انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
نه دادشم اونی که من میگم 10.5 گرین هستش برای اسلحه شما عالیه بالستیکشم بی نظیره .
نسبت به بارا کودا چطوره؟میتونی قیمت بدی؟
دیگه از این ساچمه های مزخرف خسته شدم،آدم اگه یه بسته ساچمه خوب بگیره دیگه خیالش راحته که با هر 500 تاش میتونه هدف بزنه و اگه یه موقعیت خوب هم گیر بیاد دیگه افسوس نمیخوره
سلام دوستان من توی این مدت چند نوع ساچمه را تست کردم:
rws سر تخت:دقت تا 60 متر بسیار عالی ولی بالستیک و نفوذ کم
pro match:این ساچمه بزرگ و کوچیک داره مثلا من از یه بسته 500 تایی 30 تا پیدا کردم که شل جا میرفت ، اگه این خرابهاشو جدا کنید دقتش با rws زیاد فرقی نداره حتی تا 50 متری، ولی خوب بالستیک و نفوذ افتضاحی داره
pro magnum:اینطوری که دوستان میگند این ساچمه توی بازار چند نوعه و از یه بسته تا یه بسته دیگه فرق میکنه ولی این چیزی که من دارم دقتش قابل قبول نیست این ساچمه هم توی یه بسته چند نوع داره بعضیاش خیلی شل میره تو لوله و باید اونا رو جدا کرد، ولی نسبت به سر تختها و پروهانتر نفوذ و بالستیک خوبی داره
pro hunter:این ساچمه کالیبر 4.5 که من امتحان کردم افتضاح بود ، اینقدر توی لوله شل جا میرفت که وقتی با 52 شلیک میکردم انگار خالی شلیک کردم ، چون احتمال دادم به تفنگ ضرر برسونه دیگه سراغش نرفتم ولی دقتش از پرو مگنوم بدتر بود
پیمان: این ساچمه ایرانی را اگه حوصله بخرج بدید و اونهایش که زده داره را جدا کنید و همچنین اونهایی که یه سایز هستند(شاید 3 تا سایز مختلف توی یه بسته باشه ولی مثلا پرو مچ 2 تا سایز مختلف توی یه بسته داشت) را جدا کنید دقتش به نظر من از پرو مگنوم کمی بهتر میشه ولی انرژیش را زودتر از دست میده(بالستیک ضعیفتری داره) و واسه زیر 40 متر خوبه
من چون کولیس نداشتم واسه جدا کردن ساچمه ها از هم دیگه یکی یکی ساچمه ها را بر میداشتم و از قسمت نوک ساچمه اونا را وارد سر لوله یه دیانا 25 میکردم(منظورم اون قسمتی از لوله هست که ساچمه ازش خارج میشه) ،و میدیدم که چطور میره جا ،یا بعضیاش که خیلی بزرگ بود چقدر گیر میکنه.
واسه تشخیص بالستیک، از روی اثری که ساچمه مثلا در فاصله 50 متری روی دیوار سیمانی به جا گذاشته بود حدودا میفهمیدم که چقدر انرژی منتقل کرده
این تست با دیانا 52 کالیبر 4.5 انجام شده و فقط تجربه شخصی من و ممکنه دوستان نظرات دیگه ای داشته باشند
دوستان یه تجربه نسبتا ساده دارم برای مقایسه ضریب بالستیک ساچمه های نسبتا معمولی و غیر معروف و هم وزن البته حدودی است و خیلی دقیق هم نیست اگر شما یک کاغذ یا مقوای نسبتا بزرگ را بردارید بزارید در نقطه دوری مثلا 40 یا 60 متری و از هر نمونه ساچمه های خودتون فقط یک شلیک انجام بدید (یک هدف در وسط باید مشخص کنید)اونوقت از بالا به پائین ساچمه های شلیک شده را مشخص کنید اونیکه از همه بالاتر بوده بالستیکش بیشتر از بقیه هست و اونی که پائینتر بوده بالستیکش ضعیفترین هست . البته اگر اختلاف کم بود مسافت را بیشتر کنید تا نتیجه بهتر هویدا بشود Khansariha (256)
البته اینم بگم من تمامی ساچمه های دم دستی خودم را تست کردم که بخاطر سهولت در بردن نام فقط عکسهاشون را میزارم
[تصویر: Untitled_1.jpg]
در بین تمام اینها فعلا باراکودا برام بهترین بالستیک را داشته جالبه که از همه هم سنگینتر بوده وزنش 21.14 گرین هست .
در ضمن تازگیها به لطف دوستان خوبم مخصوصا آقا مسیح که زحمت زیادی برام کشیدن و جا داره ازشون تشکر کنم مقداری jsb برایم فرستادن که به دستم رسیده و هنوز وقت نکردم با باراکودا در بالستیک مقایسش کنم فعلا 100 عددش را وزن کردم شده 104 گرم (حدود 16 گرین در اومده) بزودی این دو برند یک را با هم مقایسه میکنم (از نظر قدرت ، دقت و بالستیک)Khansariha (214)
[تصویر: DSC00403_1.jpg]
(دوستان این مقایسه جدید هم انجام دادم که شده ارسال 349 صفحه بعد )
ممنون علی آقا. ولی فکر نکنم میزان افت ساچمه در یه فاصله مشخص معیار خوبی برای مقایسه دو نوع ساچمه از نظر بالستیک نباشه(مگه اینکه هم وزن باشند)،چون همونطور که گفتید به خاطر وزن ساچمه های مختلف سرعت اولیه شلیک فرق میکنه و طبعا میزان افت هم رابطه مستقیم با سرعت اولیه داره(و البته با ضریب بالستیک)،مثلا ساچمه پرو مچ 4.5 حدود 7.5 گرین هست و ساچمه سرتخت rws حدود 8.2 گرین،حالا من با هر دوتا در یه فاصله مشخص شلیک کردم و افت rws بیشتر بود.حالا میشه نتیجه گرفت که بالستیک rws بدتره؟؟
البته در این مورد قبلا در تاپیک زیر بحث شده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر میرسه این ساچمه exact چیز خوبی باشه.
به نظرم ساچمه هایی که گنبدی هستند خیلی بهتر جواب میدن.
راستی کسی 4.5 اینا رو امتحان کرده؟

