انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به همه دوستای خوبم. ببخشید یه سوال دارم در رابطه با ساچمه البته سوالمو توی تاپیک شادو هم بیان کردم ولی نتیجه نگرفتم
دوستان ساچمه های 10گرین مثل بااکودا برا تفنگی با قدرت 16 ژول تو کالیبر 4/5 مشکلی نداره؟ یعنی فشاری به اسلحه نمیاد؟ ممنون از همه اساتید عزیز
(2014-10-08 04:12 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستای خوبم. ببخشید یه سوال دارم در رابطه با ساچمه البته سوالمو توی تاپیک شادو هم بیان کردم ولی نتیجه نگرفتم
دوستان ساچمه های 10گرین مثل بااکودا برا تفنگی با قدرت 16 ژول تو کالیبر 4/5 مشکلی نداره؟ یعنی فشاری به اسلحه نمیاد؟ ممنون از همه اساتید عزیز

دوست عزیز تا اونج اکه من تو این یک دو سالی که تو این انجمن عضو شدم شنیدم میگن ساچمه ی سبک برا واشر پیستون بده و واشر روخراب میکنه و تا حالا در مورد سنگین بودن ساچمه چیزی نشنیدم
فکر هم نکنم مشکلی باشه ولی صد در صد افت ساچمه بیشتر هست

اگر اشتباه میکنم اساتید تصحیح کنن
Khansariha (8)
(2014-10-08 04:14 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-08 04:12 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز تا اونج اکه من تو این یک دو سالی که تو این انجمن عضو شدم شنیدم میگن ساچمه ی سبک برا واشر پیستون بده و واشر روخراب میکنه و تا حالا در مورد سنگین بودن ساچمه چیزی نشنیدم
فکر هم نکنم مشکلی باشه ولی صد در صد افت ساچمه بیشتر هست

اگر اشتباه میکنم اساتید تصحیح کنن
Khansariha (8)
علی جان ، سبکی وزن ساچمه ها مثل ساچمه هایی با نام دیابلو آلمان و بعضی ساچمه های وطنی که وزن بعضی از آنها در کالیبر 4.5 بین 4-6 گرین متغیره ! می تونه باعث فشار زیاد به پیستون و بخصوص واشر سرپیستون در هنگام شلیک سلاح بشه ! وقتی سلاح در بادی های فنرپیستون مسلح میشه ، فنر همراه با پیستون در داخل سیلندر به سمت عقب جمع شده و هوا کمپرس می شود. تیراندازی با ساچمه های سبک همانند این است که سلاح را تقریبا خالی شلیک کرده اید و فنر در هنگام باز شدن ، پیستون و به دنبال آن واشر سرپیستون را با فشار غیرنرمالی به انتهای سیلندر و سوراخ خروج هوا (پشت ساچمه ) می کوبد که در دراز مدت باعث آسیب به واشر و سایر قطعات داخلی سلاح خواهد شد.
اما در رابطه با سئوال دوستمون ، ساچمه 10 گرینی برای سلاحی مثل شادو 1000 که قدرتی مابین 15 تا 18 ژول قدرت داره -عموما در هنگام تثبیت فنر به 15 ژول کاهش پیدا می کنه، این مورد رو کرنوگرافی کرده ام- و در رده سلاح های سبک قرار می گیرد، خیلی مناسب نیست. شاید آسیبی نرساند (در این مورد مطلبی نه مطالعه کردم و نه شنیدم ، اساتید آگاه تر می توانند راهنمایی کنند) ولی همانطور که علی آقا گفتند افت ساچمه در مسافت های پایین نسبت به ساچمه هایی با وزن پایین تر محسوس خواهد بود. برای این سلاح ساچمه هایی با وزن 7 تا 8 گرین مناسب ترند ، مثل گامو پرومگنوم ، JSB RS ، JSB exact 8.44 gr ، crosman hollowpoint 8 gr و البته آذرخش 2 نیز با وزنی حدود 8 گرین - برای استفاده در تیراندازی دقیقتر نیاز به دستچین و وزن کردن آن دارید-
Khansariha (8)
سلام به دوستان. من هم به گفته بعضی از دوستان در گودی ساچمه یک به علاوه درست کردم تا تاثیر آن را ببینم. البته خوب از آب در نیومده. حالا عکساشو میذارم تا دوستان نظر بدن و بگن کدوم یکی بهتره.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته آذرخش خیلی نرمتره و به راحتی برش خورد. اما پرو مگنوم سفت بود و اذیت میکرد.
سلام. توی ساچمه های زیر کدوم یکی (5.5) با همین مشخصات توی ایران با قیمت مناسب موجود است؟پرومگنومش فرق داره. نوشته 16 gr اما مال اینجا 15.43 است.
یه ساچمه نوک تیز برای هانتینگ معرفی میکنید که توی ایران بشه به راحتی خرید؟
قیمتش هم اگه میدونید بگیدKhansariha (8)
میخوام مثل تیر وسط در عکس زیر باشه

سلام ساچمه مورد نظر شما گامو مگنوم است به قیمت حدودا بسته ای 10 تومن .
(2014-10-10 11:04 AM)shabab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ساچمه مورد نظر شما گامو مگنوم است به قیمت حدودا بسته ای 10 تومن .

گامو مگنوم رو من رو وایرخ تست کردم زمانی که فنر تفنگم ضعیف بود خوب میزد ولی بعد که فنر رو عوض کردم افتضاح میزد
(2014-10-10 10:20 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه ساچمه نوک تیز برای هانتینگ معرفی میکنید که توی ایران بشه به راحتی خرید؟
قیمتش هم اگه میدونید بگیدKhansariha (8)
میخوام مثل تیر وسط در عکس زیر باشه

ساچمه های نوک تیز خیلی دقت خوبی ندارن ودارای سرعت اولیه بالایی هستند ولی در فواصل بیشترهم دچار افت سرعت میشن هم دقت ،بطوری که امتحان شده ساچمه های نوک گنبدی مناسبترین ساچمه برای تفنگهای بادی هستند وبه علت ضریب بالستیک بالایی که دارن درفواصل نسببتا زیاد انرژی زیاذی رو منتقل میکنن وداری حداکثر ضربه به بافت بدن وکلا هدف هستند که همه این امتیازات مدیون شکل گنبدی سر ساچمه هست،کلا هرچقدر مقاومت هوا در نوک ساچمه منظم تر باشه دقت ساچمه هم بیشتر میشه مثل ساچمه های سرتخت که البته دارای صریب بالستیک پایینی هستند.
ساچمه نوک نیز بیشترین درگ با هوارو داره در نتیجه انرژیش خیلی زود از دست میره و دقت میاد پایین درنتیجه همونطور که دوستمون گفت از ساچمه سر گنبدی استفاده کن اما اگه حتما نوک تیز میخوای بازم از جی اس بی استراتون استفاده کن البته اگه گیرت بیاد....فک کنم آقا مسیح داشته باشه.Khansariha (8)
لینک مرجع