انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
از استادهای محترم سوالی داشتم.
زمانی ازچند ساچمه مختلف در گروپ گیری استفاده می کنم، تقریبا همیشه، ساچمه اول شلیک شده، فاصله نسبتا زیادی با جمع دیگر ساچمه ها دارد.
به عنوان مثال، اگر با پرو مگنوم تیر اندازی کرده باشم، سپس برای گروپ گیری از ساچمه باراکودا استفاده کنم ، همیشه ساچمه اول با محل برخورد دیگر ساچمه ها حدود 2 سانتیمتر فاصله دارد.(فاصله گرپ گیری 20متر، دیانا 52، کالیبر 4.5)
می خواستم ببینم آیا این مساله برای دیگران هم اتفاق می افتد یا اشکال از طرف من است؟
آیا می تواند به دلیل بی کیفیت بودن ساچمه های پرو مگنوم (ماشاا... از همه جاشون پلیسه زده بیرون) و آلوده کردن خان و محل های حرکت ساچمه در تفنگ باشد؟ و ساچمه باراکودای اول زحمت تمیز کردن این نواحی تفنگ رامی کشد؟
خوب یه مسئله ای رو در نظر بگیرید.شما همیشه باید برای گروپ گیری با هر ساچمه ای اول یکی دوتا بزنید تا تفنگ با اون مچ بشه.بعد اقدام به گروپ گرفتن کنید.البته من تا حالا این قدر تفاوت در مورد یک ساچه خاص ندیدم.خیلی ها هم ساچمه 4 یا 5 شون کاملا جدا میخوره.کلا این قبیل موارد تابع قانون خاصی نیست.
مستر مین عزیز میشه منظورتون رو واضحتر بفرماییدKhansariha (8)
شما با پرومگنوم دوربینو صفر میکنی و بعد با یه ساچمه دیگه گروپ میگیری؟Khansariha (226)
اینم یه اتیقه خوشگل ما حدود 30 سال پیش که دادشم باش شکار میز[attachment=720
البته متاسفانه چون 4.5 دیاناشو همون موقع ها فروخت این باقی موند و من هم که 5.5 دارم
البته متاسفانه چون 4.5 دیاناشو همون موقع ها فروخت این باقی موند و من هم که 5.5 دارم
ولی این طور که خودش میگه تو 35 متر ساچمه رو ساچمه میزده
(2012-12-02 12:37 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب یه مسئله ای رو در نظر بگیرید.شما همیشه باید برای گروپ گیری با هر ساچمه ای اول یکی دوتا بزنید تا تفنگ با اون مچ بشه.بعد اقدام به گروپ گرفتن کنید.البته من تا حالا این قدر تفاوت در مورد یک ساچه خاص ندیدم.خیلی ها هم ساچمه 4 یا 5 شون کاملا جدا میخوره.کلا این قبیل موارد تابع قانون خاصی نیست.
با حرف دکتر کاملا موافقم Khansariha (8)
یک نکته : گروپ گرفتن (نمایش تجمیع ساچمه ها) ارتباط مستقیمی به صفر کردن نداره و شما بدون نیاز به صفر کردن بشرطی که اختلاف نقطه برخورد هم زیاد نباشه میتوانید با هرنوع ساچمه ای گروپ بگیرید . Khansariha (8)
البته اینم بهش اضافه میکنم که بعضی وقتها روز روز تفنگتون هم ممکنه نباشه خخخخخخخKhansariha (8)
از اثرات جوی نامحسوس محیط و سرد و گرمی لوله ، ساچمه و تفنگ گرفته تا چاله چوله های پروازی (همین یکدست نبودن لایه های جوی و ارتفاع نامنظم مسیر پرواز ناشی از چاله چوله های زمین خودش دست انداز هوائی محسوب میشه) خلاصه یوقت میبینید صبح رفتید بیرون و تفنگ شما یکجور رفتار داره و ظهر جور دیگری و شب یک چیز دیگه ای شده خخخخخخخ Khansariha (214)
یک تجربه :
من بشخصه و خیلی از دوستانی که باتفاق بیرون میریم (چه شکار و چه هدفزنی)‌ بیاد ندارم موقع تیراندازی این قضیه را چک نکنیم یعنی کمی دست گرمی اول کار میکنیم و در واقع رفتار تفنگ را همیشه برای شروع هر تیراندازی و گروپ گیری باز چک میکنیم. Khansariha (256)
باسلام دوستان براي اي تي 44 توي فاصله هاي دور و نزديك چه ساچمه و گرني رو استفاده كنم؟
توي ساچمه مگنوم كدوم مدلش سازگاري بيشتري با اي تي 44 داره؟Khansariha (8)
دوستان مخصوصا :khansariha (8):mehdi4591 و alinozadKhansariha (8) چه ساچمه ای برای دیانا 27 بهتره؟با توجه به این که با این تفنگ آشنایی دارن.Khansariha (8)
دوست عزیز البته اون دوستانی که نام بردین بهتر می تونن نظر بدن.ولی این کلاس تفنگهای دیانا بهترین ساچمه براشون جی اس بی و کراسمن(به خصوص هالوپوینت) هست.اصولا برای شکار با این مدلها شما روی پرومگنوم با کیفیت هم به راحتی می تونین حساب کنین.Khansariha (8)
(2012-12-02 03:47 PM)ghaplan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوستان براي اي تي 44 توي فاصله هاي دور و نزديك چه ساچمه و گرني رو استفاده كنم؟
توي ساچمه مگنوم كدوم مدلش سازگاري بيشتري با اي تي 44 داره؟Khansariha (8)
ساچمه های JSB با گرین 18 و 16 گرینی (15.89)
فالکون 13.43 گرینی
باراکودا 21.14 گرین
ساچمه های سنگین مثل سامیانگهای 28 گرینی و.....
البته از ارزونها ساچمه TS22 هم بدک نیست . Khansariha (214)
دوستان 1 سری صحبتهای شنیدم امروز که واجب دونستم حتما" راجبش 1 توضیجی بدم چنتا از دوستان حرفشون این بود که برای محصولات اوانیکس حتما" باید از سمیانگ و ساچمه های سنگین استفاده کرد !!! کی چنین حرفی کجای فروم زده ؟؟بله ساچمه سنگین محصولات سمیانگ و اوانیکس عالیه و برای قدرت بیشتر بهتره از اون استفاده کرد ولی نه اینکه فقط اونها جوابگوی این سلاحها هستن .

من بارها گفتم جز ای ار 6 هانتیگ مستر مابقی پروداکت اوانیکس حتی با جی اس بی 15.89 عالی میزنه خود من هم برای رینم و هم ویندیم از این ساچمه استفاده میکنم و حتی نظر من اینکه ساچمه جادوی این سلاح ها همینه . حتی ساچمه جی اس بی 8.5 گرینی برای محصولات اوانیکس 4.5 هم عالی جواب میده ویندی 4.5 که الان به اقای سالمی واگذار شد جی اس بی 8.5 رو سرعت 355 متر شلیک میکرد و جالب اینکه گروپ 7 میل با تعداد شات 9 شات در فاصله 23 متر من ازش گرفتم حتی بهتر از سمیانگ 18 گرین جواب میداد. Khansariha (8)
لینک مرجع