انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ممنون
راستش شما درست میفرمایید ولی من ساچمه گامو مگنوم ( نوک تیز ) رو وایرخ امتحان کردم تو 10 متر تیر رو رو تیر میزد با وجود اینکه از گامو مچ استفاده کردم چنین گروپی نمیداد ( البته فنر ضعیف شده بود ) . شاید دلیلش این باشه
خودم هم نمیدونم چی شد که این طور شد
انشالله با فنر نخجیر امتحان میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم
(2013-12-07 11:06 PM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه flower جان.ساچمه های الماس زیاد جالب نیستن.من یه نمونه سر گنبدی الماس(پروفشنال) رو با وایرخ 80 تست کردم راضی نبودم.یعنی بگیر نگیر دارن.از 5تا شلیک 3تاش نزدیک بهم میخوره.یکی کمی فاصله و آخری پرت.
کلا ساچمه های نوک تیز بخاطر شکل آیرودینامیکشون از نظر دقت پایین تر از ساچمه های گنبدی شکل هستن.اینجا هم فکر کنم همین قضیه صدق میکنه.ولی بازم اگه در دسترست هست تست کن.
شما از پروفشنال راضی نبودید؟؟Khansariha (134)
بنده گروپشو با وایرخ در 30 متری دیدم،انداز ه ی یه سکه ی 50تومنی بود!رو وایرخ شما تا چند متر جواب میداد و بعد اون بد میشد؟
من با کرالم تست کردم و بهتر از پرومگنوم بود،سعی میکنم اگه تونستم بیرون برم گروپ بزارمKhansariha (256)Khansariha (8)
میدونید فقط بحث سر دقت نیست بلکه باید به کاربرد هم توجه داشت
من دنبال ساچمه ای هستم که علاوه بر دقت تخریب خوبی هم داشته باشه
به نظر من ساچمه پهن نمیتونه این نیاز رو برآورده کنه
پس باید به دنبال نوک تیز و نوک گرد رفت
ولی یه تجربه به من اینو میگه که ساچمه نوک تیز مثل گامو مگنوم واقعا تخریب بیشتری تا ساچمه ای مثل پرو مگنوم داره ( خدایی مگنوم تره خخخخخخخخخخخ )
من به دنبال ساچمه ای هستم که بتونه تو فاصله 40-45 متری راحت یه پرنده به اندازه کبوتر رو فریز کنه
به نظرتون با توجه به این موارد و نوع سلاحوکالیبر چه ساچمهای میتونه مناسب من باشه ؟

اسلحه : وایرخ 80
کالیبر : 4.5
نقل قول :شما از پروفشنال راضی نبودید؟؟
بنده گروپشو با وایرخ در 30 متری دیدم،انداز ه ی یه سکه ی 50تومنی بود!رو وایرخ شما تا چند متر جواب میداد و بعد اون بد میشد؟
من با کرالم تست کردم و بهتر از پرومگنوم بود،سعی میکنم اگه تونستم بیرون برم گروپ بزارم

منم تو فاصله 30 متر گروپ گرفتم.هم با وایرخ 80 و هم با وایرخ 97.گروپ وایرخ 80 میشه گفت جمع ترم شد.ولی اصلا بهتر از پرومگنوم نشد.خیلی بزرگتر از یه سکه 50 تومنی شد.ولی در کل برای شکار پرنده هایی در حد و اندازه های کبوتر تو فاصله 30 متر جواب میده.ولی باید خوش شانس هم باشی که به جای حساسش بخوره.

نقل قول :من به دنبال ساچمه ای هستم که بتونه تو فاصله 40-45 متری راحت یه پرنده به اندازه کبوتر رو فریز کنه
به نظرتون با توجه به این موارد و نوع سلاحوکالیبر چه ساچمهای میتونه مناسب من باشه ؟

بنظر من بین ساچمه های ارزون قیمت بازار با این خصوصیاتی که شما میخوای هیچی مثل پرومگنوم نمیشه.البته این جدیدا رو خبر ندارم.تست نکردید؟با گرین 7.56.

پرومگنوم های جدید اکثرشون بدون پلیسه هستن.ولی روی خط غالبشون یه تیکه اضافه سرب چسبیده که مثل باله میمونه.اینجا(عسلویه) من تو یکی از مغازه ها پرومگنوم های جدید رو دیدم که اصلا باله نداشتن و نسبتا با کیفیت بودن.میخوام ببینم اگه این جدیدا رو رو وایرخ تست کردین و جواب داده چند بسته ای بگیرم.
راستش یه بسته پرو مگنوم دارم ولی هنوز فرصت نشده امتحان کنم
ولی قدرتی که گامو مگنوم میده خدایی خیلی بیستر از پرو مگنوم هست
به نظرم شما که وایرخ دارید ضرر نداره یک بار هم از مگنوم استفاده کنید
از نظر قدرت تخریب شاید بهتر باشه( که علتش شکل ظاهری ساچمه هست) ولی شما اگه برای مسافت های بالای 40 متر میخوای دیگه گامو مگنوم جوابگو نیست.من منظورم از خوب بودن پرومگنوم بخاطر اینه که این ساچمه تو مسافت های بالادقت و انرژی بیشتری رو انتقال میده.برای فریز کردن پرنده هم تخریب زیاد نقشی نداره.خصوصا تو مسافت های بالا.مهم اینه که ساچمه به کیلزون اصابت کنه.

منتظر نتیجه پرومگنوم های جدید با وایرخ 80 هستم.Khansariha (48)
مرسی
(2013-12-07 11:31 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میدونید فقط بحث سر دقت نیست بلکه باید به کاربرد هم توجه داشت
من دنبال ساچمه ای هستم که علاوه بر دقت تخریب خوبی هم داشته باشه
به نظر من ساچمه پهن نمیتونه این نیاز رو برآورده کنه
پس باید به دنبال نوک تیز و نوک گرد رفت
ولی یه تجربه به من اینو میگه که ساچمه نوک تیز مثل گامو مگنوم واقعا تخریب بیشتری تا ساچمه ای مثل پرو مگنوم داره ( خدایی مگنوم تره خخخخخخخخخخخ )
من به دنبال ساچمه ای هستم که بتونه تو فاصله 40-45 متری راحت یه پرنده به اندازه کبوتر رو فریز کنه

سلام،
مطمئن باشید با ساچمه پرومگنوم در فاصله 40-45 متری میتونید براحتی شکارتون رو فریز کنید.
کلا تفکر ساخت ساچمه سر تیز در تفنگهای بادی شکست خورده است ومطلوبترین ساچمه ها ساچمه های سر گرد و سر گنبدی هستندبه علت پایین بودن ذاتی ضریب بالستیک ساچمه.
2 زار نمی ارزه . Khansariha (214)
دوستان می خوام جمال تون رو به چهره یه ساچمه نایاب و البته خوب (perfect ) از JSB روشن کنم :
این شما و :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

الهی ما را به این ساچمه دلربا برسان آمینKhansariha (133)
لینک مرجع