انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
این ساچمه های الماس اصلا به قیمتی که دارن نمی ارزن.من فقط مدل استانداردش رو با توجه به وزن 16 گرینی و شکل ظاهری نسبتا خوب انتخاب کردم که گروپهاش رو تو همین تاپیک هم گذاشتم .چیزی شبیه فاجعه!!! با الماس ممکن می شود.Khansariha (226)
البته گزارش کامل این ساچمه ها رو علی آقای عزیز ALIANA-54-T06 زحمت کشیدن و تهیه کردن که بازم ناامید کننده بود.
(2013-01-30 09:55 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از لحاظ دقت ، بالستیک ،تخریب و متریال بکار رفته در ساچمه یکی از بهترین های دنیاست [تصویر: 13595269851.jpg]

رضا جان این مدل هالوپوینت از لحاظ تخریب عالیه ولی از لحاظ بالستیک حرفی برای گفتن نداره چون درگ هوا با این ساچمه زیاده بخاطر شکل ساچمه و درضمن بالستیک رابطه مستقیم با وزن داره از لحاظ وزنی هم 14 گرین هستش و از لحاظ متریال هم ناخلصیش زیاده چرا ؟؟!! چون بسیار محکمه سرب یکی از نرمترین متریالها هستش این ساچمه به مرور باعث اسیب به خان میشه و از بد بختی ما ایرانیهاست که یکی از ارزونترین ساچمه های دنیارو که قیمت جهانیش با پرومگنوم تفاوتی نمیکنه رو باید بخریم 75000 تا 83000 تومن به هرصورت به این قیمت اصلا" ارزش خرید نداره 1 ماه قبل خود من 500 تای این ساچمه رو به دوستان حدودا" نصف این قیمت میدادم .

موفق باشید .
(2013-02-04 02:02 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-01-30 09:55 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از لحاظ دقت ، بالستیک ،تخریب و متریال بکار رفته در ساچمه یکی از بهترین های دنیاست [تصویر: 13595269851.jpg]

رضا جان این مدل هالوپوینت از لحاظ تخریب عالیه ولی از لحاظ بالستیک حرفی برای گفتن نداره چون درگ هوا با این ساچمه زیاده بخاطر شکل ساچمه و درضمن بالستیک رابطه مستقیم با وزن داره از لحاظ وزنی هم 14 گرین هستش و از لحاظ متریال هم ناخلصیش زیاده چرا ؟؟!! چون بسیار محکمه سرب یکی از نرمترین متریالها هستش این ساچمه به مرور باعث اسیب به خان میشه و از بد بختی ما ایرانیهاست که یکی از ارزونترین ساچمه های دنیارو که قیمت جهانیش با پرومگنوم تفاوتی نمیکنه رو باید بخریم 75000 تا 83000 تومن به هرصورت به این قیمت اصلا" ارزش خرید نداره 1 ماه قبل خود من 500 تای این ساچمه رو به دوستان حدودا" نصف این قیمت میدادم .

موفق باشید .

البته مسیح جان کمی تا قسمتی ابری این کراسمنهای بدبخت را بتصویر کشیدید خخخخخ Khansariha (8)
چند توضیح تکمیلی عرض کنم که ساچمه های کراسمن پریمیر از لحاظ بالستیک بد نیستند و در تمام تستها معمولا ضریب بالستیک بین 019. تا 021. را دارند مثل نمونه زیر که مال شلیکهای یک مگنوم 350 هستش که باید گفت در بین هموزنهاش (14.3 گرین)‌ نمره قبولی را دریافت کرده معمولا تو تمام Our Take تست شده اگر نگیم اول شده حداقل مقام دوم را از نظر بالستیک بهتر توی این وزنها داره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از نظر قیمت جهانیش که فکر کنم درست بعرض نرسوندن.
البته نمیگم بصرفه هست و این حرفها ولی با پرومگنومهای اینجا قیاس کردنش بی انصافیه Khansariha (214)
باید بگم این کراسمن پریمیر قیمت جهانیش توی سایتهای ایرگانزی از JSB هم گرونتره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13599734101.jpg]
اگر یک تقسیم ساده بزنیم برای کراسمن میافته دونه ای 4 سنت درصورتی که JSB میافته دونه ای 2.5 سنت Khansariha (8)

