انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2011-05-16 09:54 PM)mehad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان میگم ساچمه بارکودا کالیبر ۴/۵ بستش چند تای هست و قیمتش چنده
راستی کجا میشه گیر اورد؟

مهدی جان توی پی ام بهتون گفتم از مغازه اقای سمسارزاده تهیه کنید 03112202315

(2011-05-16 09:06 AM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي جان
قيمت جديد ندارم ولي حدودا 3 ماه پيش 25000 تومان بود
راستي اگه رفتي تيراژه يه خبري هم از TS-22 بگير مسيح خيلي دنبالشه اگه تونستي و داشت با هماهنگي مسيح براش چندتا بسته TS-22 بگير داداش

من اگه تورنداشتم دادا اسماعیل باید چیکار میکردم !!! خیلی گلی Khansariha (8)

و 1 تشکر از داش علی عزیز که پی گیر بودنKhansariha (8)
میگم مسیح جان اونجا باراکودا بسته ای چنده ؟
اینجا که اسماعیل نظرش دوربر 25 هزار هست (برای 5.5) Khansariha (214)
اینجاKhansariha (256) 18 تا 19 هستش دادا همون سمسارزاده داره .
رفق ودوستان عزیز بنده خواستم یه تجربه ای که روی ساچمه های سری final match داشتم براتون بگم .
من چند نوع ازساچمه های Final Match رواستفاده کردم واز4 یا 5 سال قبل که باهاشون آشنا شدم برای سری
تفنگ های مگنوم ودیانا بهتون Final Match RIFLE رو پیشنهاد میکنم چون خودم هم ازسری تفنگ های چینی
، دیانا 35 ومگنوم 350 و460 ووایرخ استفاده کردم واین ساچمه نسبت به تمام ساچمه هایی که داخل بازاردیدم
بهترجواب داده وخودم با350 و460 ازفاصله 40 متری تنظیم کردم حقیقتا عالی میزنه فقط میگم ارزشش روداره که
15000 ازفردوسی تهیه کنید تا تاثیر اونو ببینید Khansariha (48)
راستی رفقا اگرخواستید این ساچمه روبخریدبه برجسته بودن نوشته لاتین اسپورت وعکس ساچمه دقت کنید
قول میدم که پشیمون نمیشید Khansariha (256)
با تشکر از مسیح کبیرKhansariha (8)
البته رفقا Final Match RIFLE که گفتم باید 8.18gr باشه ها Khansariha (256)
یاعلی
دوستان چند روز پیش فرصتی شد تا 4مدل ساچمه 5.5 را کمی بررسی کنم البته کاملا تجربی و بدون امکانات فنی
1-ساچمه سنگین باراکودا از (مارک H&N ) با وزن 21.14 گرین
2- ساچمه پرومگنوم با 15.43 گرین(گامو)
3- ساچمه پرومچ با وزن 15.43 گرین (گامو)
4- ساچمه دیابلو همان جلد سبزهای ارزان حدود 13 گرین
[تصویر: Untitled.png]
البته قبلا من یه بررسی از دوساچمه پرو مگنوم و پرو مچ کرده بودم و بیشتر مقایسش با باراکودا و دیابلو را میخواستم بدانم
ساچمه دیابلو شاید در مسافت کم بدلیل سبکی و سرعت زیادش خوب باشه ولی در مسافتهای دور مثلا 40 متربه بالا بشدت ضعیف شده و افت میکند در واقع پرتی آنهم بیشتر میشود و نفوذش روی اجسام هم بسیار ضعیفتر از بقیه بود و بنظرم اصلا برای تفنگهای مگنوم خوب نیست
ساچمه پرو مگنوم و پرو مچ بدلیل هم وزن بودن تقریبا پا به پای هم در مسافتهای دورتر با هم برابر بودند ولی در نفوذ پرومگنوم بهتر عمل میکرد .
اما باراکودا که با توجه به وزن بیشترش کمی برام جالب بود که بخاطر ضریب بالستیک بهتر افت کمتری داشت (تداوم پروازیش عالی بود) به نسب پرومگنوم و جالب این بود که در مسافتهای دور بسیار عالی انرژی خودشو حفظ میکرد یعنی افت انرژیش خیلی کمتراز ساچمه های متداول دیگه مثل پرومگنومها بود
اول نفوذش در مسافت نزدیک 5متری روی یک سالنامه با جلد بسیار ذخیم .
پرومگنوم علاوه بر جلد حدود60 برگ را کاملا پاره کرده بود و باراکودا حدود 20 برگ بیشتر پاره کرده بود یعنی 80 برگ و هر دو ساچمه هم پرس شده بود
اثر پائینی و سمت راستی مال پرو مگنوم هست البته من ساچمه را در آوردم و کاغذها به حالت قبل برگشتند و سوراخ کمی پوشیده شده و اون یکی مال باراکودا هست که هنوز ساچمه اون داخل بود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب به این عکس دقت کنید ببینید که ساچمه باراکودا چقدر بالاتر از پرو مگنوم بوده البته کمی به چپ میزد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای اینکه شلیکهای ساچمه باراکودام به هدف بشینه یک نقطه ثبتی در شبکه ریتایکلی دوربینم فرض کردم درست مثل این عکس
[تصویر: 6_mil_dot_reticle1.jpg]

و نتیجه آن شد که برای نشاندن شلیک در جای که میخواستم بخوبی عمل کرد یعنی درست در وسط گردی تخته نشست از همان فاصله 40 متری
[تصویر: DSC003631.jpg]
نمای دیگر از محیط

و از نظر قدرت و نفوذ بر روی تخته به پشت عکس هم دقت کنید که باراکودا با قدرت بالاتری نسبت به پرومگنوم اثر تخریبی و باز کردن از خودش نشان داده
[تصویر: DSC00364.jpg]
البته بر روی اجسام مثل درب آهنی از فاصله حدود 150 متری تست کردم که بنظرم نشان میداد قادره براحتی یک کبک یا کلاغ را از این فاصله از پا در بیاره البته اگر بشه زدش خخخخخ برای پرومگنوم هم این قدرت در فاصله بنظرم 120 متر میتونه باشه که کمی نسبت به باراکودا پائین تره .
البته دوستان دقت کنید این ساچمه سنگین 21.14 گرینی باراکوداها مختص تفنگهای 25 ژول به بالا هست (مگنوم) و اصلا مناسب تفنگهای با قدرت پائین نیست بر روی درب قوطی ساچمه ها هم یاد آوری کرده (25j). امیدوارم مفید بوده باشد فعلا عزیزان Khansariha (214)
آقا ممنون Khansariha (8)
فقط يه سوال !تفنگتون چي بود؟
و فاصله چقدر بود؟
لینک مرجع