انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
حضرات مت طبق تجربياتي كه اين چند وقت اخير بدست اوردم متوجه شدن محاسبه تعداد ميلدات در فاصل مختلف به عواملي
بستگي داره ازجمله:
1-مسيرتراجكتوري و بالستيك ساچمه كه به مرغوبيت ووزن ساچمه بستگي داره
2- مقدار زوم دوربين. هميشه سعي كنيد از يك زوم استفاده كنيد چون با بالا بردن زوم ميلداتها ارزش كمتري پيدا ميكنند
3-زاويه تيرانداز نسبت به هدف- اگه يه هدف رو ايستاده بايد 2 ميلدات بگيرين نشسته همون ميشه 3 ميلدات.خودم اينو
تست كردم مخصوصا براي هدفهاي روي زمين.
هميشه سعي كنيد از يه نوع ساچمه استفاده كنيد مثلا ساچمه jsb براي اسلحه من فوق العاده عمل ميكنه. تعويض مكرر ساچمه چيزي جز دورريختن پول و از دست دادن هدف نيست. وقتي هميشه از يك نوع ساچمه ويك زوم استفاده بشه فاصله ها و ميلداتها ملكه ذهن ادم ميشه Khansariha (8)
راستي اينم بگم كه سرعت زير 240 متر براي هر ساچمه اي باشه بدرد بخور نيست وبهترين سرعت بين 240 تا نزديك
300 متر هستش. واز 300 به بالا هم بخاطر نزديك شدن به سرعت صوت جالب نيست. كلا سرعت بين 300تا600 متر دقت
لازم رو در هيچ سلاحي نميده ودر سلاح هاي گرم سرعت بالاي 600 متر هست ودر انواع بادي سرعت ايده ال نزديك 300 متر.
آقا محسن با همه حرفات شدیدا موافقم ، فقط به نظرت سرعت گلوله (معمولا 40 گرینی )خفیف بالای 600 ؟
(2011-05-25 12:03 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-05-24 05:14 PM)shovan.s.bahrami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گرامي
باتشكر فراوان از توجه شما واقعيت امر زماني كه داشتم مطالب رو مي نوشتم متوجه صفحات ديگه نشده بودم ، به هر حال ممنون ولي در مورد اون ساچمه رابيت مگنوم من هرچي با دست فشار مي دم بيشتر از اون داخل نميره و در مورد شكل ظاهري اون هم بايد بگم كه نوك اون با چيزي كه روي قوطي هستش تاحدي متفاوت هست آيا شما هم اين مورد رو داشتين
ممنون دوست من البته برای 52 و اونهای که سیلندر متحرک دارند جا نرفتن کامل ساچمه هیچ مشکلی نیست چون خود برگشت دسته کوکین و نهایت برگشت سیلندر سر جاش ساچمه را کاملا داخل لوله جا میندازه و من اول متوجه نوع سلاح شما نبودم Khansariha (214)
در مورد کمی تغییر در شکل فکر کنم منظورتان اینه که کمی برامدکی در نوکش بصورت تیزی یا سوزنی شکل هست .

دوست گرامي حق با شماست نوك اون حالت سوزني داشته و ميزان كروي بودن اون كمتر از اون عكسي هست كه در پاسخ قبلي بود
آقا محسن
فقط سرعت صوت و نزديك به اون دردسر ساز هست در هواپيماهاي جنگي كه چند تن وزنشون هست وقتي به سرعت صوت ميرسن و باصطلاح ديوار صوتي رو ميشكنن همون لحظه شكست بيشترين فشار ممكن به بدنه هواپيما مياد و اگه زياد تو اون سرعت بمونن تنشي كه به هواپيما وارد ميشه ممكنه خوردش كنه!!! بهمين دليل يا زير اون سرعت ميرن يا بلاتر از اون ولي بعد از گذر از سرعت صوت هواپيما آروم ميشه بخاطر همين هواپيماهاي مسافربري ساب سونيك هستند چون نميتونن اون تنش رو در سرعت صوت تحمل كنن
