انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ممنون از دوست خوبمون آقا DAGGER Khansariha (8)
جسارتا به توضیحات شما میتونم این موارد را هم یادآوری کنم
سوا از بحث کیفیت ساخت و قالبهای یک کارخانه موارد زیر خیلی در طراحی و اهداف ساخت تاثیر داره
انواع هدفهای متصور مثل مثل گوشته شکار ،‌ استخوان ، پر ،‌ پوست ، سنگ ،‌فلز ،‌ شیشه ،‌ چوب ، کاغذ سیبل و.........
انواع وزنها که طراحان بعضی ساچمه ها را بناچار تابع وزن قرار میدهند و محدودیت طراحی دارند مثلا سبک ترین ساچمه ها معمولا سرگنبدی نیستند و یا خیلی کوتاه قد هستند چون سرگنبدی خودش وزن کار را بیشتر میکنه و یا سنگینترین ساچمه ها حالت بولت دارند و کاریش نمیشه کرد.
انواع مسافتها از 5 و 10 متر گرفته تا مسافتهای 50 متر و بیشتر
انواع قدرتهای شلیک (فشار باد)‌ در تفنگهای مختلف
و موضوعات دیگه.........
تمام این عناصر در شکل گیری ساخت یک مدل ساچمه نقش مهمی را ایفا میکنه و هر ساچمه ای را بهر هدفی و مقصدی تعریف و عرضه میکنه باید دید هدف ما از انتخاب چیست؟ Khansariha (256)
سلام یه سوال

من برای 350 برا گروپ با گامو مچ میزنم که خیلی خوب هست اما با دیابلو آلمانی اصلا خوب جواب نمیده دوستان کسی تجربه داره بگهKhansariha (215)
حسین جان سلام.به مشکلی بر خوردی که برای من هم پیش اومده بود.یعنی استفاده از ساچمه دیابلوی المانی. من یادمه 10 بسته از این ساچمه گرفته بودم. زمانی که میخواستم دوربین رو با این ساچمه صفر کنم واقعا قاطی کرده بودم چون 3 الی 4 تا تو هدف میخورد و بقیه پرت و پلا میخورد. فکر میکردم عیب از دوربینه. دست به دامن بچه های سایت شدم که همه فرمودن که ایراد از ساچمه است. چون دیابلو ساچمه سبکی است. بخصوص برای 350 . زمانی که از ساچمه های دیگه مثل کراسمن - هالو پوینت- و جی اس بی استراتون استفاده کردم تازه به مفهوم ساچمه خوب برای اسلحه چی بردم. در ضمن این تجربه رو هم حتما داری و میدونی که هر ساچمه روی هر تفنگ یه جور جواب میده. راستی این رو هم عرض کنم که کراسمن - و هالو پوینت رو دیگه نتونستم تو بازار پیدا کنم ولی استراتون رو دوستان تو قسمت فروش سایت دارن. میتونم چند تا برای تست بهت بدم اگه خوشت اومد از همون جا تهیه کن.
درسته
کلا من با تمام تفنگ هایی که کار کردم هیچ کدوم با این ساچمه سازگار نبود
تقریبا بیشتر مدل های دیانا رو امتحان کردم و همگی با این ساچمه پرت میزنن
Khansariha (8)
این ساچمه برای پیستولزها مناسبه نه برای ایر رایفل های بالای 12 ژول.با اونا شلیک کنید.ببینید چه گروپی میده.از نظر کیفیت و بالانس عالیه.ولی وزنش سبکه.
سلام دوستان Khansariha (8)
چند روز پیش دو نفر از دوستان خوبم از شهری دو بسته 10 تایی ساچمه , pro magnum penteration gamo match diabolo خریدن
که متاسفانه با دو تا تفنگ تست شدن دینا 52 و سوکون 1250
در فاصله 15 متری تیر ها واقعا پرت و پلا می خورد و هر بار یک جا Khansariha (290)
یه روش قدیمی بر روی این تیر ها پیاده کردم Khansariha (256)
جالب اینجاست که بعد از دستکاری تیرها همه وسط خال می خوردن می خواستم چنتا بسته از اون تیر ها برای خودم بردارم خخخ
این دو نمونه تیر هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------
با انبر دست به این شکل تیر سر گنبدی رو گرفته و به انتهای تیر تخت فشار میاریم تا کیپ در جان
لوله فرو بره و تیر بیشتر در خان بچرخه امتحان کنید ((لطفا فقط کسایی که فکر می کنن تیرشون تقلبیه ))

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

اول با تیری که پرت می زنه گروپ بگیرید و بعد با این حرکت یه بار دیگه هم گروپ بگیرید
امید وارم مفید بوده باشه Khansariha (8)
امروز رفتم توی وسایل قدیمی داشتم میگشتم ناگهان چشمم به جمال یه چیزی روشن شد که منو برد به دو سال پیش
یادمه یک روز بارانی رفتم 5 بسته پرومگنوم خریدم برای خدابیامرز مگنومم از این خاطره یک بسته به یادگار مونده که تصویرشو ملاحظه میفرمایید

[تصویر: 13505045001.jpg]
درود بر همگی

این ساچمه یکی از بهترینهاست ولی گمون نکنم که دیگه بشه تو بازار تهیش کرد. من خودم 10 بسته از بانه خریده بودم

دقت بینطیری داشت بطوری که در 80-90 متری با وایرخ 90 یه بار قمری شکار کردم که کلیپش تو همین سایت موجوده. در کل

خوراک وایرخ 90 بود و خطای خیلی کمتری داشت ولی به محض تموم شدن این ساچمه دیگه وایرخ 90 هم از چشم افتاد و مجبور

شدم که وایرخ رو بفروشم......Khansariha (367)

با تشکر Khansariha (8)
نظرتون در مورد jsb 25 گرینی برای at44 چی هست .کسی تست کرده؟
سلام
دوستان من یه سوال دارم امیدوارم جای درستی مطرحش کرده باشم.
تفنگم دیانا 52 هست از ساچمه های پرو مگنوم استفاده میکنم دو تا مشکل دارم:
1- ساچمه خیلی راحت توی لوله جا میره به طوری که اگه تفنگ رو کج کنم میفته.
2- تا حالا دو بار شده که ساچمه توی پیستون گیر کرده و تفنگ خالی شلیک کرده.
اگه کسی از دوستان میدونه مشکل من از کجاست دریغ نکنه.
با تشکر
لینک مرجع