انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-02-05 11:33 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این نتیجه مدتها تحقیق و تفحص با 52 5.5 و ساچمه های مختلف:
1.جی اس بی 15.89 و فالکن(این دومی رو بالا 30 متر بهتره استفاده نکنین.)
2.جی اس بی 18.13
3.باراکودا و کراسمن هالوپوینت
4.فیلدتارگت و کراسمن پوینتد
5.پرومگنوم(تا فاصله های حدود 40 متر بهترین ساچمه با قیمت ارزون)
6.الماس استاندارد
7.گامو مگنوم
این ساچمه ها تا فاصله 90 متری تست شدن. از لحاظ افت کمترین افت متعلق به باراکودا بوده و در عین حال پروازش منحنی تره.مطمئن ترین صفر با جی اس بی به دست می آد و در طول مسیر پرواز کمترین تغییرات رو داره.Khansariha (8)

مهدی جان میشه این قضیه رو به ۴۶۰ مگنوم کالیبر ۵.۵ هم تعمیم داد؟
Khansariha (8)
حنان جان به احتمال زیاد بله.به هر حال من فکر کنم نوع لوله و خانکشی در این دو تفنگ بسیار مشابه باشه و همینطور دامنه قدرت.بنابراین نباید خیلی اختلاف نشون بدن.باز دوستان 460 دار مثل آقا آرش بهتر می تونن نظر بدن.Khansariha (8)
(2014-02-05 12:47 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حنان جان به احتمال زیاد بله.به هر حال من فکر کنم نوع لوله و خانکشی در این دو تفنگ بسیار مشابه باشه و همینطور دامنه قدرت.بنابراین نباید خیلی اختلاف نشون بدن.باز دوستان 460 دار مثل آقا آرش بهتر می تونن نظر بدن.Khansariha (8)

ممنون دکتر مهدی عزیز... Khansariha (8)
آخه میدونی چیه مهدی جان، من اخیرا دو بسته ساچمه ی باراکودا هانتر و هانتر اکستریم از سمس سفارش دادم جهت شکار (البته سال بعد انشاءا...) و با حسابی که الان میکنم میبینم ۱۰۰ تومن ضرر کردم... Khansariha (226) Khansariha (172)
حنان جانKhansariha (8) این دو تایی که شما می گی از لحاظ تخریب بالایی که دارن برای شکار مناسبن.ولی هیچ کدوم دقتی طبقه بندی نمی شه. به هر حال شما احتیاجی به دقت خیلی بالا نداری.با وجود این به نظر من شما اگه جی اس بی 18 می گرفتی ضرر نمی کردی.راستی هیچ وقت فکر نکن پولی که برای ساچمه و این جور چیز میدی ضرره.به هر حال هر ساچمه ای یعنی یه تجربه جدید.همین بیشتر از 100 هزار تومن میارزه.Khansariha (219)Khansariha (8)
(2014-02-05 01:16 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حنان جانKhansariha (8) این دو تایی که شما می گی از لحاظ تخریب بالایی که دارن برای شکار مناسبن.ولی هیچ کدوم دقتی طبقه بندی نمی شه. به هر حال شما احتیاجی به دقت خیلی بالا نداری.با وجود این به نظر من شما اگه جی اس بی 18 می گرفتی ضرر نمی کردی.راستی هیچ وقت فکر نکن پولی که برای ساچمه و این جور چیز میدی ضرره.به هر حال هر ساچمه ای یعنی یه تجربه جدید.همین بیشتر از 100 هزار تومن میارزه.Khansariha (219)Khansariha (8)

ممنون مهدی جان از دلداریت... Khansariha (172) Khansariha (219)
راستش مهدی جان گول کاتالوگ اچ اند ان رو خوردم (که روی قوطیشون ۴ تا خط دقت خورده) و چون گرینشون نزدیک به جی اس بی ۱۸ گرینی بود انتخابشون کردم.
ولی به قول شما رفتار هر ساچمه در هر سلاح با سلاح دیگه فرق میکنه؛ مثلا ممکنه این ساچمه ها رو فنری ها ضعیف تر جواب بدن تا پی سی پی یا...
راستی جی اس بی ۱۸ گرینی هم گرفتم ولی واقعا نیاز به مراقبت دارن و زود دامنشون دچار چولگی میشه (حتی با تکون خوردن تو فضای خالی قوطی) و جهت استفاده در هنگام شکار حتما باید تو یه جای مناسب گذاشته بشن (مثلا توی Match Pellet Box خود شرکت H&N) و در مقام مقایسه مثلا ساچمه ی گامو مچ دامنه ی خیلی مقاوم تری داره و حتی در صورت افتادن روی زمین به این آسونی ها چوله نمیشه...
به همین علت دنبال یه ساچمه ی با دامنه ی قوی تر (برای استفاده در شکار، چون در وقت هدفزنی یا گروپ گیری خیلی این مسئله مهم نیست) بودم که یکی از دوستان این ساچمه ها رو پیشنهاد داد...
در کل حرف شما خیلی متین هست مهدی جان و باز (مثل همیشه) ممنونم به خاطر راهنمایی های خوب و کارشناسانت
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوستان گرامی برای بلیزارد ۵.۵ چند ساچمه نوع مناسب رو بترتیب اولویت در دقت بفرمایند با تشکر
من با بلیزار کار نکردم ولی با توجه به قدرتش موارد زیر به ذهنم میرسه.
1/jsb 18 , jsb monster
2/باراکودا 21
3/samyang که دیگه تولید کره
در درجه اول جی اس بی 18 و 16 گرین و بعد از این دوتا با باراکودا خیلی خوب جواب میده
دوستان سلام
برای دیانا 35 کالیبر 4.5 چه ساچمه ای پیشنهاد میشه برای شکار تو فواصل تا 50 متر
هم دقت و هم تخریب خوب
اگه میشه هم با در نظر گرفتن قیمت هم بدون در نظر گفتن اون یعنی دو سری ساچمه معرفی کنید
راستی این دیانا 35 چند ژول قدرت داره؟
با تشکر از قبول زحمت
دیانا35،حدود15 الی 16ژول
بهترین ساچمه جی اس بی اگزکت به وزن8.44گرین(حدود65تومنه)
اگر کراسمن 4.5 هم پیدا کنید عالیه
ساچمه ی معمولی و عرف بازار که اکثر دوستان استفاده میکنند،پرومگنوم(حدود10تومن)
لینک مرجع