انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
آقا صادق کاری که صدرا میکنه واقعا صبر نوح میخواد . شما تا حالا خودتون دستچین کردید ؟
من هم امروز ساچمه های الماس نوع پرو مچ و پروفشنال کالیبر ۴.۵ رو روی گامو سی اف آر امتحان کردم و به چند نتیجه (البته کاملا شخصی و غیر حرفه ای) رسیدم :

۱- در مورد ظاهرشون باید بگم که الماس پروفشنال در اغلب ساچمه ها در دو طرف گردن ساچمه دارای پلیسه ی خط قالب بود و مقدارش در مقایسه با گامو پرومگنوم های چاپی که من دارم (کیفیت متوسط) بیشتر بود؛ اما نکته ای که توجه من رو به خودش جلب کرد این بود که بر خلاف پرومگنوم که اغلب ساچمه هاش تو لوله ی تفنگم شل جا می رفت، ساچمه ی پروفشنال از این درد کمتر رنج می برد (در ۱۰ تا ۳ تا به صورت راندوم)! اما در مورد ساچمه ی الماس پرو مچ وضعیت بهتر بود و میزان پلیسه ی خط قالب خیلی کمتر بود، در حد گامو مچ های قدیمی! و همچنین همه ی ساچمه ها (۲۰ تا انتخاب شده به صورت راندوم) فیت لوله بودن...
[یک نکته ی جالب اینه که رو بسته ی پروفشنال نوشته بود کالیبر ۴.۵ ولی پایینش نوشته بود 0.22!!! خخخخخخخ]

۲- و اما تست ساچمه ها روی سیبل نشون میداد که تا ۱۵ متر الماس پرو مچ واقعا حرفی برای گفتن داره و عملکردی نزدیک به گامو مچ؛ اما از این فاصله به بعد واقعا گروپ افتضاحی داشت به طوری که من شرمم اومد عکسش رو بذارم خخخخخ! در مورد ساچمه ی الماس پروفشنال باید بگم که تا ۲۵ متر گروپ نسبتا قابل قبولی داشت و فکر کنم که تا ۴۰ متر برای شکار پرندگانی با جثه ی سار و کبوتر بشه روش حساب کرد؛ چون من تونستم دو کبوتر رو از فاصله ی بین ۴۵ تا ۵۰ متر مورد اصابت قرار بدم...

ممنون... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-08-10 06:15 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم امروز ساچمه های الماس نوع پرو مچ و پروفشنال کالیبر ۴.۵ رو روی گامو سی اف آر امتحان کردم و به چند نتیجه (البته کاملا شخصی و غیر حرفه ای) رسیدم :

۱- در مورد ظاهرشون باید بگم که الماس پروفشنال در اغلب ساچمه ها در دو طرف گردن ساچمه دارای پلیسه ی خط قالب بود و مقدارش در مقایسه با گامو پرومگنوم های چاپی که من دارم (کیفیت متوسط) بیشتر بود؛ اما نکته ای که توجه من رو به خودش جلب کرد این بود که بر خلاف پرومگنوم که اغلب ساچمه هاش تو لوله ی تفنگم شل جا می رفت، ساچمه ی پروفشنال از این درد کمتر رنج می برد (در ۱۰ تا ۳ تا به صورت راندوم)! اما در مورد ساچمه ی الماس پرو مچ وضعیت بهتر بود و میزان پلیسه ی خط قالب خیلی کمتر بود، در حد گامو مچ های قدیمی! و همچنین همه ی ساچمه ها (۲۰ تا انتخاب شده به صورت راندوم) فیت لوله بودن...
[یک نکته ی جالب اینه که رو بسته ی پروفشنال نوشته بود کالیبر ۴.۵ ولی پایینش نوشته بود 0.22!!! خخخخخخخ]

۲- و اما تست ساچمه ها روی سیبل نشون میداد که تا ۱۵ متر الماس پرو مچ واقعا حرفی برای گفتن داره و عملکردی نزدیک به گامو مچ؛ اما از این فاصله به بعد واقعا گروپ افتضاحی داشت به طوری که من شرمم اومد عکسش رو بذارم خخخخخ! در مورد ساچمه ی الماس پروفشنال باید بگم که تا ۲۵ متر گروپ نسبتا قابل قبولی داشت و فکر کنم که تا ۴۰ متر برای شکار پرندگانی با جثه ی سار و کبوتر بشه روش حساب کرد؛ چون من تونستم دو کبوتر رو از فاصله ی بین ۴۵ تا ۵۰ متر مورد اصابت قرار بدم...

