انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-10-15 01:15 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ، ساچمه های سر تخت به خاطر شکل سر آنها تخریب بیشتری در بافت و یا سطوح برخوردی نسبت به ساچمه های سرگنبدی یا نوک تیز ایجاد خواهند کرد. ولی این رو هم در نظر داشته باشید که این نوع ساچمه ها برای فواصل کوتاه و مسابقاتی طراحی شده اند (10 ، 20 متر و در نهایت 30 متر) ولی در فواصل بالاتر دقت خودشون رو از دست می دهند.
ساچمه های سرگنبدی از نظر خودم بهترین نوع برای دو هدف هدفزنی تفریحی (نه مسابقاتی) و شکار کبوتر سانان هستند ولی اگر طالب تخریب بیشتر هستید ساچمه های هالوپوینت ( یا همون تو خالی در قسمت نوک ساچمه مثل کراسمن هالوپوینت ) مطلوب تر برای شکار هستند.
نوع سلاح تون و میزان فاصله و نوع شکارتون رو بگید تا بهتر راهنمایی شوید.
تشکر Khansariha (8)

مرسی دادا

من واسه شکار و هم تفریحی میخوام ( فاصله هم 30 تا 50 )
تفنگ هم 4.5 مگنوم 350
دوست عزیز من پست قبلی رو ویرایش کردم و اطلاعات ارایه شده رو با با دو تا لینک از سایت پیرامید ایر گذاشتم ، وقتی پای دیانا 350 مگنوم میاد وسط دیگه چند تن از دوستان در این زمینه استاد بی رقیب هستند و بهتر شما رو راهنمایی خواهند کرد.
ولی دانسته های خودم (من کالیبر 5.5 این سلاح رو داشتم ) مدل 350 مگنوم سلاح با قدرت بالایی است و نیاز به استفاده از ساچمه های سنگین تر برای شکار و هدف زنی با این مدل اجتناب ناپذیر ، بهترین نوع رو هم باراکودا از کمپانی H&N می دونن و خودم هم تجربه باهاش داشتم ، قیمت کالیبر 5.5 اون 70 هزار تومن بود، فکر می کنم کالیبر 4.5 در بسته های 500 تایی عرضه می شود.
ساچمه باراکودا کالیبر 5.5 در بسته های 200 تایی :
[تصویر: HN-Baracuda-22-cal_HN-92185500003_pellet_2lg.jpg]
این لینک هم مقایسه ای بین ساچمه بیمن کودیاک که یک ساچمه سرگنبدی و دقیق با ساچمه باراکودا انجام داده :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان این روزا پرومگنوم اصل خیلی کمیاب شده، برای 52 ساچمه جایگزین چی استفاده کنم؟ من تی اس 22 رو امتحان کردم زیاد رضایتبخش نبود... میدونم jsb , baracuda crasman ... خوبن ولی خیلی گرونن با این قیمتیای فضایی ارزش ندارن...Khansariha (290)
سلام.دوست عزیز میتونین ساچمه های نخجیر هم سر تختش و هم نوک تیزشو امتحان کنین.واسه تفنگ من که ساچمه های ایرانی هر کدوم یه جا میخوره این نخجیر عالی میزنه،ساچمه های نوک تیزش هم از لحاظ شکل ظاهری و فیت بودن تو لوله واقعا خوبه ولی برای فواصل بالا انتقال انرژیش کمه و کم میاره ولی دقتش رفتیم شکار به نیت هدشات گنجشک میزدی نا امیدت نمیکرد ولی بازم رو هر تفنگی یه ساچمه جواب میده یا علی
سلام.دوست عزیز من با نخجیر سر تیز از فاصله 50 متری قمری زدم با کرال تیر از اونورشم بیرون زد..زد بود تویه چینه دونش از کمرش زده بود بیرونKhansariha (8)
در کل ساچمه هایه خوبی هستن
دوستان کسی میدونه این ساچمه های نخجیر چند گرین هستن ؟ قیمتشونم لطف کنید ممنون میشم.
(2013-10-15 10:47 PM)GAFLAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسی میدونه این ساچمه های نخجیر چند گرین هستن ؟ قیمتشونم لطف کنید ممنون میشم.

گرین که نمیدونم قیمتش تو شهر ما بسته 100تایش 2000 تومنه
دوستان برای شکار با 52 در فاصله 60 تا 80 متر با کدوم ساچمه نتیجه بهتری میگیرم؟ jsb 15.89 gr baracuda crasman holow point
دیگه بیخیال قیمتشون شدم ساچمه بهتری اگه به نظرتون میرسه راهنماییم کنید.
با سلام
به نظر من کراسمن نتیجه بهتری میده چون به علت وزن سبک ترش تراجکتوری بهتری داره
سلام دوستان کسی از این ساچمه ها استفاده کرده؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 1185557.jpg]
[تصویر: daystatefac.jpg]
از دوستان کسی خواست میتونم براشون تهیه کنم...
(2013-10-17 05:39 PM)GAFLAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای شکار با 52 در فاصله 60 تا 80 متر با کدوم ساچمه نتیجه بهتری میگیرم؟ jsb 15.89 gr baracuda crasman holow point
دیگه بیخیال قیمتشون شدم ساچمه بهتری اگه به نظرتون میرسه راهنماییم کنید.

هر 3 ساچمه خوبی هستن کراسمن تخریب بیشتری داره و تا 50 متر عالیه و یکی از بهترین گزینه ها برای شکاره jsb دقت خوب و افت کم تا 70 متر و باراکودا افت بیشتری نسبت به jsb داره ولی انرژیشو خوب حفظ میکنه و تا 80 متر میتونی گروپ خوبی ازش بگیری.
لینک مرجع