انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-06-03 11:10 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز و گرامی یه ساچمه اگه یه ساچمه با مشخصات خوب معرفی کنید ممنون میشم

1- نفوذ بالا
2-قدرت تخریب زیاد
3-دقت زیاد ( برا وایرخ 80 کالیبر 4.5 )
4- ترجیحا قیمت مناسب خخخخخخخخخخخ
5-فراوانی ( یعنی راحت گیر بیاد )
با اجازه اساتید بزرگوار.
دوست عزیزم
من پیشنهاد میکنم جی اس بی اگزکت استفاده کن،درسته که از نظر قیمت از پرومگنوم خیلی گرونتره اما اگر تفنگت مشکل خاصی نداشته باشه مطمئن باش یک بسته ساچمه جی اس بی بیشتر از چند بسته پرومگنوم(از این جدیدا) بهت حال میده و احتمالا معتادش میشی،و حتی اگر شاتهای با هدف و برنامه داشته باشی متوجه میشی که توجیه اقتصادی هم داره.
من خودم برای وایرخ 80 کالیبر 4.5 از ساچمه های JSB Exact DIABOLO , JSB Straton , H&N Baracuda , H&N Crow Magnum , Gamo Pro Magnum , Gamo Match و یکی دو مدل ساچمه ایرانی استفاده کردم و به این نتیجه رسیدم که بهترین جواب رو از جی اس بی اگزکت میگیرم مخصوصا در فواصل بالای 30 متر هم برای هدف زنی و هم برای شکار،بطور مثال در یک مورد با 12 شلیک 11 شکار داشتم از فاصله 15 تا 30 متری. اما پرو مگنوم برای اسلحه من در حد افتضاح بود حتی گامو مچ هم بهتر از اون جواب میداد چه فاصله نزدیک و چه دور.
استراتون و باراکودا بعد از اگزکت بیشترین دقت رو داشتند اما تخریب باراکودا از همه بیشتر بود، کرو مگنوم برای فواصل کمتر مناسب بود و دقت قابل قبول و تخریب زیاد داشت.

