انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام به همه دوستان و اساتید
از اساتید خواهش می کنم اگر ممکنه کمک کنید مشکلمو حل کنم.
قضیه از این قراره که من سالهاست تفنگ بادی 4.5 فنری دارم.ولی به تازگی یه والتر 1250 5.5 خریدم (به دلیل تعریف زیاد اساتید از دقت این اسلحه ) . یه دوربین بارسکا زوم 10 به 40 دهنه 50 روش نصب کردم
یه بسته ساچمه پرو مگنوم و تی اس 22 هم گرفتم. برای صفر کردن دوربین سیبلو تو فاصله 30 متری گذاشتم. زوم دوربین 12 و شفافیت رتیکل تنظیم و سر دوربین رو هم طوری که تصویر سیبل واضح شود تنظیم کردم. با خیال اینکه با 3 یا 4 تا شلیک صفر دوربین تنظیم می شود شروع کردم. ولی هر چی بیشتر سعی کردم کمتر نتیجه گرفتم. یعنی بعد از هر چند تا شلیک که به نظر میومد دیگه تنظیم شده وقتی بازم شلیک می کردم هر تیر یه جا می خورد. یکی چپ یکی راست. خلاصه بعد از زدن حدود 200 تیر از هر دونوع کاملا نا امید شدم. دیگه تصمیم گرفتم دوربین رو تنظیم شده فرض کنم و چنتا گروپ بگیرم ببینم چی میشه. چشمتون روز بد نبینه. با ساپورت کاملا عالی و ثابت با 200 ساچمه بعدی نتونستم گروپ کمتر از 10 سانت بگیرم.من که نزدیک 3 میلیون تومان با متعلقات هزینه کردم پاک قاطی کردم. آخه با فنریم و بدون دوربین تو این فاصله گروپهای خیلی بهتری میتونم بگیرم. آیا امکان داره ساچمه ها اینقدر افتضاح باشند؟ دوربین هم به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه . تفنگ هم که دیگه ..... .
لطفا مرا راهنمایی کنید چکار کنم
البته به گفته یکی از دوستان اشکال از ساچمه است برای همین رفتم فردوسی یه بسته باراکودا 21.1 گرینی از آقالو گرفتم 30000 تومان ولی به اصل بودنش شک کردم چون هم قوطی بی کلاسی داره هم وزن ساچمه روش نوشته نشده وهم عکس روی در قوطی به عکسایی که از باراکودا تو این تاپیکا دیدم شباهتی نداره . امکان داره با این قیمت قلابی باشه ؟
راستی بهترین ساچمه برای والتر 1250 که هم دقیق باشه و هم بالیستیک خیلی خوبی داشته باشه چیه؟
ببخشید خیلی سرتونو درد آوردم.بازم ممنونم از راهنماییتون.
Khansariha (8)
دوست عزیز به نظر نمیاد مشکل از ساچمه باشه.یه سر به این تاپیک بزن ایشالله مشکلت حل میشه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اورینگ رو سوزن سالم هست؟وقتی گلن میدی جلو ساچمه حول میده داخل لوله .یک اورینگ سبز رنگ داره .موقع شلیک دستتو کنار خشاب بزار ببین پرت هوا داری موقع شلیک یا نه .اگر پرت هوا داشته باشی همون اورینگ مشکل داره .
shekarchi عزیز ساچمه های باراکودا که شما از آقالو خریدید اصلی هستند و به اروپایی معروفند با لیبل سبز رنگ و همون تعداد ! من هم اونها رو مصرف کردم و هیچ فرقی نداره و در بعضی موارد کیفیت بهتری هم از خودش نشون داده و بعضی از دوستان فقط از همین نوع مصرف میکنن
در مورد مشکلی هم که دارید بهتره اتصالات مربوط به لوله رو چک کنید در ضمن داخل لوله رو هم با سمبه تمیز کنید چون کثیفی لوله خیلی تاثیر گذاره و چند شلیک هم خارج از خشاب انجام بدین یعنی ساچمه رو دستی داخل لوله قرار بدید و شلیک کنید اگر در این حالت گروپ بهتری بگیرید مشکل مربوط به خشاب هست یا ایندکس البته در سوماترا دیده شده که ساچمه گاهی اوقات با سوراخ ورود هوا به داخل لوله درگیر میشه و شکل اولیه رو از دست میده که نتیجه میشه پرت زدن پس روی این مورد هم دقت داشته باشید
در ضمن شما بدون دوربین تست کردید ؟ اگر بدون دوربین گروپ جمع تری بگیرید مشکل از پایه یا دوربین هست

