انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به دوستان عزیز و مدیران گرامی
ببخشید من تازه کارم و دقیقا نمی دونم که جای این پست تو این تاپیک هست یا نه! Khansariha (8)
من در صدد تهیه ی یک دستگاه Gamo CFX cal. 0.177 هستم (جهت شروع کار با سلاح بادی و شکار پرندگان با جثه ی کوچک تا متوسط احیانا!)
راستش میخوام از ساچمه های سنگین تر کالیبر 4.5 (مثل محصولات Crosman Premier Heavy، H+N Baracuda و یا JSB Exact Heavy) استفاده کنم، چون تو نرم افزار ChairGun با توجه به قدرت این اسلحه (18-20 ژول) و نوع دوربین انتخابی خودم (زوم 4.0x ثابت) این ساجمه ها بهترین تراجکتوری رو میدن.
میخواستم از دوستان عزیز که تجربه ی استفاده از این تفنگ و یا احیانا این ساچمه ها رو دارن بپرسم که آیا این ساچمه ها روی این تفنگ با این قدرت و برای شکارهای فوق تا فاصله ی 30-40 متری جواب میده و آیا اصلا تو ایران پیدا میشه یا نه؟
پیشاپیش از همه ی دوستان کمال تشکر و امتنان رو دارم...... Khansariha (8)
(2012-07-13 02:50 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان عزیز و مدیران گرامی
ببخشید من تازه کارم و دقیقا نمی دونم که جای این پست تو این تاپیک هست یا نه! Khansariha (8)
من در صدد تهیه ی یک دستگاه Gamo CFX cal. 0.177 هستم (جهت شروع کار با سلاح بادی و شکار پرندگان با جثه ی کوچک تا متوسط احیانا!)
راستش میخوام از ساچمه های سنگین تر کالیبر 4.5 (مثل محصولات Crosman Premier Heavy، H+N Baracuda و یا JSB Exact Heavy) استفاده کنم، چون تو نرم افزار ChairGun با توجه به قدرت این اسلحه (18-20 ژول) و نوع دوربین انتخابی خودم (زوم 4.0x ثابت) این ساجمه ها بهترین تراجکتوری رو میدن.
میخواستم از دوستان عزیز که تجربه ی استفاده از این تفنگ و یا احیانا این ساچمه ها رو دارن بپرسم که آیا این ساچمه ها روی این تفنگ با این قدرت و برای شکارهای فوق تا فاصله ی 30-40 متری جواب میده و آیا اصلا تو ایران پیدا میشه یا نه؟
پیشاپیش از همه ی دوستان کمال تشکر و امتنان رو دارم...... Khansariha (8)

بله دوست عزیز ، این ساچمه ها همگی در ایران قابل تهیه هستند و با این تفنگی که گفتید و برای فاصله 30 تا 40 متر برای شکار جواب میده ، ولی من پیشنهاد میکنم اول این ساچمه را امتحان کنید ، پشیمون نمیشید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز.
این ساچمه هایی که نام بردید زیاد مناسب اسلحه انتخابی شما نیستند.بخاطر وزن نسبتا بالا بیشتر برای pcp ها و تفنگای مگنوم استفاده میشن.بله تو ایران هم موجود هستند.
بهترین ساچمه برای تفنگ شما ،ساچمه هایی با وزن بین 7.5تا 9 گرینه .برای شکار تو این فاصله بستگی به توانایی تفنگ(قدرت و دقت) و مهمتر از همه شکل ساچمه داره.

