انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-02-16 09:12 PM)saeedmsgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 09:00 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 08:47 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم فکر خوبیه . تو یکی از تاپیک ها خوندم ساچمه هایی که برا مگنوم 350 مناسب هستند تو رده ی قیمت بالا ها پیدا میشه ( خرجت رفت بالا )
با گامو مچ گروپ چند سانتی بهت میده ؟تو 10 متر

هههههه دست رو دلم نزار که خونه Khansariha (367) خجالت میکشم بگم، دوتا میزنه به هدف بعد چند تا میزنه بیرون تقریبا حدودا 5 سانت
اگه با تیر گرون خوب بزنه ارزششو داره چون لذت شکار با این قدرت تفنگ به هرچی می ارزه :-) Khansariha (214)

به نظر نمیاد مشکل شما از ساچمه باشه. Khansariha (256)

چی میتونه باشه؟ لوله تمیزه ، پیستون باد نمیده ، لوله هم باد نمیده ، دوربینم نو هست سنتر پوینت همش 500 تا تیر باهاش زدم یه مدت پیش ماشه شکست قبل از اون خوب میزد ولی یه مدت طول کشید ماشه پیدا کنم بعد از نصب ماشه حالش بهم خورد عجیبه واقعا!!!!!!!!!!Khansariha (226)
(2013-02-17 08:28 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 09:12 PM)saeedmsgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 09:00 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-16 08:47 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم فکر خوبیه . تو یکی از تاپیک ها خوندم ساچمه هایی که برا مگنوم 350 مناسب هستند تو رده ی قیمت بالا ها پیدا میشه ( خرجت رفت بالا )
با گامو مچ گروپ چند سانتی بهت میده ؟تو 10 متر

هههههه دست رو دلم نزار که خونه Khansariha (367) خجالت میکشم بگم، دوتا میزنه به هدف بعد چند تا میزنه بیرون تقریبا حدودا 5 سانت
اگه با تیر گرون خوب بزنه ارزششو داره چون لذت شکار با این قدرت تفنگ به هرچی می ارزه :-) Khansariha (214)

به نظر نمیاد مشکل شما از ساچمه باشه. Khansariha (256)

چی میتونه باشه؟ لوله تمیزه ، پیستون باد نمیده ، لوله هم باد نمیده ، دوربینم نو هست سنتر پوینت همش 500 تا تیر باهاش زدم یه مدت پیش ماشه شکست قبل از اون خوب میزد ولی یه مدت طول کشید ماشه پیدا کنم بعد از نصب ماشه حالش بهم خورد عجیبه واقعا!!!!!!!!!!Khansariha (226)

دوستان بعضی وقتها معماهای عجیبی برای تیرانداز پدید میاد که حسابی کلافه کننده میشه
برای جواب بعضی معماها و جواب دوستان یک موضوعی هم اینجا اشاره کنم که هم مربوط به 350 میشه و هم مربوط به رفتارهای ساچمه
اما موضوع
دیروز به اتفاق آقا حمید داشتیم با 350 ایشون که روز قبلش بدلیل شکستگی فنر مجبور به تعویض فنر شده بود و به همین خاطر تفنگ لگد سنگین و قدرتمندی دوباره پیدا کرده و بقولی تازه شده بود یک مگنوم 350 جوان که برای ارزیابی کار چند تست و گروپ برای صفر کردن انجام دادیم اما چیز عجیب و معمائی برایمان پدید آمد Khansariha (214)
اول آقا حمید گفتند با کراسمن در فاصله 20 متری صفرش کردم که در همین فاصله چندین و چند بار تفنگ مگنوم دوباره تست شدند (چندین برگ سیبل)
خب خلاصه مطلب کنم
به این عکس که یکی از نمونه های تستها بود دقت کنید
[تصویر: 13611769531.jpg]
اول بگم اینها تستی هستند و گروپ کامل تلقی نمیشه و قصدی برای معرفی ساچمه هم ندارم ولی خب هرچند بلاخره شناسونده میشه خخخخ اون عکس سکه هم بعدا بهش اضافه کردم تا معیار گروپ تستی ما تو 20 متری معلوم بشه
تمام تستهای انجام گرفته از نمونه های ساچمه جهت صفر کردن دوربین و اطمینان از رفتار تفنگ انجام میشد و شلیکهای سه تائی هستند Khansariha (214)

