انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به همگی دوستان .Khansariha (8) آقا کسی ساچمه سر تخت کالیبر 5/5 واسه هدف زنی ( به غیر از گامو و دیابلو ) سراغ نداره ، کیفیتش مثل فاینال مچ باشه ؟ واسه 52 میخوام . کسی تجربه استفادشو داشته ؟ Khansariha (256)
(2013-03-05 10:23 AM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی دوستان .Khansariha (8) آقا کسی ساچمه سر تخت کالیبر 5/5 واسه هدف زنی ( به غیر از گامو و دیابلو ) سراغ نداره ، کیفیتش مثل فاینال مچ باشه ؟ واسه 52 میخوام . کسی تجربه استفادشو داشته ؟ Khansariha (256)

شما میتونید از ساچمه rws سر تخت استفاده کنید. من روی52 کالیبر 4.5 امتحان کردم و تا 20 متر عالی بود.
از نظر کیفیت ساخت هیچ ساچمه ای به گرد پاش نمیرسه.
این ساچمه فقط 4/5 داره . 5/5 هم مگه داره ؟ Khansariha (256)
5.5 هم داره ولی باید کفش آهنی پوشید تا تو ایران پیداش کرد.Khansariha (226)
سلام دوستان
یه سری اطلاعات میخواستم در مورد اینکه ساچمه باید چه گرینی داشته باشه مثلاً برا دیانا54 (5.5)ساچمه 16گرین با 21 گرین یا 10 گرین چه تفاوتی دارن برای شکار کدوم بهتره تو برد و قدرت کدوم مناسبتره
ممنون
(2013-03-07 07:44 PM)aras نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه سری اطلاعات میخواستم در مورد اینکه ساچمه باید چه گرینی داشته باشه مثلاً برا دیانا54 (5.5)ساچمه 16گرین با 21 گرین یا 10 گرین چه تفاوتی دارن برای شکار کدوم بهتره تو برد و قدرت کدوم مناسبتره
ممنون
هرکدام از این ساچمه ها بهرکاری تولید میشوند و رفتار متفاوتی در پرواز و انتقال انرژی دارند و ساچمه سنگینتر انتقال انرژی بیشتری داره و بیشتر مورد توجه شکار هست ساچمه های بسیار سبک هم بیشتر تستی و تبلیغاتی هستند و برای بدست آوردن یا ثبت حداکثر سرعت ساچمه در دهانه لوله میباشند.Khansariha (8)

(2013-03-13 10:28 AM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان میشه اطلاعات تکمیلی درباره مقایسه دقت این ساچمه با ساچمه های 15و18 گرین همین خانوادهjsb بر روی ای تی 44 رو داشته باشید تا دوستان راحتتر بتونن تصمیم بگیرن
این دوستمون چون توی تاپیک فروش استراتون مطرح کردند لازم دیدم برای تجمیع بحث اینجا یه جوابی به این سئوال بدم
دوست من ساچمه استراتون جزو ساچمه های خوب JSB هست که در اغلب گروپها توانسته نزدیک اگزکت گروپ بده حتی برای AT44
ولی در نظر داشته باشید همه خصوصیات که گروپ نیست Khansariha (214)
شاید 10 مورد اصلی برای یک ساچمه خوب را بشه برشمرد که یکیش گروپ خوب هست البته همین هم مهمه ولی اگر قرار بر قیاس تنها گروپ باشه که همه باید میرفتند دنبال ساچمه های مچ (سرتخت) که توی اغلب مسابقات تارگت هم استفاده میشه ولی همه میدونیم ساچمه ها باید پارامترهای زیادی را داشته باشند که بلطبع همه آنها در یک ساچمه قابل جمع نیست ولی ما معمولا به ساچمه ای که بتونه چندین پارامتر را داشته باشه ساچمه خوب و یا مناسب میگیم
فعلا لزم به مفصل بیان کردن اینها را ضروری نمیبینم ولی یکی دوتا نکته در خصوص این مدل استراتون برای دوستان عرض میکنم
[تصویر: Straton22.png]
این مدل همانطور که گفتم دقیقا هم وزن اگزکتها هست و در بیشتر گروپها پا به پای اگزکت یا بهتره بگیم نزدیک به آن حرکت کرده البته در جاهای هم اختلاف زیاد بوده
مثلا در این گروپها خوب بودند
[تصویر: 13631754443.jpg]

