انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان یه راهنمایی کلی در مورد ساچمه 5.5 می خواستم...
برای هر کدوم از دو مورد زیر چه مارکی و چه مدلی رو بگیرم؟
1. برای هدف زنی (سر تخت)؟
2. براش شکار؟
ممنون
سلام
برای هدف زنی ساچمه های نوک تیز و گرد هم جواب می دهند مگر اینکه منظور شما گروپ گیری باشه تا نهایت فاصله 20 متر که ساچمه سرتخت جوابگو هست .
برداشت از هدف زنی اینکه یه قوطی ( رانی یا شیشه دلستر ) رو تو هر فاصله ای بزاری و بزنی حالا کافی ساچمه فقط بهش بخوره ولی گروپ گیری قضیه اش فرق میکنه یه سیبل کاغذی که در فواصل مختلف بهش تیراندازی بشه و دقت ساچمه و تفنگ رو محاسبه می کنند که عوامل مختلفی دخیل هستند منجمله شرایط جوی . و هر چه ساچمه استاندارد تر باشه جواب بهتری رو در پی خواهد داشت
برای شکار هم باید ساچمه ای باشه که قدرت نفوذ داشته باشه که ساچمه های نوک تیز و گرد ( سر گنبدی ) بهترین کارآیی رو دارند .
درخصوص مارک هم بستگی به جیب شما داره از جی اس بی بگیر تا کراسمن و گامو و ...
درنهایت نخجیر آمل .
نقل قول :برای هدف زنی ساچمه های نوک تیز و گرد هم جواب می دهند مگر اینکه منظور شما گروپ گیری باشه تا نهایت فاصله 20 متر که ساچمه سرتخت جوابگو هست .
برداشت از هدف زنی اینکه یه قوطی ( رانی یا شیشه دلستر ) رو تو هر فاصله ای بزاری و بزنی حالا کافی ساچمه فقط بهش بخوره ولی گروپ گیری قضیه اش فرق میکنه یه سیبل کاغذی که در فواصل مختلف بهش تیراندازی بشه و دقت ساچمه و تفنگ رو محاسبه می کنند که عوامل مختلفی دخیل هستند منجمله شرایط جوی . و هر چه ساچمه استاندارد تر باشه جواب بهتری رو در پی خواهد داشت
منظورم این بود که ساچمه ی ارزون تر برای هدف زنی ولی نه کم کیفیت به حدی که به تفنگ هم صدمه بزنه چه مارکی بگیرم؟
ممنونKhansariha (8)
سلام دوست عزیز پرو مگنوم بد نیست. من هم برای شکار و هم برای هدف زنی استفاده میکنم.قیمت مناسبی هم دارد.
(2013-02-01 12:21 AM)amirabbas نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :برای هدف زنی ساچمه های نوک تیز و گرد هم جواب می دهند مگر اینکه منظور شما گروپ گیری باشه تا نهایت فاصله 20 متر که ساچمه سرتخت جوابگو هست .
منظورم این بود که ساچمه ی ارزون تر برای هدف زنی ولی نه کم کیفیت به حدی که به تفنگ هم صدمه بزنه چه مارکی بگیرم؟
ممنونKhansariha (8)
فقط یک گزینه می مونه گامو ( مچ و یا پرومگنوم )
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
امروز فرصتی دست داد تا اثر تیر های مختلف رو روی کتاب و قدرت اونها و تخریبشونو با 5 تیر ازمایش کنم

به نظر من بهترین تیر گامو مچ و سر تخت امل بود ولی با توجه عملکرد نه چندان بد سر تیر امل استفاده اونو توصیه نمیکنم به علت عدم خال لزی در فواصل بالا.
تنها استفاده مناسب سر تیر امل و کلا سر تیز ها رو برای شکار پرندگان بزرگ با تفنگ های ضعیف مثل چینی میدونم که به علت نفوذ در پر اثر بیشتری دارن

این هم نتیجه اثر تیر ها

انواع تیر:
[تصویر: 1.jpg]
[تصویر: 2.jpg]
اثر تیرها
[تصویر: 3.jpg]
[تصویر: 4.jpg]
[تصویر: 4_1.jpg]
[تصویر: 5.jpg]

و این هم نتیجه گیری من

[تصویر: 6.jpg]

با ارزوی بهترین ها برای همه دوستان:)
با تشكر از شما دوست گرامي
كاش نوع اسلحه و فاصله شليك تا كتاب رو هم مي فرموديد
یادم رفت :)

اسلحه : شادو هزار

فاصله هم نزدیک حدود یه متر

فقط خواستم قدرت و تخریب رو برا این 5 تا سنجش کنم که نتیجه رو نوشتم.

چیزی که باید معیار استفاده باشه
1- این ازمایش
2- میزان همگنی در گروپ گیری در فواصل متفاوت مانند 10 و 20 و 40 متر

Khansariha (8)
سلام به همه ی دوستانKhansariha (48)
کسی تجربه استفاده از این ساچمه ها را دارد؟
نظر شما در مورد آنها چیست؟
از نزدیک به نظر می آمد که کیفیت خوبی داشته باشند.
[تصویر: 13598356191.jpg]
آقا مهرداد عزیز سلام. چند وقت پیش یکی از مدیران محترم سایت از تمام مدلهاش تهیه کرده بودن و رفتیم که تست کنیم و متاسفانه همه ازشون نا امید شدیم. چون اصلا دقت خوبی نداشتن. این ساچمه ها تولید شرکت الماس است. و موندم ما ایرانیها با این همه ادعا زحمت رو میکشیم اما همیشه نصفه و نیمه و همیشه هم یه جامون میلنگه.
لینک مرجع