انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان عزیز, به نظر شما برای بنجامین تریل NP کالیبر 5/5 چه ساچمه ای مناسبه؟

تا حالا گامو اکسپندر, پرو مگنوم, H&N هالو پوینت رو امتحان کردم که خیلی راضی کننده نبوده.
(2012-09-25 08:08 AM)alaolmolk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز, به نظر شما برای بنجامین تریل NP کالیبر 5/5 چه ساچمه ای مناسبه؟

تا حالا گامو اکسپندر, پرو مگنوم, H&N هالو پوینت رو امتحان کردم که خیلی راضی کننده نبوده.

دوست عزیز jsb 15.89 گرین یا کراسمن 14.3 گرین رو امتحان کردین؟
(2012-09-24 07:59 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس دوست عزیز من باید به خودم خیلی امیدوار باشم که تو فاصله دقیقا 20 متر روی دست بدون ساپورت در قوطی نوشابه میزنم.اونم با 350 و دوربین یک کیلویی لیپرز.اگه 20 گرم دیگه بهش اضافه کنیم دقیقا وزن تفنگ با دوربین میشه 5 کیلو.

ابتدا از همه دوستان بابت این پست خارج از تاپیک عذر می خوام.Khansariha (8)

دوست عزیزم حمید جان.در واقع زدن در نوشابه در 20 متری اصلا کار سختی نیست.دقت کنید: هدفزنی خوبی هست ولی کار سختی نیست.
شما با شیی به قطر تقریبی 2.5 سانت طرف هستین.یعنی اگر تفنگ و نوع ساچمه مصرفی شما طوری باشن که در این مسافت گروپ سنتر تو سنتر حتی 1 سانت هم بدن دیگه بقیه به تیراندازی شما بستگی داره.یعنی به راحتی میشه با مشخصاتی که گفتم و به دست آوردن قلق بارها و بارها در نوشابه رو در فاصله 20 متر حتی 30 متر و یا 40 متر(این یکی با ساپورت البته چون سردست درصد برخورد پایین می آد چرا؟چون دیگه اینجا ممکنه گروپ همون گروپ 20متر یا 10متر نباشه) زد.
هدف از گروپ گیری به دست آوردن همین میزان قابل اعتماد بودن ساچمه و تفنگ هست نه مهارت مطلق تیرانداز.برای توضح کامل تر این مطلب رو هم ببینید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مخلصیم.Khansariha (8)
از لطفت ممنون مهدی جان به نکات بسیار اموزنده ای اشاره کردی که میدونم توجه به موارد به درد همه بخصوص بنده میخوره. من اومدم با لطف شما عزیزان عضو این سایت شدم تا از تجربیات شما استفاده کنم. باور کن من فقط نظر خودمو در باره یه مدل ساچمه گفتم و فقط منظورم این بود نتیجه مثبت ازش گرفتم و اگر بیانم اشتباه بود از همه عذر میخوام.
سلام دوستان به نضر شما واسه 52ک4.5 کدام بهتره
باراکودا یا crow magnom
از طرف دوستم می پرسم!!!
بهترین ساچمه جهت شکار برای وایرخ 80 کالیبر 4.5 چیه؟قیمتم مهم نیست.
ممنون.
1-کراسمن سر گنبدی.
2-جی اس بی
3-پرو مگنوم
4-ساچمه های سرنخت مثل گامو مچ.البته تا 30 متر خوبه
(2012-09-27 11:22 AM)jasem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باراکودا یا crow magnom
باراکودا خیلی بهتره.البته اگه برای شکار میخوای تو مسافت هیچی مثل کراسمن نمیشه.
(2012-09-27 11:28 AM)msar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از طرف دوستم می پرسم!!!
بهترین ساچمه جهت شکار برای وایرخ 80 کالیبر 4.5 چیه؟قیمتم مهم نیست.
ممنون.

دادا جی اس بی 8 گرینی و باراکودا خیلی عالی هستنKhansariha (8)
(2012-09-27 11:35 AM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1-کراسمن سر گنبدی.
2-جی اس بی
3-پرو مگنوم
4-ساچمه های سرنخت مثل گامو مچ.البته تا 30 متر خوبه
(2012-09-27 11:22 AM)jasem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باراکودا یا crow magnom
باراکودا خیلی بهتره.البته اگه برای شکار میخوای تو مسافت هیچی مثل کراسمن نمیشه.

البته باراکودا تو مسافت بهتر از کراسمن هستKhansariha (8)
کرو مگنوم دقت زیاد جالبی نداره و مسیر پروازی جالبی هم نداره و تو مسافت بالا گیج میزنه
برای 52 باراکودا و جی اس بی و کراسمن عالی هستنKhansariha (8)
سلام

دوستان گل چند تا سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1:بهتره سر جلوی ساچمه با فشار وارد لوله بشه یاعقب در کدوم حالت دقت بهتره؟؟؟؟؟

2:برای مسافت بالای 20 متر ساچمه سر تخت بهتره یا تیز و گنبدی؟؟ اصلا سرتخت برای چه مسافتی خوبه؟؟؟؟

3: من وقتی از ساچمه جت استفاده میکنم زیر 8 متر پایین و چپ میزنه اما بیشتر از اون میخوره به هدف و تا مسافت بالاتر به سمت راست منحرف میشه دلیلش چی می تونه باشه؟؟؟؟
(2012-09-27 01:46 PM)javadjk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان گل چند تا سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1:بهتره سر جلوی ساچمه با فشار وارد لوله بشه یاعقب در کدوم حالت دقت بهتره؟؟؟؟؟

2:برای مسافت بالای 20 متر ساچمه سر تخت بهتره یا تیز و گنبدی؟؟ اصلا سرتخت برای چه مسافتی خوبه؟؟؟؟

3: من وقتی از ساچمه جت استفاده میکنم زیر 8 متر پایین و چپ میزنه اما بیشتر از اون میخوره به هدف و تا مسافت بالاتر به سمت راست منحرف میشه دلیلش چی می تونه باشه؟؟؟؟

پاسخ :

۱- بهتره با مقدار خیلی کمی فشار وارد بشه و کیپ باشه (مثلا ۴.۵۲ میلیمتر برای کالیبر ۴.۵)
۲- سرگنبدی (به دلیل بالستیک و حفظ دقت و انرژی بهتر) ؛ سر تخت تا ۲۰-۱۵ متر (بهترین مسافت ۱۰ متر)
۳- احتمالا به دلیل انحراف لوله به سمت راست (ولی بهتره نوع تفنگتون رو ذکر کنید)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
لینک مرجع