موفق باشی.
سلام دوستان من امروز رفتم تو یکی از تفنگ فروشی های شهر یه نوع ساچمه رو دیدم که مثل ساچمه ی تیر تفنگ ساچمه زنی کاملا گرد بود ایا کسی تا حالا با این نوع ساچمه تیراندازی کرده یا نه؟دقت و قدرت نفوذ و میزان تخریبش چه طور هست چون وسوسه شدم یه بستش رو بخرم ساخت شرکت گامو هستن به نظر شما ارزش خرید رو داره یا نه؟
این نوع ساچمه ها برای سلاح های سافت استفاده می شه و کلت های گازی ، خوب به طبع در سلاح های بادی فنری و پی سی پی دقت خوبی نخواهد داشت.
در سلاح های سافت (مثل مدل های ام پی 7 و استورم برتا که این ساچمه ها به صورت بسته ای در داخل خشاب ریخته می شه و عمل شلیک با کپسول های CO2 انجام میشه ) بیشترین کاربرد رو داره ولی ندیدم کسی برای فنری به صورت معمول استفاده کنه مگر اینکه بخواد امتحانی و برای تست باشه
سلام دوستان من بیشترین استفادم از نخجیر هست که برا شکار و هدفزنی ازش استفاده میکنم یه مدتی هم از ساچمه ی شهاب استفاده میکردم یه مغازه قدیمیاش رو داشت با کیفیت بسیار بالا جوری که تو یه شکار 4تا ابجلیک رو با 5شلیک از 50 متر به بالا زدم.
یعنی برا شکار نمیشه استفاده کرد؟شما ازش استفاده کردی؟برا دیانا68میخوام
نه دوست عزیز ، ولی خوب تجربیات دوستان دیگه رو خوندم و همینطور تو سایت ها و کلیپ های مختلف استفاده ای از شکار ندیدم براش ، ( البته ما از ساچمه های گرد تفنگ های ساچمه ای تیر تیرکمون درست می کردیم با استفاده از گل رس و مغزی با این ساچمه ها و گنجشک می زدیم Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219) )
Khansariha (8)
(2013-06-04 03:02 PM)kabotar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من امروز رفتم تو یکی از تفنگ فروشی های شهر یه نوع ساچمه رو دیدم که مثل ساچمه ی تیر تفنگ ساچمه زنی کاملا گرد بود ایا کسی تا حالا با این نوع ساچمه تیراندازی کرده یا نه؟دقت و قدرت نفوذ و میزان تخریبش چه طور هست چون وسوسه شدم یه بستش رو بخرم ساخت شرکت گامو هستن به نظر شما ارزش خرید رو داره یا نه؟
کبوتر جان من روی54 تست کردم خیلی بد بودKhansariha (367) همش را دور ریختم
سلام
دوستان من هم بیشتر از پرومگنوم استفاده میکردم اما بعد ار پایین اومدن کیفیت و بالا رفتن قیمت برای من که شکار میکنم دیگه کارامد و باصرفه نبود چون با 460 مگنوم تا فواصل بالا شلیک و شکار داشتم. یعنی خودم رو محدود به یک فاصله خاص نمیکنم و شکار اگه تو برد تفنگ بود بهش شلیک میکنم که با توجه به قدرت تفنگ احتمال نیفتادن شکار خیلی کمه.
از ساچمه های زیر استفاده کردم
(قیمتها مربوط به قبل هستن و کالیبر هم 5/5)
1.پرو مگنوم : که بیشتر استفاده رو داشته و سابقه زدن شکار در بیشتر از 100 متر رو باهاش داشتم . اما از 70 متر به بعد احتمال برخورد به هدف 50 درصد بود.(قیمت از 5 تا 7 تومن)
2.شهاب: فقط یک بسته استفاده کردم چون لقی و دقت پایینی داشت و تنها دو شکار باهاش داشتم .(قیمت 1500)
3.پیمان سر گرد:نسبت به شهاب خیلی بهتر و از پرومگنوم خیلی پایین تر. فکر کنم دو یا سه بسته استفاده شد.(قیمت 1500)
4.جی اس بی دیابلو: به نظرم بهترین ساچمه ای بود که استفاده کردم . 33 تومن خرید شد. ولی چون کم گیر میومد بیخیالش شدم. از نظر دقت و کیفیت و تمامی معیارها که خودتون بهتر میدونید.
5.راکت: افت زیادی روی تفنگ من داشت و کلا ازش زده شدم.(قیمت 7000)
6.دیابلو باراکودا: این ساچمه رو یکی از دوستان برام تهیه کرده بود و چون اطلاعی از وزن مناسب برای سلاح نداشت نوع سنگین رو برام گرفته بود . توی فواصل کم دقت بسیار عالی داشت اما به خاطر وزن بالا در فواصل بالاتر افت زیادی داشت.
7.استاندارد: این ساچمه رو تازه گرفتم . دقت از پرومگنوم بهتر و قیمت هم 16 هزار. فکر کنم بیشتر از این ساچمه استفاده کنم.
البته من همیشه دنبال ساچمه بهتر با قیمت معقول هستم .
یا حقKhansariha (8)
(2013-06-05 10:33 AM)mmdsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان من هم بیشتر از پرومگنوم استفاده میکردم اما بعد ار پایین اومدن کیفیت و بالا رفتن قیمت برای من که شکار میکنم دیگه کارامد و باصرفه نبود چون با 460 مگنوم تا فواصل بالا شلیک و شکار داشتم. یعنی خودم رو محدود به یک فاصله خاص نمیکنم و شکار اگه تو برد تفنگ بود بهش شلیک میکنم که با توجه به قدرت تفنگ احتمال نیفتادن شکار خیلی کمه.
از ساچمه های زیر استفاده کردم
(قیمتها مربوط به قبل هستن و کالیبر هم 5/5)
1.پرو مگنوم : که بیشتر استفاده رو داشته و سابقه زدن شکار در بیشتر از 100 متر رو باهاش داشتم . اما از 70 متر به بعد احتمال برخورد به هدف 50 درصد بود.(قیمت از 5 تا 7 تومن)
2.شهاب: فقط یک بسته استفاده کردم چون لقی و دقت پایینی داشت و تنها دو شکار باهاش داشتم .(قیمت 1500)
3.پیمان سر گرد:نسبت به شهاب خیلی بهتر و از پرومگنوم خیلی پایین تر. فکر کنم دو یا سه بسته استفاده شد.(قیمت 1500)
4.جی اس بی دیابلو: به نظرم بهترین ساچمه ای بود که استفاده کردم . 33 تومن خرید شد. ولی چون کم گیر میومد بیخیالش شدم. از نظر دقت و کیفیت و تمامی معیارها که خودتون بهتر میدونید.
5.راکت: افت زیادی روی تفنگ من داشت و کلا ازش زده شدم.(قیمت 7000)
6.دیابلو باراکودا: این ساچمه رو یکی از دوستان برام تهیه کرده بود و چون اطلاعی از وزن مناسب برای سلاح نداشت نوع سنگین رو برام گرفته بود . توی فواصل کم دقت بسیار عالی داشت اما به خاطر وزن بالا در فواصل بالاتر افت زیادی داشت.
7.استاندارد: این ساچمه رو تازه گرفتم . دقت از پرومگنوم بهتر و قیمت هم 16 هزار. فکر کنم بیشتر از این ساچمه استفاده کنم.
البته من همیشه دنبال ساچمه بهتر با قیمت معقول هستم .
یا حقKhansariha (8)

دوست عزیز میشه یه عکس از ساچمه استاندارد بزاری ؟ چون دنبال یه ساچمه با دقت و قیمت خوب میگردم .

با تشکرKhansariha (256)
سلام
میلاد جان اینهم عکس.
[تصویر: Photo0215.jpg]
یاحقKhansariha (8)
لینک مرجع