شلیک شماره 1 کراسمن را من انجام دادم که با شلیک کراسمن آقا حمید شماره 2 دقیقا یکی بود (دایره قرمز)‌ و این کار چند بار تست شد
شلیک جی اس بی 16 گرینی را آقا حمید انجام دادند که با کمال تعجب همه گروپهاش باز میشد (بیش از ده بار تست کردند )
باید یادآوری کنم که تا الان یعنی تا قبل از تعویض فنر اینچنین گروپ بازی را از 16 گرینی ندیده بودند و خیلی تعجب برانگیز شده بود
شلیک جی اس بی 18 گرینی توسط آقا حمید تست شد که کاملا عالی و جمع بود و چون اختلاف و مناقشه ای سر این ساچمه نداشتیم دیگه تکرارش نکردیم Khansariha (8)
باز شلیکهای جی اس بی 16 گرینی را آقا حمید تست کردند که دقیقا مثل نمونه های عکس گروپش باز بود
این کلافگی و معما موقعی بیشتر شد که من با جی اس بی 16 گرینی هم تست کردم و درست گروپی مثل اینی که در عکس بالا و مربوط به 18 گرینی هست را داد البته عکس اون گروپ تو این تصویر نیست ولی دقیقا 16 را عالی زد Khansariha (214)
باز تست کردیم و باز تست کردیم نتیجه همان بود که دونفر تیرانداز دو نوع ساچمه را تست میکردند و برای کراسمن دقیقا مثل هم گروپ میگرفتند ولی برای جی اس بی 16 اصلا مثل هم نبود و برای یکی گروپ باز و برای دیگری بسته بود Khansariha (226)
این معما کلافگی زیادی را بهمراه داشت که سعی میکنم با توجه به بعضی نکات احتمالات را بررسی کنم
یک بار دیگر اختلافات دو تیرانداز را برسی میکنم تا موضوع بیشتر روشن شود
اول اینکه تفنگ تا گرم بشه شلیکهای کمی متفاوت بود که ما هم به این موضوع واقف بودیم ودقت کافی را بخرج دادیم
لگد تفنگ هم که زیاد بود چون فنر را تازه عوض کرده بودیم اینم کمی به کار و گروپ تاثیر میگذاشت
هیچ اختلاف دید و خطای پارالکسی بین ما بر سر دوربین وجود نداشت (چون با PCP یکسان میزنیم)‌
روی فنری کمی و گاها اختلاف داریم چون آقا حمید چپ دست هستند
یک نکته : دوستانی که چپ دست هستند ممکنه نسبت به بقیه با تفنگهای فنری کمی بچپ میزنند (به نوع و وزن ساچمه هم مربوطه) و دوستانی که راست دست هستند با فنری و مخصوصا مگنومها کمی براست میزنند .
چون لگد و پرش لوله تفنگ برای چپ دستها بسمت چپ آزادتر هست و برای راست دستها بسمت راست یعنی تفنگ کمی به مخالف دست گیرنده قنداق در جلو حرکت و پرش دارد . Khansariha (8)
نحوه گرفتن و تکیه کردن هم بین ما فرق میکرد و آقا حمید روی دست و درحالی که دست تیکه به زانو دارد شلیک میکردند ومن روی دست درحالی که دست تکیه به صندلی و یا جسمی مثل بالشت داشت تقریبا حالت من سکون بیشتری داشت و روی هدف توقف میکردم درحالی که آقا حمید از پائین روی هدف بعلاوه را مینشاندند خلاصه اینها هم در نظر میگرفتیم . Khansariha (8)
نکته بعدی وزن و نرمی و نوع ساچمه هست که باعث تاخیر یا تسریع خروج از لوله میشود که برای کسانی که عادتهای مورد اشاره بالا را داردند طبیعتا تاثیر خواهد گذاشت .

تمامی پارامترهای بالا تاثیر زیادی روی گروپ هر مدل و هر نوع از ساچمه ها میتونه فراهم کنه و تفاوتشان بنظر من در بعضی مواردی که مطرح کردم و تفنگ و فنر نو و یا قدرتمند هست تاثیر داره که اینها هم مدنظر بود و اغلب اختلافات هم ناشی از همین بود و مطمئن هستم که بعد از چند تیراندازی باز مثل قبل میشود . Khansariha (256)
اینم بگم دوستان هیچوقت سریعا از تفنگها و مخصوصا مگنوم خودتون ناامید نشوید و سعی کنید با درک علتها و با تمرین و ممارست به یک مگنوم سوار تبدیل شوید درست مثل آقا حمید حکمی عزیز که در شکار و روی دست زدنشون عالی هستند .
ممنون از دوستان و ببخشید که مطالب زیاد شد . Khansariha (256)
برای مگنوم سوارن این مبحث را توی تاپیک 350 هم قرار میدم .فعلا
سلام عزیزان
به نظرتون برا وایرخ 80(4.5) گامو مچ بهتره یا گامو پرو مگنوم ؟ممنون
همین طور که دوستان گفته بودند هر تفنگی رفتارش فرق میکنه و باید خودتون تجربه کسب کنین که کدوم ساچمه برای اصلحه شما مناسب تره.
از چند مدل ساچمه گروپ بگیرین معلوم میشه
(2013-02-21 01:41 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عزیزان
به نظرتون برا وایرخ 80(4.5) گامو مچ بهتره یا گامو پرو مگنوم ؟ممنون