اقا جون فکر نکنم منظور علی اقا وزن ساچمه بود.بیشتر احساس کردم منظورشون نوع ساخت ساچمه باشه.
والا اینطور که من برداشت کردم ایشون گفتند که از روی میزان افت دو نوع ساچمه مختلف میشه فهمید که بالستیک کدوم بهتره،یعنی هر کدوم کمتر افت کرد بالستیکش بهتره ، ومن میگم که افت ساچمه فقط مربوط به بالستیکش نمیشه و وزن ساچمه هم روی افت ساچمه تاثیر زیادی داره.
راستی آقا جلال شما ساچمه باراکودا 4.5 را امتحان کردی؟ دقتش چطور بوده؟
ساچمه جی اس بی کالیبر 4.5 که 10.5 گرین وزن داره مسیح داره،حالا میخام ببینم باراکودا واسه 52 بهتره یا jsb
بهترین ساچمه ای که من دیدم کراسمن مدل کبری بود در جعبه های مستطیلی پلاستیکی قرمز رنگ که متاسفانه در ایران نیست اما شرکت المپیک در کیش شنیدم به تازگی از این نوع ساچمه با همین مارک اورده.اگر دوستان به کیش رفتند شرکت المپیک را پرسو جو کنند.این ساچمه الیاژش مخلوطی از سرب با مس است بسیار بسیار مقاوم بسیار ساخت بی نظیر و بسیا بسیار دقیق است من به شخصه رو دست این ساچمه رو کیفیت و دقت بسبار بسیار بی نظیرش ندیدم
من 4.5 باراکودا استفاده نکردم.اما 5.5 عالی هست.
دوستان چه ساچمه هایی برای ar6 5.5 مناسبه (از سبکترین ساچمه مجاز با توجه به قدرت اسلحه تا سنگینترین) + دقت در فواصل بالای 50 متر + قدرت تخریب +قیمت
(2011-03-10 11:28 AM)Saeed-AT44-Long نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم از ساچمه JSB که تازه بدستم رسیده و کیفیت خیلی خوبی دارند

[تصویر: 7ylmgw8brgsi7c8r07z6.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با توجه به مندرجات بالای قوطی ساچمه من احتمال می دم کمپانی jsb این ساچمه ها رو به سفارش هاتسان می زنه آیا با توجه به این که هاتسان تو ایران نماینده داره
امکان ورود گسترده ی این ساچمه ها وجود داره یا نه

و یک سوال دیگه با توجه به اینکه حالا دیگه اوانیکس تو ایران نماینده ی رسمی داره و طوری که قبلا تو یکی از تاپیک ها می خوندم شرکت زوبین (نماینده ی اوانیکس در ایران)
تمام لوارم جانبی اعم از دوربین،ساچمه،و ... رو وارد میکنه
پس طبیعتا باید ساچمه های سنگین مخصوص خود اوانیکس رو هم بیاره
و معمولا هم شرکت ها لوازم جانبی رو به صورت کلی می ارن
و در نتیجه باید کمی ارزان تر هم باشه
می خوام بدونم قیمت ساچمه های سنگین ارائه شده ی زوبین چقدره این مورد رو هم لطف کنین ذکر کنین؟Khansariha (48)Khansariha (256)Khansariha (8)
اقا تو پست اقا بهنام كه ويرايش شد كله تخصوصيه روبه تخصصيه اصلاح كنيد كه از اون كلمه اي كه بهنام نوشته بود تابلو تره Khansariha (8)
لینک مرجع