انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان.
چند ماه پیش تو این سایت یه معادله واسه بدست اوردن گرین ساچمه نوشته بود که الان پیداش نکردم. یه همچین چیزایی نوشته بود که 20عدد ساچمه۵/۵ باید فلان مقدار وزنش باشه و... اگه میدونید لطفا راهنمایی. اخه با هویه لحیم داخل چندتا از تیر مگنوم انرژی رو با سرب پر کردم که سنگین شه. اخه یه سینی استیل دارم هر کاری میکنم سوراخ نمیشه فلز انعطاف پذیر و عجیبیه. فکر نمیکردم اینجوری باشه. مثلا با همین ساچمه ها بهش میزنم تا حدود یک سانت فلز رو گود میکنه ولی فلز پاره نمیشه. البته تا الان ۲بار موفق شدم. سوالم این بود ترازوی من دیجیتال نیست. البته گرم سنج هست. میشه بطریقی حدود گرین این ساچمه های سنگین شده رو با + و - فهمید. همه تیرها به یک اندازه سرب پشتش ریخته شده و از رو ظاهر نسبتا همشون هم وزن هستن. راستی ساچمه های تمیزی شده هاا. فاصله دور امتحان نکردم ولی مطمعنم که تا ۵۰متر بدون خطا بزنه. چون قطره سربهای مذاب تمام محفظه پشت تیر رو کاملا پر کردن حتی ته همه ساچمها هم یه حلال و گودی خودبخود کوچیکی توش افتاده پس مشکل فشار هوای مناسب پشت ساچمه هم نداریم. البته کسی بخاد درست کنه باید ضرافت یا خلاقیت هم بخرج بده که ما هممون این حسن رو داریم. با این کار هم تیر سنگین بدون هزینه گیرمون میاد و هم سرگرمیه خوبیه. ببخشید به درازا کشید.Khansariha (8)
متشکرم
سلام
دوستان خواهش میکنم اگه سایتی رو واسه خرید اینترنتی ساچمه تفنگ بادی سراغ دارید لطفا آدرس بدید ممنون
دوستان این ساچمه باراکودا که من گرفتم اصله ؟ اخه عکس روی جعبه بصورت برچسب زده شده و رنگ خود قوطی نیست .. ایا همه ساچمه ها همینجورین ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا بهنام هر گرين حدود 0.065 گرمه
[تصویر: GramsToGrains.aspx]
(2011-07-08 08:53 AM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این ساچمه باراکودا که من گرفتم اصله ؟ اخه عکس روی جعبه بصورت برچسب زده شده و رنگ خود قوطی نیست .. ایا همه ساچمه ها همینجورین ؟

[UR
آره دوست عزیز اصله، من هم یه بسته گرفتم که همین شکلیه ، اولش شک کردم ولی توی سایت خود H N هم همین شکلیه. کیفیتش هم واقعا مثال زدنیه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه بچه ها
وقتی بچه بودم یادم میاد وقتی دوست بابام میخواست ساچمه رو توی تفنگ دیانا ش قرار بده اول با دندون ته اونو پهن میکرد تا ساچمه داخل لوله سفت و کیپ جابره . ایا برای ساچمه های حال حاضر که بعضی هاشون شل توی لوله جا میرن هم میشه این کارو کرد.........ممنون
کاملا مخالفم

با این گستردگی ساچمه و با اینهمه تنوع باید بگردی ببینی بهترین ساچمه برای شما کدام ساچمه است اینجوری ایرودینامیک وبالستیک ساچمه کلا بهم میریزه ممکنه در 10 یا 15 متر جواب بده ولی در کل دقت وانرژی و مخصوصا برد کم میشود چون هوا از گوشه دیواره ساچمه رد و هوای کمتری پشت ساچمه قرار میگیره

بگرد ببین کدام ساچمه با چه گرین یرای تفنگت خوبه و ساچمه مقداری فیت جا بره
سلام دوستان
بنده طی ازمایشی که روی چند نوع ساچمه انجام دادم"یک دستاورد تجربی داشتم که به قرار زیر است.
1.پرومگنوم/بد نیست برای ما جماعت تازه کار مثل اچار فرانسه میمونه دقت و قدرت متوسط .کلا در اهداف بالای 40 متری پای امار و احتمالات وسط میاد
2.گامو مچ/دقت بالاست و قدرت کم و درکل خیلی به دل نمیشینه
3.h&nرابیت مگنوم 2 /خیلی بد جامیره تو لول و فشار زیاد به انتهای ان باعث اسیب دیدن میشه ودقت پایین میاد .تفاوت بین ساچمه ها زیاده(از لحاظ اندازه).ساچمه قدرتمندی است و مقاوم "اقا مهرشاد میگه دقت نداره ولی من دیدم دقت خوبی داشت و تخریب بالا
4/bsa واقعا افتضاح فقط به دشمنم توصیه میکنم
5/ساچمه فاینال مچ و کرو مگنوم h&n رو خوب درک نکردم خیلی اسرار امیزه.دوستان اگر اطلاعاتی دارن تمنا دارم دریغ نفرمایند
6.h&nسیلور پوینت.عشق خودمه خیلی دوستش دارم واقعا کارش درسته .ساچمه ای است دور برد وبا قدرت نفوذ بالا.قدرتش واقعا دلچسبه " اثرش روی بشکه 200 لیتری ادم رو به هیجان میاره. تو 92متری باش یه دیدمک رو زدم فلج شد از جاش تکون نمیخورد.دوستان حتما امتحان کنند.
من فقط همینا رو تست کردم (اسلحه دیانا 54) Khansariha (8)
سلام اقا من از بیژن ها استفاده میکنم اصلا حال نمیده تفنگمم گامو اسپانیایی 5.5 چیکار کنم به نظرتون؟
سلام سینا جان
آزمایش شما مربوط به کالیبر 4.5 دیانا 54 هستش درسته؟این نکته رو به این دلیل عرض کردم که به کالیبر اسلحه تون اشاره نفرمودید و ممکنه در کالیبر 5.5 نتایج متفاوتی بدست بیاد.در ضمن اگه قیمت ساچمه ها رو در تاپیک گزارشی از قیمتهای بازار اعلام کنید ممنون میشم.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
لینک مرجع