گلوله سنگين بالاي 200گرين كه از يه تفنگ كاليبر 338 لاپوا مگنوم شليك ميشه بنظرم سرعت حدود 2700 فوت بر ثانيه داره اما همين گلوله ميتونه گروپ تيري بده كه فقط يه سوراخ روي كاغذ سيبل ديده بشه يا تفنگهاي كاليبر6.5 بنچ رست با سرعت فوق العاده زياد بالاي 3000 فوت بر ثانيه ميتونن دايره اي به قطر 10-15 سانت رو تو فاصله 1000ياردي ايجاد كنن
گلوله هايي كه در تفنگهاي كاليبر سنگين استفاده ميشن عليرغم اينكه سرعتشون زير600 متر بر ثانيه ست گاهي دقتهاي بسيار خوبي هم دارن مثلا كاليبر44 مگنوم وقتي با يه تفنگ مرلين شليك ميشه يا گلوله هاي 9 ميليمتري كه در تفنگ ام پي5 استفاده ميشه و سرعتش زير 600 متر هست يا اسلاگهايي كه با وزن 32 گرم از يه تفنگ خاندار گيج(كاليبر)12 شليك ميشه و سرعتشون حدود 1500-1300 فوت بر ثانيه ست اما اگه فشنگ و تفنگ خوبي استفاده بشه خيلي دقيق هستند
در مورد بهترين دقت بايد بگم تفنگهاي مسابقه اي داخل سالن كه دقيقترين تفنگها هستند سرعت حدود500 فوت بر ثانيه دارن
در مورد كاليبرهاي بادي كه خيلي تيرهاشون نسبت به تفنگهاي گلوله زني كوچيكتره و سبكتره و ضريب باليستيك افتضاحي نسبت به گلوله زنيها دارن سرعت صوت ميتونه بدترين شرايط ممكن باشه
در جاييكه بهترين ضريب باليستيك حدود 0.04 براي يه تفنگ بادي هست براي گلوله هاي معمول بين 450. 0 -200. 0 هست براي كاليبر416 بارت و كاليبر50 بي ام جي گلوله هايي ساخته ميشن كه ضريب باليستيك 1.0 دارن!!!
ممنون جاوید جان به نکات درست و خوبی اشاره کردین Khansariha (256)
دقیقا" با جاوید موافقم .
به نظر من سرعتهاي نزديك به صوت اصلا براي تيراندازي مناسب نيست ودقت گلوله slug خيلي كمتر از اسلحه گلوله
زني centrefire هستش چون اصلا تو تفنگهاي شاتگان دقت در حد تفنگهاي گلوله زني مطرح نيست چون اونها يه صفحه رو
ميزنندنه يه نقطه وگلوله slug براي فاصلهاي نهايت 200 متر خوبه نه گلوله زني كه مثلا نوع اسنايپرهاش تا 3 كيلومتر سريه انسان رو ميزنندبحث سرعت صوت رو تو بادي با مرغوبترين ساچمه ها و تفنگهاي pcp خودم ديدم وتجربه
كردم كه چقدر تاثيرداره ومطالب زيادي هم تو فروم هاي خارجي هست در موردش.تازه من تو پست قبليم هم نوشتم .سرعت كه فقط
زير سرعت صوت مطلوب نيست سرعتهاي بالاي محدوده سرعت صوت مثلا بالاي 600 متر هم مشكلي ندارند مثل انواع سلاحهاي گرم ولي
تو بادي نهايتا 300 متر به نظرمن ايده اله .
آقا محسن
يه تفنگ كاليبر 600 نيترو اكسپرس با سرعت بالاي صوت گروپي حدود 2 اينچي ميتونه داشته باشه
يه اسلاگ كاليبر 12 كه از يه تفنگ خاندار شليك بشه با سرعت صوت هم ميتونه همين دقت رو داشته باشه
اين مورد رو چجور ميشه توجيه كرد؟جالب اينه كه بدونيد تفنگ موزر57*8 براش دقت تيري برابر 1.5 اينچ در صد متري دادن!
اصولا تفنگهاي ساب موا(يك اينچ در 100 ياردي)بعنوان تفنگهاي دقيق محسوب ميشن حتي تو تبليغات تفنگ و كاتالوگش هم اين مورد رو عنوان ميكنن sub MOA accuracy guarantied
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اينم يه لينك قسمت accuracy رو ببينيد
شايد تو اونها وزن بالاي گلوله تنش سرعت تو محدوده صوت رو جبران كنه ولي تو بادي دقت تو سرعتهاي نزديك به صوت
افتضاح ميشه كه دوستان هم اينو تجربه كردن. اينو چطور توجيح ميكنيد جاويد خان؟
یه سوال jsb exact heavy کالیبر 22 چند گرین وزن داره؟؟؟؟
لینک مرجع