معمولا ساچمه های سرگنبدی دارای سرعت و بالستیک بهتر و همچنین دقت بهتر تو مسافت هستند.ساچمه های کراسمن پریمیر و jsb exact و پرو مگنوم ساچمه های مناسبی برای اسلحه هایی تو این رنج قدرت هستند.
موفق باشید .
ممنون از دوستان عزیز...
ham عزیز، راستش من استعداد نسبتا خوبی در هدف زنی دارم (البته حمل بر خود ستایی نشه! Khansariha (214))
به نظر شما میشه با این اسلحه تو رنج 30-40 متر کبک زد؟ (البته با مساعد بودن همه ی شرایط به غیر از تفنگ مورد نظر و با ساچمه ی JSB Exact 0.177 8.4gr )
این هم لینک نمایندگی ساچمه های JSB در اصفهان : Khansariha (256)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز این مدل از گامو فکر میکنم با شادو1000 قدرت یکسانی داشته باشن.اگه اینجور باشه آره قدرت این اسلح برای شکار کبک کافیه.ولی همه چیز قدرت نیست.متاسفانه از نظر کیفیت شاید 2-3ماه کیفیت خودشو حفظ کنه.
اگه بودجه شما اجازه میده با حدود 150هزار تمن بیشتر میتونید یه دیانای 34 و یا 35 بگیرید که نسبت به این اختلاف قیمت از همه لحاط خیلی سرتره.

ساچمه های jsb از نظر دقت شهره هستن.دیگه نیازی به تعریف نیست.فراموش نکن که 70%دقت یه اسلحه ساچمه دقیق هست.
موفق باشید.Khansariha (8)
ham عزیز
منظورتون از افت کیفیت این سلاح افت قدرت در طی این مدت 2-3 ماه هست یا افت دقت و یا هر دو؟!
همه چیزش دوست عزیز.بعد از حدود 1000شات لقی لوله و شل و سفت شدن دستگاه نشانه روی و فنرو واشر سر لوله و ...... اتفاق میافته.

کلا این تقنگا برای افراد مبتدی خوبه.ولی برای شکار کوه(کبک و تیهو) زیاد دوام ندارن.مخصوصا این جدیداش.

شما اگه بتونی یدونه دیانا حتی دست دوم بگیری خیلی بهتره.
نه من cfx ندیدم و کاریم باهاش ندارم .دوست عزیز منظورم شادو 1000 بود..اگه چند پست قبل منو خونده باشید متوجه میشید.
جناب ham (ببخشید اسمتونو بلد نیستم، من حنان هستم Khansariha (8)
راستش فکر نکنم من توی 2-3 سال 1000 تا هم تیر بندازم، چون دارم میرم سربازی و بعدش مشغله های کاری (به خاطر شغلم که پزشکیه) و زندگی و ...
دیگه خودتون بهتر می دونید...
راستی من از Brake Barrel ها هم اصلا خوشم نمیاد (نظر شخصی)، البته نه به خاطر بحث دقت و ...، بلکه فقط به خاطر شکل ظاهری!!! Khansariha (399)
________________________________________________________________________________​________________________________________

حناب فولاد خان، از آشنایی با شما خوشوقتم Khansariha (219)
خوشحالم که با یکی از CFX داران آشنا شدم Khansariha (48)
شما درست می فرمایید، قدرت CFX دو تا چهار ژول بیشتر از کمر شکن هایی مثل Shadow 1000 و ... هست.
من از اتایل این سلاح تو این رنج قیمت (البته قبل از گرونی اخیر!) خیلی خوشم اومده Khansariha (256)
راستی یه سوال دارم از محضر شما : دقت و صحت این تفنگ که شما باهاش کار کردین چه جوریه؟ کجا میتونم این دقت و صحت رو به صورت عینی (مثلا تو یه عکسی که شما یا دوستان دیگه گرفتین) ببینم؟
راستی تا حالا با ساچمه ی JSB Exact کار کردین؟ میدونید که رو این سلاح خوب جواب میده یا نه؟

(ببخشید سوال هام خیلی زیاد شد!! Khansariha (8))
ببخشید اشتباه شد، منظورم از «اتایل» همون «استایل» بود! Khansariha (214)
راستی فولاد جان، اون ویدئو کلیپ شما رو که مربوط می شد به «نحوه ی مسلح کردن CFX» دانلود کردم
خیلی جالب بود، ممنون Khansariha (8)
دوستان یه کم همکاری کنین.آخه این صفحه الان چه ربطی به تاپیک داره؟؟ این که نمی شه هر چی می خوایم بنویسیم و بعد هم بگیم مدیران ویرایش کنن!! از کاربر قدیمی انتظار بیشتری میره.دیگه خودتون باید مدیریت کنید!
لینک مرجع