با سلام
دوست عزیز گامو مچ اگر اصلی باشه تا فاصله حدود 20 25 متر خوبه ، پرومگنوم اگر از گرین 7.56 اون که نه ساچمه براق نباشه (منظورم داخل اون حفره تهش) ، اگر به ته گرین 7.87 نگاه کنی متوجه میشی منظورم چیه داداش ،‌خیلی عالی جواب میده
البته اگر یه ترازوی دیجیتال داشته باشی و ساچمه های هم وزنشو از هم دیگه جدا کنی که خیلی بهتر میشه
یا علی
سلام
اقا چه تاپیک وحشتناکی شده 171 صفحه!!!
یک سوال دارم ساچمه گامو دیابلو ایا خوبه ؟
من بسته ای 12 تومن خریدم که هر بسته هم 250 تا توش داره
Khansariha (399)نه دادا بنظر من که بدرد نمیخوره البته باید ببینی رو چه سلاحی می خوای استفاده کنی.........
سلام دوستان
امروز هوا فوق العاده شده بود هوایی آفتابی بدون کوچک ترین بادی به سرم زد چند مدل ساچمه رو که جدیدا برای تست گرفته بودم امتحان کنم. -2-37-

لیست ساچمه های تست شده :

پرومگنوم با وزنی معادل 7.56 گیرین
پروهانتر با وزنی معادل 7.87 گیرین
تی اس 10 با وزنی معادل 10.49 گیرین

سلاح : والتر 850 پی سی پی و تیون شده

نحوه تست هم از این قرار بود که ابتدا یک زمین کشاورزی با طول 200 متر پیدا کردم سپس با متر نواری بصورت بسیار دقیق فاصله خود تا هدف مورد نظر را بدست آوردم.
عرضم به حضور شما ابتدا دوربین را با زوم 9 در 100 متر کاملا صفر کردم و سپس تست ها را در دو فاصله 110 و 170 متر انجام دادم ولی ساچمه در فاصله 170 متر افت بسیار فاحشی داشت که مجبورم کرد زوم را به 4 برای افزایش ارزش میلدات ها کاهش بدم واقعا دیدن یک هدف در ابعاد کوچک در اون فاصله و با این زوم بسیار سخت بود ولی چاره ای نداشتم.

پرومگنوم :

[تصویر: gamo_promagnum.jpg]

پرومگنوم در 110 متر بدک نبود ولی بسیار اذیت می کرد چرا که یک نسیم بسیار کوچک که حتی قابل حس هم نبود روش فوق العاده تاثیر می گذاشت و گاها مشاهده می شد ساچمه با یک نسیم کوچک حدود 1 الی 2 متر سمت راست هدف برخورد می کرد و مدام مجبور بودم ( + ) را بنا به جهت و سرعت باد تغییر دهم که اصلا جالب نبود در 170 متر نیز توان رسیدن به هدف را نداشت و میان راه به زمین برخورد می کرد.

پروهانتر :

[تصویر: gamo_prohunter.jpg]

پروهانتر متاسفانه افت بسیار بسیار زیادی داشت خیلی بیشتر از پرومگنوم با اینکه وزنشان تقریبا یکی است و این مورد باعث شد این ساچمه را مناسب زیر 80 متر بدانم اما دقت آن بدک نبود.

اما ساچمه ts-10 :

[تصویر: gamo_ts10.jpg]

من قدیم برادر بزرگ تر این ساچمه یعنی ts-22 رو تست کرده بودم و اصلا راضی نبودم اما نتیجه بدست آمده از ts-10 امروز من را شگفت زده کرد.
افتی به مراتب کمتر از پرومگنوم در فاصله 110 متر و دقتی کاملا قابل قبول که باد هم تاثیر خیلی کمتری روی آن داشت و نحوه برخورد آن به زمین نشان از قدرت بسیار بیشتر اش نسب به پرومگنوم و پروهانتر می داد این افت تیر کمتر به من اجازه داد در فاصله 170 متر با زوم 5 تیر اندازی خوب و بدون دردسری داشتم باشم ولی باز اعتقاد دارم تیراندازی در این فاصله به نوعی ساچمه حروم کنی است ( به قول آقا مسیح ) چرا که اکثرا ساچمه شما با دلایل مختلف خطا می رود ولی در کل چند بار ساچمه 2 الی 3 سانتی هدف برخورد کرد البته من بیشتر از 100 شلیک داشتم.

خلاصه ts-10 رو به عنوان بهترین ساچمه بعد از jsb 8.4 گیرین و باراکودا برای سلاح خود انتخاب کردم.
لازم به ذکر است ساچمه های پرومگنوم و پروهانتر شسته و چرب شده بودند ولی ts-10 هیچ گونه تغییری روی آن صورت نگرفته بود.
دادا کاش یه عکسم میذاشتی تا پست به این خوبی کاملتر بشه.Khansariha (290)
دوستان تا حالا کسی از شما پرومگنوم رو دسته دسته کرده.
بر حسب قطر دقیق یا وزن دقیق یا وزن و قطر با هم به نظرتون دقتش چقدر بیشتر میشه؟اررشش رو داره؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه گروپ 40 متری رو نگاه کنید دو تا دسته 3 تایی کنار هم خوردن البته تعدادشون کمه و نمیشه چیزی رو اثبات کرد.ولی به نظر میاد اگه یکم مرتبشون کنیم بشه گروپ بهتری گرفت.
لینک مرجع