انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
میبخشید دوستان
واسه یه شلیک خیلی دقیق با وایرخ 80 کالیبر 4.5 از فاصله 60 متری چه ساچمه ای رو پیشنهاد می کنید؟
سلام دوست عزیز
به نظر من یه ساچمه با وزن 7.5 الی 8.7 گرین و به شکل سر کروی (مثل پرومگنمها) و ساخت یک کمپانی معروف مثل fx یا HN و rws میتونه بهترین نتیجه را به همراه داشته باشه،البته من خودم هنوز همچین چیزی توی ایران پیدا نکردم ولی اگه شما پیدا کردید خبر کنید،البته آقا جلال ساچمه diana مگنوم که همه این مشخصات را داره در شیراز دیده که یه بسته 500 تایی می گفته 33000
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و ساچمه شماره 5 این تصویر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باز هم اگه گیر نیاوردی برو سراغ باراکودا ،ولی برای تفنگ شما فکر کنم یکم سنگینه
(2011-05-17 04:46 PM)saburi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رفق ودوستان عزیز بنده خواستم یه تجربه ای که روی ساچمه های سری final match داشتم براتون بگم .
من چند نوع ازساچمه های Final Match رواستفاده کردم واز4 یا 5 سال قبل که باهاشون آشنا شدم برای سری
تفنگ های مگنوم ودیانا بهتون Final Match RIFLE رو پیشنهاد میکنم چون خودم هم ازسری تفنگ های چینی
، دیانا 35 ومگنوم 350 و460 ووایرخ استفاده کردم واین ساچمه نسبت به تمام ساچمه هایی که داخل بازاردیدم
بهترجواب داده وخودم با350 و460 ازفاصله 40 متری تنظیم کردم حقیقتا عالی میزنه فقط میگم ارزشش روداره که
15000 ازفردوسی تهیه کنید تا تاثیر اونو ببینید Khansariha (48)
راستی رفقا اگرخواستید این ساچمه روبخریدبه برجسته بودن نوشته لاتین اسپورت وعکس ساچمه دقت کنید
قول میدم که پشیمون نمیشید Khansariha (256)
سلام
شما با چه کالیبری این ساچمه را تست کردید؟مثلا فکر کنم واسه کالیبر 4.5 یک 350 مگنوم این ساجمه سبک باشه.
این ساچمه که گفتید اینه

یا این یکیه

شما ساچمه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را هم تست کردید و دیدید که این یکی بهتره یا بین سرتختها مقایسه کردید؟
از لینکه تجربه خودتون را با بچه ها در میون میذارید مچکرم
دوستان سلام
مدتیه که قصد داشتم با تست و یا روشی از تمام ساچمه های موجودم یک جدول مشخص و یا حدود و نشانی در جدول ریتایکل دوربینم برای هر ساچمه بدست بیاورم تا بتوانم همزمان برای مقاصدی از ساچمه های مختلف هم استفاده کنم اینکار در واقع برای انتخاب ساچمه مناسب برای اهداف مختلف خیلی خوبه و قابلیت استفاده بهینه از همه نوع ساچمه را بوجود میاورد مخصوصا ساچمه های که روی دستم مونده خخخخخخخ ولی تاکنون موفق نشدم.Khansariha (214)
دیروز هم به همین منظور تلاشی صورت دادم برای همین تمامی نمونه هایم را با خود بردم .
ساچمه های برده شده برای تست
[تصویر: Untitled.png]
ابتدا سعی کردم یک مرکزیت اصلی که همان صفر دوربین با ساچمه های پرومگنوم را بود در نظر بگیرم و یکی یکی بقیه را از نظر قدرت (بررسی روی تخته ) و دقت (بررسی روی کاغذ سیبل) و حدود برخوردشان نسبت به مرکزیت و ساچمه اصلیم (پرومگنوم) بدست بیاورم البته بیشتر منظور توان استفاده همزمان از چند مدل ساچمه بصورت دقیق برای هدف بود
فاصله سیبل 47 متری با زوم 18 (گرفتن اینجور عکسها با دوربین موبایل هم برام سخت بود )
[تصویر: DSC00377.jpg]
خوب تمام سعی ممکن را بخرج دادم ولی شدنی نبود یعنی 3 تا 4 مدلی که تست میکردم در فواصل دور اصلا هم خوانی نداشت و در جدول ریتایکلی خوب قرار نمیگرفت تا علامت گذاری کنم البته همینجوری حدودی بدست میامد ولی دقیق نبود مثلا ساچمه به این خوبی و گرانی باراکودا چنان بالاتر میزد (فاصله 47 متری) که اصلا از کاغذ سیبل خارج میشد البته این نشان از ضریب بالستیک عالی ساچمه و افت خیلی کم اون داره .
فقط توانستم برای فواصل مختلف با پرو مگنوم جدول بنویسم در واقع از خیر تست بقیه ساچمه ها هم گذشتم Khansariha (226)
برای پرو مگنوم هم خوبه بگم اینجوری شد که
در حالت صفر دوربین 47 متر و صفر دوم هم دقیقا 8 متر در آمد
برای 40 متر یک میل دات پائین هدف را باید میگرفتم (زوم 18x ) و چند مسافت دیگه هم نوشتم
این هم برای 110 متر بدست آمد (البته با زوم 6) که بقیه ماجرایش را در تاپیک تصاویر شکار و تیراندازی شرح دادم یعنی ماجرای دیروزم را نوشتم Khansariha (68)