موفق و سربلند باشید
(2012-07-24 08:40 AM)shecarchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان و اساتید
از اساتید خواهش می کنم اگر ممکنه کمک کنید مشکلمو حل کنم.
قضیه از این قراره که من سالهاست تفنگ بادی 4.5 فنری دارم.ولی به تازگی یه والتر 1250 5.5 خریدم (به دلیل تعریف زیاد اساتید از دقت این اسلحه ) . یه دوربین بارسکا زوم 10 به 40 دهنه 50 روش نصب کردم
یه بسته ساچمه پرو مگنوم و تی اس 22 هم گرفتم. برای صفر کردن دوربین سیبلو تو فاصله 30 متری گذاشتم. زوم دوربین 12 و شفافیت رتیکل تنظیم و سر دوربین رو هم طوری که تصویر سیبل واضح شود تنظیم کردم. با خیال اینکه با 3 یا 4 تا شلیک صفر دوربین تنظیم می شود شروع کردم. ولی هر چی بیشتر سعی کردم کمتر نتیجه گرفتم. یعنی بعد از هر چند تا شلیک که به نظر میومد دیگه تنظیم شده وقتی بازم شلیک می کردم هر تیر یه جا می خورد. یکی چپ یکی راست. خلاصه بعد از زدن حدود 200 تیر از هر دونوع کاملا نا امید شدم. دیگه تصمیم گرفتم دوربین رو تنظیم شده فرض کنم و چنتا گروپ بگیرم ببینم چی میشه. چشمتون روز بد نبینه. با ساپورت کاملا عالی و ثابت با 200 ساچمه بعدی نتونستم گروپ کمتر از 10 سانت بگیرم.من که نزدیک 3 میلیون تومان با متعلقات هزینه کردم پاک قاطی کردم. آخه با فنریم و بدون دوربین تو این فاصله گروپهای خیلی بهتری میتونم بگیرم. آیا امکان داره ساچمه ها اینقدر افتضاح باشند؟ دوربین هم به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه . تفنگ هم که دیگه ..... .
لطفا مرا راهنمایی کنید چکار کنم
البته به گفته یکی از دوستان اشکال از ساچمه است برای همین رفتم فردوسی یه بسته باراکودا 21.1 گرینی از آقالو گرفتم 30000 تومان ولی به اصل بودنش شک کردم چون هم قوطی بی کلاسی داره هم وزن ساچمه روش نوشته نشده وهم عکس روی در قوطی به عکسایی که از باراکودا تو این تاپیکا دیدم شباهتی نداره . امکان داره با این قیمت قلابی باشه ؟
راستی بهترین ساچمه برای والتر 1250 که هم دقیق باشه و هم بالیستیک خیلی خوبی داشته باشه چیه؟
ببخشید خیلی سرتونو درد آوردم.بازم ممنونم از راهنماییتون.
Khansariha (8)

بهترین ساچمه ای که روی والتر جواب داده jsb 15 گرینی .
اگه مشگل از تفنگت نباشه با این ساچمه باید خیلی خوب جواب بگیری . البته از ساچمه های پرومگنوم و تی اس 22 بیشتر از همین حدی هم که تعریف کردی انتظار نمیره.
یادمه یه بنده خدایی یه بنجامین مارادور خریده بود و با ساچمه پرومگنون گروپ گرفته بود ، آقا چشمتون روز بد نبینه یه گروپ از 20 متری گرفته بود اندازه هیکل یه خرس خخخخ و اینقدر این تفنگ دلش را زده بود که حاضر بود نصف قیمت بازار بفروشه !!!!!!!!!
ولی وقتی با راهنمایی دوستان ساچمه جی اس بی را امتحان کرد از فاصله 60 متری و بدون خطا در نوشابه ها را به هوا میپروند
علیرضا جان کی بوده این بنده خدا ؟؟؟ خخخخKhansariha (8)
(2012-07-24 11:43 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علیرضا جان کی بوده این بنده خدا ؟؟؟ خخخخKhansariha (8)

سلام به همه. من یه دیانا 54 دارم ساچمه خوب میخوام واسه شکار .چی پیشنهاد میکنید. مرسی .حامد
افق جان اگه ساچمه خیلی خوب میخوای JSB 15 و باراکودا عالی جواب میدن ولی کمی گرون هست.من از پرو مگنوم استفاده میکنم و تا 50-60 متر کارم رو راه میندازهKhansariha (8)
(2012-07-28 05:19 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
افق جان اگه ساچمه خیلی خوب میخوای JSB 15 و باراکودا عالی جواب میدن ولی کمی گرون هست.من از پرو مگنوم استفاده میکنم و تا 50-60 متر کارم رو راه میندازهKhansariha (8)

سلام. من خودم پرو مگنوم استفاده میکنم خوبه .ولی یه کم با هم فرق دارن بعضی وقتا.
دوستان من برای cfx ام ساچمه های مچ و پروگنوم و دیابلو h&n استفاده کردم. همشون بلا استثنا شل جا میرن.یعنی اگه یکم سر لوله رو به بالا باشه سریع ساچمه می افته بیرون. چرا؟؟؟؟!!
لینک مرجع