انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان عزیز چون این ساچمه با مس روکش شده قدرت 50 ژول نیاز داره.
سرب به علت نرمی اصطکاک زیادی با لوله سلاح نداره ولی مس سخت تره و غلبه بر این اصطکاک به نیروی بیشتری نیاز داره.
با سلام و درود.
ممنون دوست عزیز. ولی دو نکته قابل تامل هست.
یکی اینکه این روکش مسی اینقدر نازکه که باورتون نمیشه!!! یعنی عین اینه که آب مس بهش دادن!! و خبری از خود مس نیست!!Khansariha (13)Khansariha (13)
من یکیش رو با کاتر نفله کردم! عکس ها رو براتون میذارم. البته ضخامت مس رو خوب نمبشه دید تو عکس ها ولی بسیار بسیار بسیار نازکه. زیر دندون هم گذاشتمش! و اصلاً هم سفت نبود و فرقی با باراکودا پاور نداشت. (حالا گیر ندین دندون ملاک نیست!!) Khansariha (13) البته تو سایتش نوشته 20 درصد سخت تر از ساچمه های بدون روکش مس هست ولی باور کنید به اون سختی که فکر می کنید نیست! هم 4.5 و هم 5.5 هر دو تاش رو بریدم و چک کردم. لایه مس خیییییییییییییییییییییییییلی نازکه. فکر نکنم این یه لایه خیلی نازک نیاز به 25 ژول انرژی بیشتر داشته باشه و 50 ژول نیرو بخواد.

مورد دوم اینکه پس چرا رو برخی جعبه ها زده 25 ژول؟ با اینکه هیچ فرقی با هم ندارن؟!

اینم عکس ها: شرمنده امکان زوم ماکرو نداشتم و واضح نیستن.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون.
یه مطلب دیگه هم اینکه بین 4.5 و 5.5 باید این همه اختلاف باشه؟ اولی 16 ژول براش بس باشه و دومی 50 ژول نیرو بخواد!؟

گفتم شاید اون 5.5 تقلبی باشه ولی سایت ها رو که دیدم بعید میدونم اینجور باشه. به ریخت و قیافه خودش و جعبه و لیبل های زیر و روش هم نمیخوره قلابی باشه.
دوستان به نظر من عدد 50 برای عملکرد اپتیمم ساچمه هست. یعنی نیاز به حداقل 50ژول انرژی نیست بلکه اگه ساچمه با 50 ژول انرژی شلیک بشه بهترین و بیشترین بازده رو خواهد داشت. از اساتید با تجربه سایت تقاضا دارم نظراتشون رو بیان کنن تا همه بدونیم در نهایت این اعداد چه مفهومی رو میرسونن
یا علی
دوستان ببخشید یه سوال دارم که قبلا مطرح شده بود ولی نتونستم پیداش کنم. سوالم اینه که یه قوطی ساچمه رو کاملا با آب و مایع ظرفشویی شستم و خشک کردم تا گرد روی ساچمه ها کاملاپاک شد. من شنیدم اگه 2قطره روغن رو داخل قوطی بریزیم و ساچمه ها رو چرب کنیم قدرت و دقت بهتری پیدا میکنن. کسی از دوستان تا حالا این کار رو کرده؟ ممنون میشم اگه یه توضیح کامل بدید
یا علی
(2016-01-12 02:57 AM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ببخشید یه سوال دارم که قبلا مطرح شده بود ولی نتونستم پیداش کنم. سوالم اینه که یه قوطی ساچمه رو کاملا با آب و مایع ظرفشویی شستم و خشک کردم تا گرد روی ساچمه ها کاملاپاک شد. من شنیدم اگه 2قطره روغن رو داخل قوطی بریزیم و ساچمه ها رو چرب کنیم قدرت و دقت بهتری پیدا میکنن. کسی از دوستان تا حالا این کار رو کرده؟ ممنون میشم اگه یه توضیح کامل بدید
یا علی
بله قربان من کردم و نتیجه افتضاح بود....
(2016-01-12 01:50 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-12 02:57 AM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا علی

