انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2011-05-23 08:02 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا ممنون Khansariha (8)
فقط يه سوال !تفنگتون چي بود؟
و فاصله چقدر بود؟
جاوید جان شما که خوب میدونید تفنگ همون ایرکینگه عزیز فاصله هم که گفتم 40 متر بود. باز در خدمتم Khansariha (256)
ممنون علی خالزن عزیز واقعا زحمت کشیده بودید خدا خیرتون بده Khansariha (8)
ممنونم منو ببخشيد حواسم جاي ديگه بودKhansariha (8)
با سلام به همه دوستان عزيز گروه . من همين امروز ثبت نام كردم و خيلي خوشحالم كه گروهي وجود داره كه به بحث تفنگ هاي بادي به صورت تخصصي نگاه مي كنه و مباحث رو مطرح مي كنن .... مدتها ست كه چند تا سوال داشتم اونم اينكه 1- دوستان باتوجه به قيمت و كيفيت ساچمه هاي موجود در بازار ايران براي تيراندازي هاي معمولي و دست گرمي و در مقابل براي تيراندازيهاي حرفه اي و بخصوص فاصله هاي دور از چه ساچمه اي استفاده ميكنن 2- آيا ساچمه هايي كه كمي با فشار داخل لوله ميرن ميتونه به لوله و احيانا مجموعه مكانيكي تفنگ صدمه برسونه در اين رابطه كسي ساچمه H&N نوع rabit magnum رو تست كرده چون من خودو در مورد ديانا 52 استفاده كردم تقريبا 1 ميلي متر از ساچمه بيرون مي مونه و البته كه صداي تفنگ تا حدي عوض مي شه
shovan.s.bahrami عزیز خیلی خوش آمدی دوست من Khansariha (8)
شما همین تایپیک را از اول بخوانی تقریبا تمامی موارد استفاده از ساچمه ها درش بحث شده و بدان که ساچمه کاملا سفت و فیت خیلی هم برای مگنومها مثل 52 عالیه و بنظر من برای تفنگ 52 بهترین ساچمه برای فواصل دور از نظر وزن بین 14 تا 21 گرینی هست البته به شکل و ضریب بالستیک خیلی بستگی داره در ضمن بهتره شما با دست فشار کاملتری بدین تا ساچمه بخوبی داخل لوله جا بره و چیزی ازش بیرون نباشه.
ساچمه های سنگین رابیت مگنوم
[تصویر: hnrabbitmagnum.jpg]
برای انتقال انرژی دارای 5 نشان از 5 خطش را دریافت کرده (روی درب قوطی) ولی برای دقت سه نشان را از 5 خط دریافت کرده یعنی دقت متوسطی دارد و سمت راست بالای درب قوطی هم برای تفنگهای بالای 25J معرفی شده و مشکلی ندارد Khansariha (214)
ساچمه رابیت از لحاظ انتقال انرزی عالیه ولی دقتش واقعا" بی خود من خودم هم از 177 و هم 22 استفاده کردم که میشه گفت اصلا" راضی نبودم .
دوستان گرامي
باتشكر فراوان از توجه شما واقعيت امر زماني كه داشتم مطالب رو مي نوشتم متوجه صفحات ديگه نشده بودم ، به هر حال ممنون ولي در مورد اون ساچمه رابيت مگنوم من هرچي با دست فشار مي دم بيشتر از اون داخل نميره و در مورد شكل ظاهري اون هم بايد بگم كه نوك اون با چيزي كه روي قوطي هستش تاحدي متفاوت هست آيا شما هم اين مورد رو داشتين
به نظرم من ررابيت مگنوم خيلي براي 52 سنگينه و سرعت مياد زير 200 كه اصلا جالب نيست . نهايتا تا 21 گرين براي فنري
بايد استفاده بشه . مثلا مگنوم 350 ساچمه گامو ts22رو حدود 205 متر ميزنه كه تو فاصله اي بالاتر از 50 متر خيلي
افت خواهد داشت ومحاسبه افت با دوربين مشكل ميشه . بهترين رنج ساچمه براي فنري 5.5 بين 14 تا 18 گرين هستش.
مثلا كراسمن پرمير و jsb 16 گريني تو 52 حدود 240 متر سرعت دارن كه تقريبا ايده ال هستش و نزديك 29 ژول انرژي دارن كه
براي فنري خوبه.توجه كنيد كه سنگيني ساچمه تو نفنگ يه نمودار سهمي هست كه تا قله سهمي هرچه ساچمه
سنگينتر باشه قدرت بيشتر ميشه تا به اپتيموم برسه وبيشتر از اون با افزايش وزن نتيجه برعكس ميشه وقدرت
نه تنها بالا نميره پايينتر هم ميادمثلا مگنوم 350 با ساچمه پروهانتر كه كمتراز 15.43 گرين وزن داره 32 ژول انرژي ميده ولي با ts22كه سنگينتر هم هست حدود 29 ژول انرژي ميده. اون قله يا نقطه اپتيمم كه وزن با قدرت نسبت مستقيم
داره ميشه ماژيك پلت(magic pellet)يا ساچمه جادويي كه بيشترين انژي تفنگ با اون بدست ميادKhansariha (8)
با سلام خدمت دوستان

متاسفانه ساچمه پرو هانتر گير نمياد خواستم ببينم دوستان در تهران يا شهرهاي ديگر يه اطلاعي بدهند كه وجود داره يا نه و همچنين قيمتش. با تشكر
(2011-05-24 05:14 PM)shovan.s.bahrami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گرامي
باتشكر فراوان از توجه شما واقعيت امر زماني كه داشتم مطالب رو مي نوشتم متوجه صفحات ديگه نشده بودم ، به هر حال ممنون ولي در مورد اون ساچمه رابيت مگنوم من هرچي با دست فشار مي دم بيشتر از اون داخل نميره و در مورد شكل ظاهري اون هم بايد بگم كه نوك اون با چيزي كه روي قوطي هستش تاحدي متفاوت هست آيا شما هم اين مورد رو داشتين
ممنون دوست من البته برای 52 و اونهای که سیلندر متحرک دارند جا نرفتن کامل ساچمه هیچ مشکلی نیست چون خود برگشت دسته کوکین و نهایت برگشت سیلندر سر جاش ساچمه را کاملا داخل لوله جا میندازه و من اول متوجه نوع سلاح شما نبودم Khansariha (214)
در مورد کمی تغییر در شکل فکر کنم منظورتان اینه که کمی برامدکی در نوکش بصورت تیزی یا سوزنی شکل هست .
لینک مرجع