انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-07-10 07:08 AM)amirjoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-07-09 03:33 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ساچمه های استوانه ای ( بشکه ای ) دارای دقت زیادی نیستن و بقول دوستمون کیل زون 5 سانتی میده و تخریب زیاد داره البته این نوع ساچمه صرفا برای شکار میان جثه ساخته میشه نه هدف زنی و گروپ گیری

منظور شما از ساچمه بشگه ای و کیل زون 5 سانتی شامل مانستر هم میشه؟
شما این گروپ ها رو ملاحظه بفرمایید:
مانستر 25گرینی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و این هم باراکودا 21گرینی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هردو گروپ توسط سوماترا در فاصله 60 متری زده شدن...
پس چطور میگین ساچمه های استوانه ای دقت ندارند؟!!!

دوست عزیز جناب امیر خان
همونطور که میدونید هر تفنگی ممنکه به یک نوع ساچمه جواب خوبی بده ولی فاصله و برد این جوابدهی مهمه
مثلا ساچمه 22 گرینی باراکودا از نظر کیفیت و دقت شناخته شده هست ولی برای تفنگ 12 ژولی مناسبه ؟ یا مثلا ساچمه 15 گرینی برای سوماترا ؟
شما گروپ 50 متر مانستر رو با ساچمه 15 گرینی میتونید با سوماترا یکجور بگیرید ؟
جواب از نظر من منفیه چون وزن و سرعت از عوامل تغییر تراجکتوری به حساب میاد
بنابر این نمیشه رنج 50 متر سوماترا با مثلا وایرخ رو با هم قیاس کرد
یکی از دلایلی که باعث میشه ساچمه مانستر در سوماترا به این شکل جواب بده سرعت زیاد و طول زیاد لوله هست که باعث میشه ساچمه دوران بیشتری رو داشته باشه و دیرتر دچار لرزش و تغییر ثقل بشه ولی بهر حال این اتفاق میافته و رفتار اون هم اصلا قابل پیش بینی نیست من هم عرض کردم که تا 50 متر خوبه ولی با سلاح سوماترا که قویتر هست میشه 60 متر و با سلاح ضعیف تر میشه 40 متر
دلیل اصلی این تغییر حرکت و انحراف از 50 یا 60 متر اینه که ساچمه هایی که شکل استوانه ای دارن دارای ثقل رو به جلوی مناسبی نیستن و تا زمانی که با دور مناسب به چرخش ادامه میدن میتونن مسیر رو حفظ کنن و وقتی از دور میافتن مثل فرفره شروع به لنگر زدن میکنن و این حرکت باعث میشه مسیر رو بصورت حلزونی طی کنن
اما در ساچمه هایی که بصورت معمول دارای سر سنگین و کمر باریک هستن شکل پرواز همیشه از ثقل سر تبعیت میکنه و در فواصل دور ممکنه حرکت چرخشی حول محور رو فقط در اسکرت داشته باشه مثل توپ بدمینتون که با هر سرعتی همیشه با سر سقوط میکنه
در ساچمه های دست ساز بیگ بور ها هم عموما ساچمه هایی با مقاطع باریک ساخته میشن که عدم تقارن بدنه و لرزش به حد اقل برسه
من از همه ی دوستان و به خصوص مدیران محترم عذرخواهی می کنم
ببخشید من تازه واردم و تا حالا تو هیچ سایتی کامنت ندادم! Khansariha (8)
سعی می کنم اشتباهاتم رو دیگه تکرار نکنم Khansariha (226)
سلام به داداشای عزیز

آقا سهیل همه ی ساچمه ها توو فاصله ی 30 متری 10 سانت راست میزنه یا نه ؟؟؟

با ساچمه های معمولی سر تخت امتحان کن ببین چطوره

مخلصه همه ی دوستان حسین
سهیل جان باید دید شما تفنگ رو تو چند متر صفر کردی؟ بعد مثلا تو 20 متر چطور میزنه؟ آیا همه ساجمه ها در 30 متر یکجا میخوره؟ ساچمه دیگه ای براش امتحان کردی؟
و در آخر این سوال رو اگه در تاپیک 35 مطرح کنین بهتر میشه درباره اش بحث کرد.Khansariha (8)
سلام سهیل جان
خوب یعنی تو 15 متری دقیق همش تو مرکز هدف می خوره؟ این نمی تونه فقط مشکل ساچمه باشه.شاید خطای افقی کاملا برطرف نشده. به هر حال 15 متر فاصله مناسبی برای صفر کردن نیست.شاید دوربین ایراد داره؟ اگه می شد با مگسک هم تست می کردی بد نبود. ولی قبل از هر چیز با یه ساچمه دیگه امتحان کن.
منم با دکتر جان موافقم
ولی احتمال میدم ایراد از لوله باشه
البته ممکنه پایه یا دوربین هم مشکل داشته باشند
بعید میدونم ایراد از ساچمه باشهKhansariha (8)
احسان جان منم بیشتر به دوربین و پایه مشکوکم.ممکنه ریتایکل درست با افق تراز نشده باشه؟ بعضی وقتا بد جور باعث خطا میشه.
لوله اگه ایراد داشته باشه تو فاصله پایین هم خودشو نشون میده. به نظر من پرومگنوم هر قدر هم آشغال باشه اینقدر خطای افقی نداره. اونم تو 30 متر.

راستی سهیل جان یه سوال افت عمودی هم داره یا نه؟اگه آره چه قدر؟
احتمالا لول فنر شیکستهKhansariha (8)
امین جون مثل اینکه ضامن شکسته بوده و افتاده تو دستگاه چکانندهKhansariha (8)
ممنون احسان جانKhansariha (8)کلا وقتی سلاح مسلح نمیشه یک احتمال این هست که یه شیئ خارجی مانع عملکرد درست دستگاه ماشه میشه که ممکنه تکه ای از لول فنر یا دستگاه ماشه باشهKhansariha (8)
ببخشید تاپیک رو کامل منحرف کردمKhansariha (226)
لینک مرجع