از نظر جنس سرب هم بنظر من که هیچ مشکلی نداره بلاخره اهن که نیست که بگیم لوله و خان خراب میشه البته کارشناس متالوژی نیستم ولی تا جائی که خوندم بنظر میاد از ترکیبات متداول و معمولی برای سرب استفاده شده که فقط کمی محکمتر از بعضی برندها شده و بیشتر مهم اینه که شکل سازه ساچمه طوری طراحی شده که استخوانبندی محکمتری از خودش نشون میده وگرنه اینهمه تو ایرگانزها و کلیپها ازش استفاده نمیکردند و یا اگر نارضایتی بود حتما سایتهای ایرگانزی بهش اشاره میکردند در کل هرکسی ترس از خرابی لوله تفنگش داره من دربست مخلص ساچمه های کراسمنش هستم خخخخخخ . مخلص عزیزان Khansariha (256)
Crosman-premier یکی از باکیفیت ترین و استانداردترین ساچمه هاست .خیلی ها اونو رتبه اول میدونن.

اگر ساچمه ای سفت هست بخاطر "ناخالصی" نیست !!! اینها همه استاندارد داره و درصد سختی سرب ساچمه بسیار مهمه و البته خوب هم هست بخصوص در سرعت بالا و گرین پایین کمتر ساچمه دچار تغییر فیزیکی میشه .

لوله تفنگهای بادی گرچه آلیاژ و سختی گلوله زنی رو ندارد ولی به هرحال در حدی نیست که سرب خشک یا نرم باعث آسیب به خان بشه .خان تفنگ معمولا در سختی مس رو براحتی تحمل میکنه .

با توجه به دسترسی آسان به علم روز دنیا و صدها سایت مرتبط در این رشته تخصصی بهتره نظراتمون رو تا حدی نزدیک به منابع جهانی بکنیم چون در هیچ مقاله یا رویوی جهانی Crossman به عنوان برند ضعیف یا رقیب پرومگنوم! شناخته نشده کما اینکه خان هم هرگز متاثر از سختی یا نرمی سرب نیست.Khansariha (8)
با احترام

همانطور که اشاره شد هالو پوینت درگ بالایی داره و در مقابل هوا بیشتر مقاومت می کنه و دقیقا" به همین دلیل برای تفنگهای پر زور مناسبه و برای سلاح با انرژی پایین چندان توصیه نمی شود .
اما مقایسه ان با پرو مگنوم هم قیاس مع الفارقه .
من قیمت جدید ندارم اما اگر حقیقتا" به 85000 تومان رسیده باشه اصلا" نباید خرید .

سئوالی از دوستانی که ساچمه های ارزانتر مانند الماس یا گامو و .... را مردود اعلام می کنند پیش میاید و ان اینکه اگر شخصی توانایی مالی خرید ساچمه های گران را نداشت ..... باید چه کند برای یک فنری ضعیف یا متوسط ؟

ایا در حدود قیمت 15 تا 25000 تومان ساچمه ای که یک سرو گردن بالاتر از گامو و الماس باشد در بازار موجود است یا خیر ؟
نقل قول :همانطور که اشاره شد هالو پوینت درگ بالایی داره و در مقابل هوا بیشتر مقاومت می کنه و دقیقا" به همین دلیل برای تفنگهای پر زور مناسبه و برای سلاح با انرژی پایین چندان توصیه نمی شود

البته سیستم هالوپینت در ساچمه و تفنگ بادی بنوعی نامفهوم هست ! بیشتر اسمش رو میشه گذاشت "تبلور فناوری و نوآوری" تا کارایی !