و این یکی
[تصویر: 13631754445.jpg]

و همینطور این
[تصویر: 13631754444.jpg]

ولی همانطور که دوستان میدونند استراتون بهر کار دیگری هم طراحی شده و آن رخنه و اثر برش یا پارگی بیشتر به هدف یا شکار هست Khansariha (8)

اثر رخنه یا انتقال انرژی در شلیکهای بعضی از انواع JSB را دوستان بعنوان نمونه میتونند اینجا ببینند
Bottom Row, left to right:
JSB Exact RS 13.4 gr.
JSB Exact Express 14.3 gr.
JSB Exact Jumbo 15.9 gr.
JSB Exact Heavy 18.1 gr.
JSB Exact Monster 25.4 gr.
JSB Straton Pointed 15.7 gr.
JSB Predator Polymag 16.2 gr.
(pellet escaped through side of block)
[تصویر: 13631754431.jpg]
فعلا
من این ساچمرو تست نکردم اما به نظر من در برابر سرگنبدی کم میاره در فواصل زیاد...چرا؟دلیل میارم..
همونطورکه همه دوستان میدونن یکی از مشکلات ورود شاتل های فضایی از فضا به جو زمین درگ بیش از حد تصور هوا با بدنه شاتل که نتیجش اصطکاک زیاد و در نهایت ذوب شدن بدنه شاتل بود که محققان برای حل این مشکل دوتا کار انجام دادن....اول اومدن بدنه شاتل رو از مواد کامپوزیتی و مشتقات سرامیک ساختن که دمای ذوب بسیار بالایی دارن....کار دوم که تاثیر بهتری هم داشت(اصلی) این بود که اومدن دماغه شاتل رو گنبدی شکل ساختن....این کار چه فایده ای داشت؟فایدش این بود که هوای برخوردی به دماغه ی شاتل شکافته نمیشد و حول یک محور دایره ای بدون برخورد با بدنه شاتل به اطراف پراکنده شده در نتیجه یک حالت خلاء مانند دور بدنه تشکیل شده و فقط این دماغه شاتل بود که دماش بالا میرفت و با هوا درگ داشت.
----------------------------------------
در ساچمه های سرگنبدی جی اس بی همین طرح دماغه ساچمه باعث کاهش درگ هوا شده و دیگه هوا با بدنه و دامنه پلت برخورد نمیکنه، واسه همینه که بالستیکه خوبی داره(افت کمتر) و نسبت به همه ساچمه ها دیرتر انرژیشو از دست میده و خط سیر مستقیم طولانی تری داره.
با این تفاسیر برداشت بنده اینه هرچه فاصله دورتر میشه دقت سرگنبدی از سرتیز بهتر میشه و بلعکس.
دوستان اگه نکته ای به نظر مبارکشون میرسه دریغ نکنن.Khansariha (8)
اینم چنتا عکس واسه گویاتر شدن مطلب :
[تصویر: 3%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D9%86%D8%A8%D8%AF%DB%8C.jpg]
اینم یکی دیگه:
[تصویر: %D8%B3%D8%B1%DA%AF%D9%86%D8%A8%D8%AF%DB%8C.jpg]
عرفان جان من کاملا" با شما موافقم . Khansariha (8)

سر گنبدی ها درگ کمتری با هوا دارن و در نتیجه دقت و بالستیک خیلی بهترنصبت به بقیه ساچمه ها دارن .
منم صد در صد موافقم.امروز با این دیانا های باراکودا(که سر کرویم هستن)پیتلر سیگار میزدم از ۴۰ متری
(2013-03-14 12:54 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرفان جان من کاملا" با شما موافقم . Khansariha (8)

سر گنبدی ها درگ کمتری با هوا دارن و در نتیجه دقت و بالستیک خیلی بهترنصبت به بقیه ساچمه ها دارن .

دقیقا درسته مسیح جون / اصلا مهمترین عامل در تعیین ضریب بالستیک ساچمه چیه ؟= ایرودینامیک بودن ساچمه یعنی کمترین اصطکاک با مولکولهای هوا . هر چی ضریب ایرودینامیک بالاتر باشه مقاومت هوا کمتر سرعت ساچمه تو فواصل دورتر بیشتر و انرژی حمل شده توسط ساچمه هم بیشتر . ساچمه های dome یا همین سر گنبدی ها بهترین نوع اند Khansariha (214)
لینک مرجع