انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-10-29 04:59 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی آقا خسته نباشید
در مورد تست این ساچمه ها اگر امکان داشت و میتونستید شات استرینگ اونها رو هم موقع گروپ گیری داشته باشید خیلی بهتر بود
آیا این امکان در آینده وجود داره ؟
در ضمن معیار h&n روی 5 شات در 50 متر معرفی شده که با توجه به فاصله و اندازه گروپ باید بین 30 الی 50 متر گروپ گیری رو دوباره انجام بدید چون رفتار ساچمه ها با توجه به وزن و فرم ظاهری خیلی متفاوت هست به این صورت که ساچمه ای که در 15 یا 20 متر رفتار خوبی داره ممکنه در 40 یا 50 متری کاملا به هم بریزه و بالعکس
اگر در نمودار h&n دقت کنید 5 شات ثابت در نظر گرفته میشه ولی فاصله ها کمتر از 50 متر مثلا ممکنه 5 شات در 20 متر یا 10 متر 5 نمره بگیره که این مورد نشون میده که این ساچمه بالای 10 یا 20 متر با اون دقت نیست مثل ساچمه های مچ
ویا باراکودا مچ که نمره 5 از 5 رو در 50 متر میگیره

موفق و سربلند باشید
سلام و مخلص سعید جان Khansariha (8)
در خصوص تست بصورت شات استرینگ والا چی بگم
اول اینکه تعداد و مدلهای زیادی بود که واقعا وقت گیر بود ( همینطوری هم یه روز وقت براش گذاشتیم )
دوم اینکه تعداد ساچمه ها محدود بود
سوم اینکه کرنو هم هی ازیت میکرد و نور کافی نداشتیم البته بعضیهاشون را با کرنو تونستیم ثبت کنیم و درضمن ترازو هم همراه نداشتیم .
چهارم بنظرم تست شات استرینگ برای این مدل ساچمه ها شاید خیلی ضروری نباشه و بقول اون بابا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل حیف باد نیست که از 200 به 100 برای هر تست از اینها بخواهی مصرف کنی Khansariha (8)
در خصوص نحوه تستهای شرکت معروف H&N هم میدونم سعید جان و حق با شماست فقط مثال عرض شد Khansariha (8)
باید تست در مسافت دور هم میگرفتیم که فرصت نشد انشالله برای سری بعد . Khansariha (256)
با سلام. من امروز جهت تست برای شکار از ساچمه کراسمن روی 350 خودم استفاده کردم که متوجه شدم روی شکار کمتر از کفتر نمیشه ازش استفاده کرد. عکسش رو هم تو قسمت شکار و تیراندازی گذاشتم. خلاصه مجبور شدم مجددا از استراتون استفاده کنم.استراتون به نظر من روی 350 خوب جواب میده . درسته گرون شده ولی ارزش استفاده برای شکار رو داره.
(2012-11-01 08:20 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. من امروز جهت تست برای شکار از ساچمه کراسمن روی 350 خودم استفاده کردم که متوجه شدم روی شکار کمتر از کفتر نمیشه ازش استفاده کرد. عکسش رو هم تو قسمت شکار و تیراندازی گذاشتم. خلاصه مجبور شدم مجددا از استراتون استفاده کنم.استراتون به نظر من روی 350 خوب جواب میده . درسته گرون شده ولی ارزش استفاده برای شکار رو داره.

آقا اگه ممکنه عکس قوطی ساچمه خودتونو برام پ خ کنید بعدشم یه رحمی به این پرنده ها بکن
ولی من با باراکودا میزنم خیلی خوبه شما چی راضی هستی از باراکودا