ممنون... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوست عزیز
خوب بهتر به تاپیک برگردیم
می خواستم روی ساچمه الماس استاندارد هم امتحان کنی و نظرت رو بگی چون از نظر من بهترین ساچمه الماس همین مدل استاندارد باشه Khansariha (226)
(2013-08-10 07:45 PM)mor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
خوب بهتر به تاپیک برگردیم
می خواستم روی ساچمه الماس استاندارد هم امتحان کنی و نظرت رو بگی چون از نظر من بهترین ساچمه الماس همین مدل استاندارد باشه Khansariha (226)

ممنون دوست عزیز. راستش فعلا این ساچمه رو ندیدم. به محض این که دیدم یه بسته ازش میگیرمو امتحان میکنم...

Khansariha (8)
چه ساچمه هاي عجيب و غريبي تو دنيا هستن!
به عبارتي مشابه ود و اسلاگ در ابعاد مينياتوري كاليبر 5.5
قلم مخصوص براي لودينگ داره
Sussex Arms .22 SABO Pellet
[تصویر: sa2.jpg_thumbnail1.jpg]
[تصویر: Sussex_Sabo_Kern_022.jpg]
[تصویر: Sussex_Sabo_Korb_022.jpg]
[تصویر: Sussex_Sabo_Kegel_022.jpg]
[تصویر: Sussex_Sabo_Upside_022.jpg]
آقا درسته دقيقا همون كارو انجام ميده واسه اينكه به خان آسيب نرسه از پلاسيك استفاده ميشه و بعد خروج از دهانه لوله به علت باز شدن پره هاي ود ، دراثر اصطكاك با هوا واي مي اوفته و مرمي مسير رو طي ميكنه فقط يه موردي كه اين گونه از مرمي / ساچمه ها دارن اينه كه كاليبر اونها از كاليبر تفنگ كمتره كه شايد گاهي اوقات ضعف تلقي بشه
با سلام
دوستانی که تجربه شکار با ساچمه سنگین 4.5 رو دارند آیا ساچمه سنگین 4.5 تخریب بیشتر از ساچمه معمولی روی شکار داره؟
(2013-08-22 11:38 AM)dashtban نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستانی که تجربه شکار با ساچمه سنگین 4.5 رو دارند آیا ساچمه سنگین 4.5 تخریب بیشتر از ساچمه معمولی روی شکار داره؟
بستگی به قدرت سلاح داره خود من با دیانا 52 و ساچمه باراکودا در شکار موفق نبودم شکار می افتاد ولی خوب فریز نمیشد و کمی فرار میکرد انگار سریع از بدنش رد میشد و تخریبش کم بود ولی پروهانتر قدرت فریز کنندگی بالایی داشت فقط حیف دقتش پایین بود.در اسلحه های 4.5 پر قدرت استفاده از ساچمه سنگین ضروری هستش الان ساچمه 4.5 با وزن 14.5 گرین برای اسلحه های 50 ژولی تولید شده است.
دوست عزيز در مورد ميزان تخريب صحبت زياده و بسته گي عوامل مختلفي داره از وزن گرفته تا فاصله و ... ولي به طور معمول در يك فاصله مشخص شكل ساچمه نقش بيشتري در ميزان تخريب داره و درمورد شكار هرچه تيزي نوك ساچمه كمتر باشه ميزان تخريب و ضربه بيشتري رو به بدن حيوان منتقل مي كنه و معمولا پارگي بيشتري رو در بافت بدن ايجاد مي كنه ... مثلا ساچمه هاي هالو پوينت در بافت بدن كمتر نفوذ ميكنن ولي سوراخي كه ايجاد ميكنن بسيار بزرگتر از سوراخ ايجاد شده توسط ساچمه هاي نوك تيز هستش ...
با سلام خدمت دوستان
حتما همه شما این نوع ساچمه باراکودا رو دیدین و خیلی هاتون هم باهاش کار کردین.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میخواستم بدونم این ساچمه چند گرینیه ؟ والان قیمتش چنده؟
با تشکر
لینک مرجع