خیلی خیلی سخت توی لوله میره جوری که ادم از بعلاوه انداختنش پشیمون میشه.Khansariha (367)
توی تخریب هم زیاد تفاوتی ندیدم،چون سرب هست و زود پرس میشه.
اینم عکسای ساچمه و کاملا مشهود هست که بر اثر فشار چاقو دامنه خراب شده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته باید با اره مویی کار بشه،و تازه باید دقیقا وسط ساچمه باشه تا ساچمه قرینه باشه.Khansariha (256)
اما بازم میگم نیازمند حوصله و دقت فراوان هست+ابزار خوب.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام جناب royall و محراب جان عزیز ممنون از پاسختون.Khansariha (8)

محراب جان ساچمه ها چیه؟ ساچمه هایی که شما درست کردی خیلی ناجور شدن و اون حالت اصلیشون رو از دست دادن و این باعث کاهش قابلیت های ساچمه میشه.(دقتشم فک کنم داغون میشه)
اما فکر کنم اگر کار را روی یه سطح نرم انجام بدیم نتیجه بهتر میشه.
من ساچمه ها رو روی همون بافتی که ساچمه ها توی عکس روش قرار دارن درست کردم.
از نظر شکل هم تغییر چندانی نسبت به ساچمه اصلی نداره.
ولی با اینکه ابزار مناسب و دقت زیاد میخواد کاملا موافقم,به علاوه ای که بوجود میاریم روی ساچمه باید دو طرفش کاملا قرینه باشن تا کمترین میزان اثر منفی رو روی دقت بزاره.

از نظر قدرت هم اگر با نمونه اصلی مقایسه کنیم: نمونه اصلی (انرژی رو روی نوکش میبره)نفوذ بیشتری خواهد داشت اما شوک کمتری میده اما این نمونه (انرژی رو روی چهار تا نوکش میبره!) نفوذ کمتری داره ولی به دلیل اینکه ساچمه بعد از ورود به بدن شکار باز میشه,انرژی پخش میشه و ساچمه به چهار قسمت تقسیم میشه شوک بیشتری میده و به اصطلاح میترکونه Khansariha (219) واسه همینه که شکار رو زودتر میکشه.
البته این ساچمه برای شکار پستانداران و پرنده های بزرگ خوبه و شکارهای کوچیک که جونی ندارن از دست همون ساچمه معمولی در برن!

اگر به علاوه خوب کنده بشه و ته ساچمه ها کمتر کج بشن دقت هم تغییر کمتری میکنه و اینطوری برای شکار عالی میشه چون تو شکار "دقت خیلی زیاد" اساس کار نیست و قدرت کشندگی ساچمه بیشتر اهمیت داره.
ساچمه هایی که من ساختم هم بد نیستن تقریبا سالمن ولی میشه بهتر هم ساخت.

[تصویر: 35909229000900010882.jpg]
بله سطح نرم با سطح سفت خیلی موثر هست(منم اون موقع تفننی درست کردم)
اما به نظرم بهترین کار این هست که ساچمه ها یک جا فیکس بشن و بعدش با حوصله و دانه دانه با اره مویی روشون بعلاوه انداخته بشه و در اخر هم با یک سطح پر از گل سفت تست بشه(چون سختیش شبیه بافت بدن میمانه).
برای دقت هم که باید گروپ گرفته بشه،اما فقط و فقط باید تست بشه تا معلوم بشه که بهتر عمل میکنه یا نه.
نه من در این مورد برعکس شما فکر میکنم،و مهم ترین عامل دقت هست،چون اگه با قدرت کم و دقت بالا شما تیراندازی بکنید خیلی موثر تر خواهد بود تا با قدرت بالا و دقت کم(دقت همیشه حرف اول را میزنه)
اگه شد(یعنی اگه به سرم زد)خودمم یک سری با اره مویی درست میکنم و نتیجه را همین جا میزارم.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست عزیز به نظرت کج نمیزنه ؟ اخه من یه نمونه ساچمه سر برنجی نوک تیز از شیراز خریدم خدا خیر فروشنده بده میگفت عالیه اما خب با وایرخ 80 تست کردم 3 یا 4 انگشت چپ هدف میزد البته من تو فاصله 10 متر تست کردم اگه فاصه بیشتر بود که فکر کنم 3 وجب دورتر هدف بزنه
واقعا همچین فروشنده هایی رو باید .......Khansariha (256)
اگه نمونه دستگاه ساز اش هم باشه (که بعید میدونم باشه) خیلی خوب میشه.
ولی کلا کار با لوازم دست ساز لذت خاصی داره.
مخصوصا که میگی "این پرنده رو با فلان ورژن ساچمه مخصوص دست ساز و ... شکار کردم.":khansariha (214):
اما جدا از شوخی به نظر میاد نتیجه بهتری بده,من که امتحان نکردم.Khansariha (226)
سلام. من امروز رفتم ساچمه سامیانگ ایرانی 5.5 بود 4500 تومان. نظرتان چیه؟

Sent from my ST15i using Tapatalk
لینک مرجع