انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
بچه ها تواصفهان كسي prohunter5.5 سراغ نداره؟
من گيرنيوردم يكي يه بسته به مابده اين ورسال كارمون رابيفته تابريم بندر
به قيمت بازار سياه خريداريمKhansariha (256)Khansariha (8)
سلام دوستان
از ساچمه هاي ايراني كسي از ساچمه هاي دنيا استفاده كرده؟
من امروز به پيشنهاد يكي از دوستان يه بسته 5.5 گرفتم به قيمت 750 تومن
نكته اي كه در ديد اول به چشم مياد اين بود كه جعبه ساچمه كاملا پر پر بود و دوستم رو نصف ساچمه ها باهام شرط بست كه تعدادشون از 100 تا كه روي جعبه نوشته بيشتره و با كمال تعجب شرط رو باختم چون 107 تا داخل بسته بود (چيزي كه معمولا از ساچمه هاي ايراني بعيده!)
ظاهر ساچمه هاش مثل بقيه ساچمه هاي ايراني ولي همشون همشكل و منظم بودن و مزيت ديگه اي كه داشتن اين بود كه ساچمه هاش كاملا فيت فيت داخل لوله ميرفتن
در كل به نظرم نسبت به قيمتش بد نبود و با توجه به اينكه كاملا فيت داخل لوله ميرفتن (البته نه زياد سفت كه به خان لوله آسيب بزنه) از خانكشي لوله نهايت استفاده رو ميكنن و تير سرعت بيشتري ميگيره و مسير مستقيم تري طي ميكنه و البته درگيري بيشتر با خان لوله باعث ميشه تا از شدت ضربه پيستون به انتهاي سيلندر كه معمولا در ساچمه هاي بي كيفيت به وجود مياد كاسته بشه
البته اينهايي كه گفتم فقط نظر شخصي من بود و دوستان ديگه هم اگه از اين ساچمه استفاده كردن نظرات خودشون رو بگن
با سلام
از دوستان کسی تا حالا با ساچمهrocket کار کرده؟
دقتش با دیانا350چجوریه؟قیمتش چنده؟
(2011-03-13 08:50 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
از ساچمه هاي ايراني كسي از ساچمه هاي دنيا استفاده كرده؟
من امروز به پيشنهاد يكي از دوستان يه بسته 5.5 گرفتم به قيمت 750 تومن
نكته اي كه در ديد اول به چشم مياد اين بود كه جعبه ساچمه كاملا پر پر بود و دوستم رو نصف ساچمه ها باهام شرط بست كه تعدادشون از 100 تا كه روي جعبه نوشته بيشتره و با كمال تعجب شرط رو باختم چون 107 تا داخل بسته بود (چيزي كه معمولا از ساچمه هاي ايراني بعيده!)
ظاهر ساچمه هاش مثل بقيه ساچمه هاي ايراني ولي همشون همشكل و منظم بودن و مزيت ديگه اي كه داشتن اين بود كه ساچمه هاش كاملا فيت فيت داخل لوله ميرفتن
در كل به نظرم نسبت به قيمتش بد نبود و با توجه به اينكه كاملا فيت داخل لوله ميرفتن (البته نه زياد سفت كه به خان لوله آسيب بزنه) از خانكشي لوله نهايت استفاده رو ميكنن و تير سرعت بيشتري ميگيره و مسير مستقيم تري طي ميكنه و البته درگيري بيشتر با خان لوله باعث ميشه تا از شدت ضربه پيستون به انتهاي سيلندر كه معمولا در ساچمه هاي بي كيفيت به وجود مياد كاسته بشه
البته اينهايي كه گفتم فقط نظر شخصي من بود و دوستان ديگه هم اگه از اين ساچمه استفاده كردن نظرات خودشون رو بگن

خخخخخخخخخخ
خیلی باحال بود
همین مدرکه که ساچمه ها کاملا غیر استاندارده چون ساچمه ها رو بر حسب وزن بسته بندی میکنن یعنی مثلا 100 تا باید بشه 100 گرم حالا که مثلا 107 تا بوده یعنی وزن 7 تا ساچمه باید تویه 100تایه دیگه تقسیم میشده و ساچمه ها از نظر وزن اختلاف دارن
سلام
اقا كسي كه جواب سوال اول مارونداد اقلا اينوجواب بدين!

ساچمه سبك5.5 غيرازاين برنجي هاتوبازارچي هست؟گرين كمتراز13Khansariha (226)
5.5 به خاطر سنگین بودنش استفاده میشه و اگه قرار باشه ساچمه هم وزن 4.5 توش بذاری با 50 درصد سطح مقطع بزرگتری که داره افتضاح میشه.
شما ساچمه سبک برای چی میخوای،سرعت بیشتر؟
اگه اینطوره جواب شما تفنگ 4.5 هست.
اقا مهرشاد13گرين ازسنگينهاي 4.5هم سنگينتره
يعني ساچمه 5.5 سبك درحدود13گرين به خاطرسطح مقطع بيشتروتماس بيشترباهوا دقتش پايينترمياد؟
اگه دقتش خراب نشه خيلي خوبه چون ادم بعضي وقتها ميتونه مثل 4.5شليك كنه ونگار2تاتفنگ داره
نسبت جرم به سطح مقطع مهم هست افشین جان. سطح مقطع 5.5 حدود 50 درصد بیشتر هست.
ولی گلوله 13 گرینی 30 درصد بیشتر از 10 گرینی هست.
در نتیجه ساچمه 4.5 و 10 گرینی به مراتب بهتر عمل میکنه.
این سرعتی که با ساچمه سبک مینویسن فقط جنبه تبلیغاتی داره و اصلا به درد نمیخوره.
مثل این هست که بگن پیکان توی سرازیری 45 درجه 200 تا سرعت میره!!!!!!!!!!!
(2011-03-14 09:22 AM)afshen49 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از دوستان کسی جواب سوال مارو نمی گه؟
احمد جان ساچمه های سبک بیشتر برای هدفزنی نزدیک است مثل سیبل چون زود سرعتشون از دست مییدهند بهترین ساچمه سبک هم مچ است که با سرتخت و صاف است یک نگاهی به این جدول نمودار (ولوسیتی) از سه نوع ساچمه با وزنهای مختلف برای تفنگ 5.5 و یا 5 بنداز متوجه فرقشان میشی ساچمه سبکتر سرعت اولیه اش زیاد است ولی کاهش سرعت و افت آن هم زیاد است ولی ساچمه سنگینتر سرعت اولیه کمتری داره اما انرژی و پایداری بیشتری برای طی مسافت داره. فعلا Khansariha (214)
[تصویر: threeVelocities_1605_1606_1581_1606_1740..._1607_.jpg]
(2011-03-13 09:24 PM)afshen49 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
از دوستان کسی تا حالا با ساچمهrocket کار کرده؟
دقتش با دیانا350چجوریه؟قیمتش چنده؟

احمد جان ساچمه گامو راکت از نظر تخریب بهتر از مدل های دیگه گامو هست و نسبتا افت انرژی کمتری داره ولی از نظر دقت از به عقیده من قابل قبول نیست و شاید کمتر از پرو مگنوم هست چرا که دقت خوبی ازش ندیدم مخصوصا در مسافت های بالای 50 متر
در ضمن از آنجایی که سر برنجی چسبیده به بدنه اصلی دارند احتمال جدا شدن قسمت برنجی موقع گردش در داخل خان هست و باید کمی مواظب باشید من دو سه مورد دیدم به خاطر آن هیچ وقت ازش استفاده نمی کنم
لطفا دوستانی که استفاده کردن توضیحات منو کامل کنن
لینک مرجع