انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
Khansariha (8)دیروز فرصتی دست داد تا ساچمه جی اس بی استراتون رو با مارادور یک محک بزنم و برداشتم رو از این ساچمه خدمت دوستان عرض میکنم
Khansariha (399)ساچمه ها تماما خوش ساخت و بدون پلیسه هستند همونطور که از کمپانی سی زد انتظار میرفت
Khansariha (214)نفوذشون در شکار بد نیست و کلا از این بابت مشکلی وجود نداره دقتش زیر 20 متر عالیه
Khansariha (172)(اما فاجعه زمانی رخ داد که تصمیم گرفتم مقایسه ای در لانگ رنج بین استراتون و پرومگنوم انجام بدم(بدلیل نوع کاربری و وزن یکسان افت استراتون در فاصله 60 متر تقریبا دو برابر پرومگنوم بود حتی در 80 متری افتش از ساچمه سنگینی مانند باراکودا 21 گرین هم بیشتر بود البته تراجکتوری باراکودا بینظیره و رقیبی در بین ساچمه های هموزن خودش و حتی خیلی از انواع سبکتر نداره ظاهرا ه
اگه در شرایط خوب بدون باد اقدام به تیرندازی کنید میشه با تلاش فراوان مسیر پرواز ساچمه رو با تجربه خودتون از بر کنید ولی وزش یک نسیم اندک هم تاثیر زیادی روی Khansariha (290)مسیر ساچمه ایجاد میکنه و از این اصلا خوشم نیومد
برای گروپگیری زیر 20 متر میشه فقط یک مقدار بهش اعتماد کنید اما هرگز به پای برادر خودش اگزکت نمیرسه فقط موندم توجیه سی زد از تولید این ساچمه چی بوده؟
نمیدونم مشکل از ساچمه بود با تفنگهای من چون با گامو و مارادور تست کردم نتایج تقریبا مشابه بود با کمی بالا پایین
ولی باز هم میگم برای شکارهای معمولی در فاصله های تا 50 متر با شرایط جوی مناسب جواب میده

[تصویر: 13520401711.jpg]
(2012-11-04 10:57 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)دیروز فرصتی دست داد تا ساچمه جی اس بی استراتون رو با مارادور یک محک بزنم و برداشتم رو از این ساچمه خدمت دوستان عرض میکنم
Khansariha (399)ساچمه ها تماما خوش ساخت و بدون پلیسه هستند همونطور که از کمپانی سی زد انتظار میرفت
Khansariha (214)نفوذشون در شکار بد نیست و کلا از این بابت مشکلی وجود نداره دقتش زیر 20 متر عالیه
Khansariha (172)(اما فاجعه زمانی رخ داد که تصمیم گرفتم مقایسه ای در لانگ رنج بین استراتون و پرومگنوم انجام بدم(بدلیل نوع کاربری و وزن یکسان افت استراتون در فاصله 60 متر تقریبا دو برابر پرومگنوم بود حتی در 80 متری افتش از ساچمه سنگینی مانند باراکودا 21 گرین هم بیشتر بود البته تراجکتوری باراکودا بینظیره و رقیبی در بین ساچمه های هموزن خودش و حتی خیلی از انواع سبکتر نداره ظاهرا ه
اگه در شرایط خوب بدون باد اقدام به تیرندازی کنید میشه با تلاش فراوان مسیر پرواز ساچمه رو با تجربه خودتون از بر کنید ولی وزش یک نسیم اندک هم تاثیر زیادی روی Khansariha (290)مسیر ساچمه ایجاد میکنه و از این اصلا خوشم نیومد
برای گروپگیری زیر 20 متر میشه فقط یک مقدار بهش اعتماد کنید اما هرگز به پای برادر خودش اگزکت نمیرسه فقط موندم توجیه سی زد از تولید این ساچمه چی بوده؟
نمیدونم مشکل از ساچمه بود با تفنگهای من چون با گامو و مارادور تست کردم نتایج تقریبا مشابه بود با کمی بالا پایین
ولی باز هم میگم برای شکارهای معمولی در فاصله های تا 50 متر با شرایط جوی مناسب جواب میده