البته اگر با باراکودا تنظیم میکردم انقدر فواصل دور زدنشان سخت نبود و محاسبه افت زیاد هم لازم نمیداشت آه که چقدر خوب بود اگر یک روز صبح که بیدار میشدم میدیدم همه ساچمه هایم شدند باراکودا خخخخخخ Khansariha (95)
خوب دوستان یک نتیجه گیری و سفارش فعلا میکنم اونم اینه که دوستان فنری بدست بهتره فقط با یک نوع ساچمه کار کنند تا ساچمشان تمام بشه و اون موقع با صفر کردن جدید دوربین بروند سراغ ساچمه نوع بعدی و استفادش را ببرند در غیر اینصورت بنظرم حروم کردن ساچمه ها را در پی داره و البته اگر دست من بود همه ساچمه هایم را میدادم و از یک نوع ساچمه فقط استفاده میکردم مثلا بین داشته هام خوب صد البته باراکودا بهتره ولی کمی گران در میاد .
شایدم روزی برسه همه را بدیم و بجاش کراسمن یا jsb بگیریم آرزو که عیب نیست و خدا را چی دیدی . پس فعلا Khansariha (214)
تشکر علی جان شما جون بخواه داش علی خودم میگرم برات میفرستم دادا Khansariha (8)
علی آقا خیلی مخلصیم
با پاراگراف اولتون خیلی حال کردیم ولی حیف که تو پاراگراف بعدی گفتید خبری از چلوکباب با گوشت آهو نیستو ساچمه بالازد و خلاصه پاشید بریدKhansariha (48)Khansariha (8)Khansariha (219)
ممنون احسانی جان Khansariha (8)
مسیح جان خیلی خیلی مخلصیم عزیز Khansariha (8)
آدرس این سمسارزاده را بدی ممنون میشوم احتمالا پنجشنبه بیام اصفهان ببینم وضع ساچمه های که داره چه جوریه و چه قیمتها هست . Khansariha (214)
دروازه دولت ابتدای چهار باغ پایین به طرف میدان انقلاب فروشگاه سمسارزاده .
نکته جالبی که در مور باراکودا هست اینه که من با کورونوگراف تست کردم حدود 195 تا سرعت داشت و با این سرعت اینقدر عالی هست.
دقیقا" 54 و 52 این ساچمه رو با سرعت 190 تا 200 میزنه و با قدرتی معادل 28 ژول .
لینک مرجع