مشخصات ساچمه و فاصله تیراندازی به شکارتونم بگی خیلی عالی میشه
حسین جان من هنوز از باراکودا استفاده نکردم. در مورد پرنده ها هم به روی چشم باور کن جایی که من برای شکار میرم مردم اونجا التماس میکنن که نسلشون رو بکنیم. چون پدر گندمها رو در آوردن.
حسین جان یادم رفت در مورد ساچمه که عرض کردم جی اس بی استراتون استفاده میکنم . فاصله هم برای شکاری مثل گنجشک تقریبا 10 متر ولی برای کفتر حداقل 20 الی 25 متر . چون زیاد نمیشه بهشون نزدیک شد.
دوستان با این وضعیت بازار و کمبود برخی اجناس، چه ساچمه هایی رو برای 54 پیشنهاد میکنید؟
از کجا تهیه کنم؟ (لطفا گرین اش رو هم ذکر کنید)

بعد میخواستم بدونم از کجا میشه فهمید pro magnum اصل یا حداقل با کیفیته؟ کدوم فروشگاه پرومگنوم با کیفیت میاره؟
راستش 54 با خیلی از ساچمه ها سازگاری داره ولی باید فاصله ای که مد نظرت هست رو بدونم و همچنین بودجه در نظر گرفتتون رو
ساچمه پرومگنوم هم اتفاقا روی 54 خوب جواب میده
در مورد اصل یا تقلبی بودن هم هیچ راه حلی وجود نداره و باید با تفنگت تست کنی
ولی در کل اگه پلیسه نداشته باشه جنس خوبی هست
از نمایندگی های گامو تهیه کنی معمولا کیفیت خوبی دارنKhansariha (8)
آقایون سلامKhansariha (8)
اومدم بی زحمت یه کارشناسی ساچمه برای ما بکنید
تو عکس پایین دوتا ساچمه 4.5 هست هردوتا پرو مگنومه فقط یکی گرینش یه جزیی بالاتره ولی یه جزیی هم کیفیت ساختش کمتره یعنی لبه قالبش دیده میشه البته نه اونطوری که بشه گفت زیاده قیمتها هم یکی هستن بنظر اساتید گرفتن اونی که گرینش بالاتره با این شرایط بهتر هست یا نه؟

[تصویر: 13518458511.jpg]

تو عکس پایین هم دوتا ساچمه یکی مگنوم ویکی هم پرو مگنوم هردو گرینشون یکیه پرومگنوم هم که دیگه رند بازاره وهمه دارن استفاده میکنن جوابشو پس داده ولی ساچمه نوک تیز مگنوم رو یه تعداد از دوستام میگن چون تو لوله فیت جا میره خوب جواب میده وبهتر از پرو مگنوم رو شکار اثر میذاره البته من فرقی ندیدم تازه قدرت نفوذ پرومگنوم بهتر بود ولی دوستان اینچنین عرض میکنن حالا تا ما بریم تست و... فکر میکنم همین چند تا بسته هم تموم شه اساتید یه یاری به ما برسونن
سپاسگزارمKhansariha (8)

[تصویر: 13518458522.jpg]
بهروز جان شما باید این ساچمه ها رو خودت تست کنی و هر کدوم بهتر بود بگیری
اون ساچمه های مگنوم هم که عکسشو گذاشتی اصلی نیستKhansariha (8)
احسان جان سلامKhansariha (8)
ممنون آره اصلی نیست ولی خدایی شما فکر میکنی اینجا بهتر از این گیر میاد! این تازه فرد اعلاشه ولی دوستام رو اون یه نظر مثبتی دارن به نظر منم جالب نیست
4.5 ها رو با وایراخ 50 تست کردم تو ده بیست متر باهم فرقی نداشتن (دقت ) تازه اونی که گرینش کمتر نوشته بیشتر نفوذ میکنه...!
5.5 رو هم با مگنوم 350 زدم پرو بهتر از اون یکی بود بیست متر و سی متر "خوب دوستای منم برای دنبال سوژه برای تیر اندازی میگردن...!
سپاسKhansariha (8)
باسلام خدمت همه دوستان من ساچمه پرو مگنوم ومگنوم وبی اس ای اینترسپتور و دیابلو مچ وپرو هانتر و اچ &ان سیلور پوینت وتی اس 22 کالیبر 22 را بادیانا 52 روی ام دی اف از فاصله 12 متری تست کردم بیشترین نفوذ را پرومگنوم داشتن .
لینک مرجع