انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام . دوستان این ساچمه دیانا مگنوم که یکی از دوستان توی چند پست بالا تر معرفی کردن .
واسه 52 خوب جواب میده؟
تقریبا تاچه فاصله ای میشه روش حساب کرد؟
واسه شکار چطوره؟
قیمتش چنده؟
Khansariha (214)
دوست عزیز من اگر با 52 قصدم شکار باشه فقط روی جی اس بی 18 گرین کار می کنم چون هم تخریب خوبی داره و هم دقت بالا.اگر به درصد بالای موفقیت این ساچمه در برخورد به هدف نگاه کنید قیمت بالاتر اون هم کاملا توجیه می شه.Khansariha (8)
(2014-02-15 09:43 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . دوستان این ساچمه دیانا مگنوم که یکی از دوستان توی چند پست بالا تر معرفی کردن .
واسه 52 خوب جواب میده؟
تقریبا تاچه فاصله ای میشه روش حساب کرد؟
واسه شکار چطوره؟
قیمتش چنده؟
Khansariha (214)

با سلام خدمت آقای قویدل عزیز و با کسب اجازه از اساتید محترم... Khansariha (8)
فکر میکنم روی دیانا مگنوم میتونید تا ۳۰ الی ۳۵ متر برای شکار (البته بستگی به کیل زون داره مثلا کیل زون ۳ سانت) با دیانا ۵۲ حساب کنید (البته پیشنهاد میکنم از آر دبلیو اس سوپردوم به جای اون استفاده کنید که جواب پس داده روی ۵۲) که این ها در رنج قیمت متوسط هستن.
در صورت استفاده از جی اس بی جومبو اگزکت ۱۶ گرین (که دکتر مهدی عزیز پیشنهاد دادن) میتونید کیل زون رو به ۲ سانت برای این فاصله برسونید که این یکی در رنج قیمت بالا هست و پیشنهاد بعدی جی اس بی جومبو اگزکت ۱۸ گرین و کراسمن هالوپویت هست که اینها همگی تا ۴۰ الی ۵۰ متر (با کیل زون ۳ سانت) عالی هستن.
من تجربه ی استفاده از اچ اند ان باراکودا هانتر و باراکودا هانتر اکستریم رو دارم (البته با دیانا ۴۶۰ کالیبر ۵.۵) که اولی تا ۴۰ الی ۵۰ متر و دومی تا ۳۰ الی ۳۵ متر (با کیل زون ۳ سانت) برای شکار قابل اعتماد هستن.
موفق باشید... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوستان... Khansariha (8)
این هم تجربیات اجمالی و ظاهری بنده از چند نوع ساچمه :
کیفیت باراکودا (هانتر و هانتر اکستریم) رو با کراسمن هالوپوینت که مقایسه کردم کیفیت باراکوداها یه سر و گردن بالاتره؛ هالوپوینت خرده های ریز سرب خیلی داره تو قوطیش. به نظر من جنس هالوپوینت اصلا جالب نیست اما باراکوداها به نظر من از نظر کیفی خیلی خوبن و حتی دامنشون مثل جی اس بی نرم نیست و به این راحتی ها دفرمه نمیشن (و این موضوع در شکار خیلی مهمه). اگه اچ اند ان ساچمه ای میساخت مثل باراکودا اما با وزن ۱۶ تا ۱۸ گرین من هیچ وقت جی اس بی نمی گرفتم... خخخخخ
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام
دوستان کسی از این ساچمه استفاده کرده؟
کالیبر 22
گرین 16
مارک fx
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تعداد 400
فی 100تومان
(2014-02-15 11:20 AM)essssssi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)
دوستان برای 52 کالیبر22 چه ساچمه هایی پیشنهاد میدید؟
هم گرونهاش هم ارزونهاش.
برای شکار -برای هدف زنی
تشکرKhansariha (214)

سلام
کراسمن جواب گوی هر دو هست ... Khansariha (256)
ازدوستان کسی تجربه استفاده ازساچمه۴۰ گرینی داخل بسته ها بامارک دایستات رو داره؟ البته فکرکنم ایرانی باشن ولی رنگ ر،ش که خوب سفید هست پرداختش هم بد نیست،میخوام بدونم روی سوماترا جواب میده؟
امیدوارمجاش اینجا باشه Khansariha (8)
من برای شکار با بلیزارد از سامیانگ 28 گرین استفاده میکنم.در فواصل 40 و 50 متر ساچمه از بدن کبوتر عبور میکنه و تا حالا چندین شکار قبل از جون دادن پر کشیدن و گمشون کردم متاسفانه یا بعد از 15 تا 20 متر افتادن و رسیدم بهشون که متوجه شدم ساچمه از بدنشون عبور کردهKhansariha (367)حالا تعجب من از اینه ساچمه سنگینی مثل سامیانگ حامل انرژی زیادی هست پس چرا نتونسته شکار رو فریز کنه
البته خیلی از شکارها هم فریز شدن
(2014-02-22 08:18 PM)zeoos328 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امیدوارمجاش اینجا باشه Khansariha (8)
من برای شکار با بلیزارد از سامیانگ 28 گرین استفاده میکنم.در فواصل 40 و 50 متر ساچمه از بدن کبوتر عبور میکنه و تا حالا چندین شکار قبل از جون دادن پر کشیدن و گمشون کردم متاسفانه یا بعد از 15 تا 20 متر افتادن و رسیدم بهشون که متوجه شدم ساچمه از بدنشون عبور کردهKhansariha (367)حالا تعجب من از اینه ساچمه سنگینی مثل سامیانگ حامل انرژی زیادی هست پس چرا نتونسته شکار رو فریز کنه
البته خیلی از شکارها هم فریز شدن

البته خيلي ربطي به ساچمه نداره فريز شدن جانور ، ساچمه بايد به اندام حياتي اصابت كنه كه باعث فريز شدن ميشن مثل قلب و ريه و مغز ، در غير اينصورت مثلاً اگه به دستگاه گوارش بخوره و رد هم بشه جانور فريز نميشه و يا به گوشت سينه برخورد كنه و اندام حياتي سالم بمونن !
اون شكارهاييم كه فريز شدن برخورد داشتن به اندام حياتي كه باعث مرگ برق آسا شدن.
عزیزم سرعت شلیک بالاست و فرامین درد و آسیب دیدگی به علت اینکه در کسری از ثانیه اتفاق میفته و در بیشتر مواقع مغز حیوان درگیر کار دیگه ای هست متوجه آسیب و برخورد نمیشه که در اصطلاح عام میگن بدن هنوز گرمه که این عکس العمل ثانویه یا برنامه آلترناتیو (جایگزین) مغز برای بقای جان و ادامه حیاته که بسرعت بکار میفته و باعث فرار میشه البته زیاذ طول نمیکشه و بعلت جراحت و خونریزی قلب و شش و مغز از کار میفتن.که البته هرچه ساچمه سطح مقطع بیشتری داشته باشه چون سطح برخورد بالا میره ===}} آسیب بیشتر ==}} زمان فریز شدن میاد پایین و اصولا در 5.5 ما فریز شدنو بیشتر از 4.5 میبینیم.
اینم بگم کبوتر کلا پرنده ی محکمیه و قلب به مراتب بزرگتری نسبت به پرنده های هم جثه ی خودش داره و اگه تو قلب یا شریان های اصلی در سرو گردن نخوره(مثلا تو حفره ی شکمی بخوره) فریز نمیشه.
لینک مرجع