هالوپینت در حقیقت برای استفاده حداکثری از انرژی مرمی در داخل جسم یا بدن حیوان هست که به محض برخورد سطح مقطع حداکثری از مرمی با محیط درگیر بشه و تمام انرژی با "قارچی شکل" شدن مرمی به حیوان یا شی منتقل بشه و کانال زخم حداکثری رو ایجاد کنه .این پدیده به نوعی شک شدیدتری رو هم به شکار وارد میکنه .در عین حال که خلا پشت مرمی که در اثر این حفره به وجود میاد و جریانهای گردابی شدیدتر همراه همگی در منحدم کردن هدف کمک کننده هست .

تمام این تعاریف در مورد یک ساچمه با قطر 5.5 میلیمتر و سرعت 200-300 متر بر ثانیه به واقع تعریف نمیشه و نظر من این هست که ساختار هالوپینت در ساچمه تفنگ بادی فقط و فقط نمایشی هست و ملموس هیچ فرقی نداره چون انرژی مورد نیاز برای راه افتادن تیوری mushrooming و hydroshock به وجود نمیاد.

در مورد درگ و اصطلاحات رایج مرمی ها هم باید گفت در مرمی ها این مقادیر بسیار مهم هستند چون یک مرمی یا فشنگ ساخت یک کمپانی با توجه به استقلال انرژی ( باروت ) یک سرعت و پرواز و در پی اون درگ و .. داره.
ولی یک ساچمه که در تفنگهای مختلف از کلاس 10ژول تا 100ژول با تلورانس 100% قدرت شلیک میشه استفاده از این واژه ها به نوعی بی-معنی است .
یک تفنگ با قدرت 15 ژول در مورد درگ مورد بحث ساچمه کاملا آیرودینامیک و ساچمه Hollowpoint هیچ تفاوتی نداره .اصطکاک هوا اصلا مطرح نیست در این سرعت و نیروی موثر قاطع در وزن ساچمه هست برای بالستیک.
ممنونم علی اقا . علی جان ما بحثمون Crosman Accupell نبود.Khansariha (8) من هالپوینت رو عرض کردم توی عکس هم نشون دادم اون ساچمه ای که شما گذاشتین625 عددی هست و جی اس بی 500 عددی دلیل قیمت بیشتر به همین دلیل هستش . منbc هالپوینت رو عرض کردم (به دلیل نوع طراحی ) و در خصوص سختی این ساچمه بهر صورت من هم متالوژی نخوندم ولی سرب خالص نرمه این سرب سختی داره و این یعنی سرب خشک که 1000000000000000000000./ برای لول به مرور ضرر داره .و در خصوص قیمت بنظرم پیرامید قیمتهای عادلانتری داره به قیمت توجه کنید جی اس بی 500 عددی $14.99 و کراسمن هالوپینت 500 عددی $8.95 درضمن جی اس بی با $5.00 تخفیفش $14.99 قیمت داره

واما گامو که زیر 4 دلار نداره و تعدادش 250 عدد هست نه 500 عدد !!!!

در کل ساچمه بدی نیست بحث من روی قیمته ولی در کل مدل هالوپینت با این قیمت حرفی برای گفتن نداره .
سلام دوستان
گامو یک ساچمه جدید زده به نام lethal ، دوستان اگر اطلاعی در رابطه با این ساچمه دارند ممنونم می شوم ذکر کنند.

[تصویر: 2084603.jpeg]

[تصویر: 4162.jpg]
سلام دوستان
نظز شما در مورد ساچمه ی گامو مگنوم برا تفنگ وایرخ 80 چهار و نیم چیه ؟ تا چه فاصله ای خوب جواب میده ؟ ممنون از راهنماییتون
(2013-02-07 07:54 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
نظز شما در مورد ساچمه ی گامو مگنوم برا تفنگ وایرخ 80 چهار و نیم چیه ؟ تا چه فاصله ای خوب جواب میده ؟ ممنون از راهنماییتون
ساچمه خوبی نیست من برای ۵۴ گرفتم افتضاه بود
لینک مرجع