انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-11-18 07:39 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر .واسه وایرخ 97 5.5 کدوم ساچمه با دقت تر از بقیست؟ عذر میخوام اگه زیاد سوال میپرسم و تشکر میکنم از وقت و راهنمایهای بی دریقتون.

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

Jsb RS 14/3 gn
با سلام.بارها و در پستهای متعدد دیدم که تاکید شده که برای تفنگهای فنر پیستونی با قدرت زیاد مانند مگنوم 350 نبایید از ساچمه های سبک استفاده شود چون همانطور همه میدانیم پیستون با شدت زیادی به ته سیلندر اصابت میکنه و در نتیجه اسیب میبینه.ولی هیچ جا ذکر نشده که منظور از ساچمه سبک برای کالیبر 5.5 و 4.5 برای چنین تفگهایی چه وزنی محسوب میشه؟ایا بطور مثال ساچمه 15.43 برای مگنوم 350 کالیبر 5.5 سبکه یا نه؟لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند.با تشکر وسپاس
سلام به همه دوستان عزیز. دوستان کسی تجربه استفاده از ساچمه گامو ردفایر رو داره؟ شنیدم برا شکار مناسبه و شک زیادی به شکار وارد میکنه. منتها این ساچمه یه قطعه پلاستیکی در انتها داره که کاملا شل هست و توی جاش اصطلاحا لق میزنه. این قضیه چقدر دقت رو تحت تاثیر قرار میده؟
ممنون از همه
یا علی
Khansariha (8)
من یه سوال پرسیده بودم ولی کامنتمو حذف کردن . چرا؟؟؟
دوست عزیز
بعضی از سوالات هم برای انجمن و هم برای خود شما مشکل ساز خواهد شد برای همین پست شما پاک شد
درستان این سوال من تو پیج دیانا 54 مطرح کردم. فکر میکنم اینجا مطرح بشه مناسبتره .سوالم این بود که مناسبترین وزن ساچمه واسه 54 چه گرینی است که نه سبک باشه و نه سنگین.وزن ایده ال ساچمه واسه 54 . تشکر

با سلام و تشکر از دوستان عزیز.
عارضم خدمت اساتید که ساچمه جگوار 18.5 گرین:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و باراکودا پاور روکش مس 21.14 گرین:

که از شیراز تهیه کرده بودم امروز دستم رسید. هوا هنوز توام با باد هست و کماکان خرابه و اجازه تست نمیده.

یه نکته ای برام عجیب بود. اونم اینکه رو لیبلش زده 50J. اگه درست فهمیده باشم این رو میزنن که یعنی حداقل قدرت تفنگ باید برای پرتاب این ساچمه باید این اندازه باشه. ولی دور از ذهن میاد این ساچمه با وزن 21.14 گرین نیاز به حداقل 50 ژول قدرت داشته باشه!!
یه بسته برای وایرخ کالیبر 4.5 گرفته بودم که این هست:

همونجور که میبینید روش زده 16J که خب حداقل قدرت 16 ژول برای پرتاب این ساچمه با وزن 10.65 گرین تو کالیبر 4.5 منطقی و قابل قبول به نظر میرسه.

تو سایت H&N که بررسی کردم دیدم اونجا رو بسته اش برای 5.5 به وزن 21.14 گرین نوشته 25J که این قدرت منطقی به نظر میرسه:

و تو این سایت هیچ جا ندیدم که زده باشه 50J. ولی تو برخی سایت های فروش، مشابه اونی که خریدم رو دیدم که روش زده 50J. این چند نمونه اش:

اینم بگم که دور بسته پلمپ بود و یه نوار تقریباً سورمه ای رنگ که روش نوشته داشت دورش بود که عین همین نوار دور بسته ای که برای 4.5 گرفته بودم هم بود.

دوستان در این خصوص چیزی به ذهنتون میرسه؟ چرا روش زده 50J؟

ممنون از راهنمایی تون.

دوستان این گزینه ویرایش کجا هست؟ من هر چی میگردم همچین گزینه ای نمیبینم!
میخواستم این عکس ها رو اضافه کنم.
هر دو بسته در دو کالیبر متفاوت در کنار هم. نوشته روشون و پشتشون هم واضحه.

می بخشید.
(2015-12-31 06:04 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درستان این سوال من تو پیج دیانا 54 مطرح کردم. فکر میکنم اینجا مطرح بشه مناسبتره .سوالم این بود که مناسبترین وزن ساچمه واسه 54 چه گرینی است که نه سبک باشه و نه سنگین.وزن ایده ال ساچمه واسه 54 . تشکر

بین 15 تا 18 گرین در کالیبر 5.5.در این رنج شما هم انرژی کافی خواهید داشت هم دقت خوب.Khansariha (8)
دوستان برا منم این سوال پیش اومده. منم یه قوطی باراکودا خریدم که عدد 16 روش درج شده. معنیش اینه که حداقل 16ژول انرژی نیاز داره؟ ممنون از همه و عذرخواهی اگه جای این سول اینجا نبود. فقط چون بحثش پیش اومد منم همینجا پرسیدم
یا علی
روزگارتون خوش
اون 16 ژول به بالا برای کالیبر 4.5 تعریف شده.ولی این که روی 5.5 زده 50 ژول به بالا یه کم برای من عجیبه.تا جایی که یادمه(چون الان مدتیه از باراکودا استفاده نمی کنم) قبلا همیشه از 25 میزد.البته من برای دیانا 31 با 22 ژول قدرت از باراکودا استفاده می کردم و مشکلی هم پیش نیومد.ولی این مال وقتیه که جی اس بی و کراسمن تو بازار نبود و در نتیجه ساجمه با وزن مناسب و در عین حال دقت خوب اگه نگیم نایاب،خیلی کمیاب بود.
لینک مرجع