انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوست عزیز من چندبار از سمس خرید کردم جنساشون خوبن ولی قیمتهاشون یه کم زیاد
با سلام
مناسب ترین ساچمه برای مگنوم 350 چیست از نظر دقت و قدرت هم از نظر اقتصادی بصرفه باشد؟(اگر هم لینکی از قبل موجود است لطفا دوستان آدرس لینک را بزارند)
دوستان کسی تجربه دقت تیراندازی AT44 با ساچمه جی اس بی 16 گرین کالیبر 5.51 رو داشته که به چه صورت هست؟
عالی میزنه مشگلی نداره حتی من با 5.50 هم عالی میزنم .
(2013-05-29 04:23 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهتر ازهمه باراکودا.بعدTS-22.بعد پرومگنوم.
دوستان گامو مچ برای فواصل دور مثلا بالای 50 متر چطور هست برای مگنوم ؟چون در 30 40 متر واقعا عالی میزنه از پرومگنوم خیلی بهتره.
ممنون از توجه شما دوستان
گامو مچ به دلیل فرم غیر ایرودینامیک واسه فواصل بالا جوابگو نیست . نهایت تا 30 متر خوبه . دیروز فرصتی شد تا ساچمه نخجیر امل سرتیز را با دیانا 54 تست کنم. تا فاصله 15 متر که در اختیار من بود با مدلهای گامو تفاوت محسوسی نداشت. البته 54 من با پرو هانتر عالی میزنه . ولی این ساچمه ایرانی هم در حد خودش خوب بود .
(2013-05-30 11:39 AM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گامو مچ به دلیل فرم غیر ایرودینامیک واسه فواصل بالا جوابگو نیست . نهایت تا 30 متر خوبه . دیروز فرصتی شد تا ساچمه نخجیر امل سرتیز را با دیانا 54 تست کنم. تا فاصله 15 متر که در اختیار من بود با مدلهای گامو تفاوت محسوسی نداشت. البته 54 من با پرو هانتر عالی میزنه . ولی این ساچمه ایرانی هم در حد خودش خوب بود .

منم چند روز پیش نخجیر امل نوک تیز 5.5 را با 54 تست کردم،خوب بود.از لحاظ وزنی با پرومگنوم ها یکی هست و دقتش هم بد نیست و خیلی نزدیک پرومگنوم هست.فقط باید یک گروپ دقیق توی فواصل بالاتر ازش باشه تا بشه بهتر نظر داد.Khansariha (256)
البته با این قیمتی که دارن به درد گرم کردن تفنگ هم میخورن خخخخ،و هم میشه روشون حساب کرد.
ولی نمونه سرتخت سبک تر از پرومگنوم ها است و من احتمال میدم پرت بزنه.Khansariha (226)
Khansariha (8)
نخجیر آمل نوک تیز که اصلا به درد نمی خوره وزنش هم که فکر کنم سبک تر از پرو مگنوم باشه من گروپ در 35 متری البته درست یادم نیست گرفتم هدف قوطی دلستر بود که از 10 شلیک فکر کنم 3 تاش اصلا به هدف نخورد و از روی صدای تفنگ هم معلوم میشه صدا خیلی شدیده و به نظر من ساچمه ایرانی استفاده نکنید ولی شاید روی 54 جواب بده.ولی انصافا قیمتش خیلی مفته!!!
تو ساچمه هایی که من تست کردم کراس من هالو پوینت خیلی عالی بود . بعدش گامو پرو مگنوم البته اصلش خیلی خوب بود چون تازگی ها هرچی خریدم تقلبی بوده . ساچمه های خانواده ی JSB هم عالین .

کلا اگه بخوام چند تا ساچمه برای سلاح مگنوم 350 خودم نام ببرم اینطوری میشه :

1- کراس من هالو پوینت
[تصویر: crosman_pellets_hollow_point_22_500ct_enl.jpg]

2- JSB EXACT
[تصویر: images_JSB_Exact_Jumbo_Heavy_22cal_500ct...let_lg.jpg]

3- Gamo Pro Magnum
[تصویر: gamopic632173654.jpg]

4- h&n baracuda
[تصویر: H&N_Pellets_22_21g_1.jpg]
وقتي صحبت از ساچمه در مقالات مياد همه مي رن سر ساچمه جادويي (اون ساچمه اي كه بهترين گروپ رو مي ده) ولي اين ساچمه ها در عمل خيلي گرون هستند و استفاده روزمره ندارن. بنابراين بحث ساچمه اي كه ما بطور معمول استفاده مي كنيم مغفول واقع شده در حاليكه اهميت هم كم نيست. ساچمه معمول ساچمه اي كه قيمت فضايي 50 تومن به بالا نداره و از لحاظ دقت هم اگر چه مثل ساچمه جادويي نيست ولي يك دقت قابل قبول مي ده. اين ساچمه توسط هر شخص كم كم و به تجربه بدست مياد. فكر كردم شايد بد نباشه يه بانك اطلاعات از ساچمه ي معمول هم داشته باشيم بنابراين از دوستان خواهش مي كنم ساچمه اي كه معمولا استفاده مي كنن رو ذكر كنن. براي اينكه گفتگو يه قالب پيدا كنه لطفا اين حداقل اطلاعات رو ارائه كنين

نام ساچمه
كارخانه سازنده
كاليبر
وزن (در صورت اطلاع)
قيمت
نام اسلحه
نوع كاربري‌ (هدف زني يا شكار)

اگر اطلاعات بيشتري هم داشتيد مثل درصد برخورد يا حتي عكس گروپ كه چه بهتر
لینک مرجع