سلام
اين عمل تلورانس بين شليكها رو زياد ميكنه وهمزمان با كثيفي لوله دقتو خراب ميكنه

[PISTOL]فشمي
(2016-01-12 01:50 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا علی
البته مهدی عزیز ، روغن هست تا روغن !
برای این موارد روغن های ویژه ای تولید شده و البته مورد مهم ش این هست که روی هر لوله ای هم جواب مثبتی نمیده !
محصولات Napier در این زمینه بین ایرگانرها معرفی خوبی دارند،
[تصویر: 11a3e5996c005056b71c29.jpg?_ex=330x330]

تجربه استفاده از این روغن رو داشتم ، بر روی لوله راپید بسیار مطلوب جواب داد. جالب این بود روی وزن 18 گرینی جی اس بی نتیجه بهتر از گرین های پایین تر بود. همچنین روی لوله وایرخ هم جواب داده ولی برخی دوستان هم ناراضی بودند. روی لوله والتر LGU پاسخ مثبتی نداد.
ولی اینکه ساچمه ها را به روش آب ولرم و استفاده از مایع ظرفشیویی و به آرامی شسته و خشک کرده و بعد از روغن چرخ خیاطی یا روغن هایی با دمای سوختن پایین استفاده کنیم نتیجه مشخص هست! دقت که مطمئنا نمیده ولی در مورد قدرت نمی دونم ! تو خطش نیستم.
تجربه ای هم دوستانی در این زمینه داشتند. سعید آزادیان از اسپری ناهید آبی که معمولا برای تنظیف لوله بین دوستان متداول هست برای کمی چرب کردن ساچمه ها استفاده کرده بودند که پاسخ روی لوله برخی تفنگ ها خوب بوده است. شخصا تجربه ای در این زمینه بجز Napier Power نداشتم.
Khansariha (8)
صادق جان من روی انواع ساچمه ها این روش پاکسازی رو با مواد مختلف از مایع ظرفشویی تا روغن دی دبلیو 40 و اسپری ناهید خشک امتحان کردم (نه با روغن نپیر البته) فقط رو بعضی ساچمه ها کمی تاثیر مثبت دیدم.در کل با جمع بندی به خصوص درباره جی اس بی و کراسمن معتقدم کوتینگ اصلی ساچمه ها (که مثلا درکراسمن گرافیت هست) حفظ بشه بهتره.مشکل عمده اینه که شما یک قوطی ساچمه رو با این روش می شوری و بعد اگه رو تفنگت جواب نده باید دربدر بگردی ببینی رو کدوم لوله خوب میزنه!!Khansariha (219)
آقا مهدی منظورتون اینه که شستن ساچمه ها با آب و مایع کار اشتباهیه؟ ساچمه باراکودا هست
امین جان تو ساچمه های اچ اند ان باراکودا از قضا با شستن کمی بهتر شد.ولی فیلد تارگت همین برند افتضاح شد.پرومگنوم گامو به مراتب وقتی شسته و دست چین شد(بدون روغن و کاملا خشک) خیلی بهتر شده بود.جی اس بی 18 بد شد!! کراسمن اولترامگنوم تغییری نداشت.بنابراین با قطعیت نمی شه در این باره نظر داد و به نظرم بهتره شما مثلا 10 تا ساچمه رو بشوری و دو تا گروپ 5 تایی باهاشون بگیری و بعد با دو تا گروپ 5 تایی از همون ساچمه مقایسه کنی.این جوری حداقل رفتار تفنگ و ساچمه مورد نظر در هر دو حالت معمولی و شسته شده دستت میاد و بعد می شه تصمیم گیری کنی که کدوم کار بهتره.Khansariha (8)
لینک مرجع