[

نه عزیز. مشکل از شما یا تفنگ شما نبوده ، کلا از ساچمه سر تیز انتظار دقت نداشته باشید ، اگه احتیاج به ساچمه سنگین دارید از ساچمه مانسترjsb استفاده کنید
علیرضا جان از دوستی شنیدم چون این ساچمه ها فقط در کالیبر 5/50 تولید شده اند نیز دارای درگیری مطلوبی با خان تفنگ نیستند و این موضوع هم به گفته ایشان در دقت و سرعت ساچمه تاثیر سوء دارد
کما اینکه از صدای زوزه شلیک بدون در اختیار داشتن کرونوگراف مستوان حدس زد سرعت ساچمه از پزومگنوم کمتره(نظر شخصی)
نوک تیز بودن هم طبق فرمایش شما همین تاثیر منفی خودش رو داره
ساچمه جی اس بی اگزکت 5/52 برای تفنگ من مناسبترینه در وزنهای 18.13 و 15.89 و کالیبر 5.52 که متاسفانه دسترسی به موجود دوست داشتنی ندارم
دوستان نظرتون راجع به تی اس 10 چیه؟
وزنش چقدره؟گروپ 50 متریش با ایوانیکس چطور از آب در میاد؟
تی اس 10، 10 گرینه دوست عزیز.در حقیقت مدل 4.5 تی اس 22 هست.این ساچمه ها کلا دقتی نیستن.Khansariha (8)
با عرض سلام خدمت دوستان. تو قسمت بالا دوست عزیزم در مورد ساچمه جی اس بی استراتون توضیح داده بودند که تو مسافتهای بالا افت پیدا میکنه. من خودم 350 دارم و اولین بار که این ساچمه رو تهیه کردم تو فاصله های مختلف نتایج مطلوبی ازش گرفتم. در حال حاظر هم برای شکار از همین ساچمه استفاده میکنم و عرض کنم دو هفته پیش تو فاصله نزدیک به 60 متر برای یه کفتر وحشی که فقط سر و گردنش معلوم بود تیر انداختم که دقیقا تیر زیر گلوش خورد. خداییش من 10 بسته از این ساچمه خریدم . وقتی دوستان در مورد بی کیفتی اون مطلب مینویسن پشیمون میشم از خریدشون.
آقای حکمی عزیز
بنده تنها نظر و برداشت خودم رو درمورد ساچمه عرض کردم حالا ممکنه با تفنگ شما مچ باشه و اصطلاحا مگنوم 350 این ساچمه رو دوست داشته باشه خواهش میکنم گروپ و تست و رویو یا برداشت شخصیتون رو از این ساچمه در همین تاپیک قرار دهید تا سایر دوستان منجمله من بی تجربه هم استفاده کنیم
من از کلمه بی کیفیت برای هیچ برندی تاکنون استفاده نکرده ام چه برسه به کمپانی بزرگی مانند سی زد
تا اونجا که میدونم هر ساچمه با تفنگهای مختلف رفتار مافاوتی از خودش بروز میده و این دلیل نمیشه خدایی ناکرده شما از خریدتون منصرف یا پشیمان شوید
بعنوان مثال عرض میکنم دوستانی از نتیجه ساچمه باراکودا در تفنگهای هاتسان خودشون اعلام نارضایتی داشتند درصورتیکه بنده همین ساچمه رو برای دیانا مگنوم و بلیزارد استفاده میکنم و دلیلی برای انصراف از خرید این ساچمه در آینده برای من وجود نداره
بهر حال امیدوارم از نظر شخصی بنده دلخور نشوید و چه بهتر است شما با دلایل خودتان این برداشت بنده رو نقض بفرمایید و خلاف آنرا ثابت بفرمایید که بنده خوشحالتر هم خواهم شد
Khansariha (8)متشکرمKhansariha (8)
دوست گرامی. خدا شاهده که منظور من اصلا در مورد نظرات شما نبود. بخدا من افتخار میکنم که در کنار شما چیزهای جدیدی چه در مورد ساچمه و جه در مورد تفنگ دارم یاد میگیرم. تمام نظرات شما عزیزان برای من قابل احترام است. شما که دیگه جای خود دارید.دقیفا من هم نظر شما رو دارم . هر ساچمه ای روی هر تفنگ یه جور جواب میده . من با همین ساچمه دوربین تفنگ رو صفر کردم. تو فاصله 20 متر . قبل از صفر کردن 5 تا برای تست شلیک داشتم که هر 5 تا یک جا خوردن. در مورد گروپ هم به روی چشم حتما نتیجه رو براتون میذارم. و در آخر صحبتهام هم عرض کنم که من ساچمه های زیادی رو تست کردم که فکر نکنم هیچکدوم به پای کراسمن برسن. چه از نظر دقت چه از نظر تخریب روی شکار. در کل همتون رو دوست دارم. الان هم رفتم تو پارکینگ یه گروپ از همین ساچمه ها گرفتم. فاصله متر شده 18. ساچمه جی اس بی استراتون تعداد شلیک 5 اسلحه 350 نشسته بدون ساپورت سر دست.[تصویر: 13521332111.jpg]
با سلام. دوستان یه سوال میخواستم بپرسم آیا ساچمه گرد کارآیی خوبی روی تفنگهای بادی داره و مثل ساچمه های معمولی که استفاده میکنیم قدرت و تخریب داره .اگه امکان داره راهنمایی کنید.
نه دوست عزیز کاربرد ساچمه های گرد فقط برای کلت های گازی هست و در سلاح بادی فاقد دقت میباشد.
لینک مرجع