انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-06-27 12:23 AM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستانKhansariha (8)
دیروز جهت خرید ساچمه jsb یک سر به بازار زدم . فقط jsb 15.89 تو بازار بود و خبری از 18.13 گرین نبود .
می خواستم تجربه دوستان رو در مورد 15.89 گرین برای بی تی 65 بدونم .که برای چه مسافتی مناسبه و بیشتر برای هدفزنی مناسبه یا شکار .

تشکرKhansariha (8)

سلام دوست عزیز شما میتونید از فروشگاه اینترنب
Yabancamp.com
که متعلق له برادران پرن هست جی اس بی 18 خرید کنید
ببخشید اینجا جواب رو نوشتم . گفتم شاید کسی دیگه پیدا نکرده باشه
با سلام خدمت دوستان
من از ساچمه جی اس بی 18 برا شکار استفاده میکنم که دقت خوبی داره ولی تخریبش خوب نیست در بعضی موارد شکار زخمی میکنه ولی نمیندازه و باعث میشه پرنده فرار کنه و نتونم پیداش کنم که متأسفانه یه جایی میمیره با این ساچمه حتما باید به اندام حساس بخوره تا بیفته حتی بعضی اوقات به سینش میخوره ولی درجا نمیفته دوستان اگه ساچمه ای سراغ دارن که تخریبش زیاد باشه لطفا معرفی کنن
ممنون میشم
(2015-06-27 06:04 PM)aboolfazl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
من از ساچمه جی اس بی 18 برا شکار استفاده میکنم که دقت خوبی داره ولی تخریبش خوب نیست در بعضی موارد شکار زخمی میکنه ولی نمیندازه و باعث میشه پرنده فرار کنه و نتونم پیداش کنم که متأسفانه یه جایی میمیره با این ساچمه حتما باید به اندام حساس بخوره تا بیفته حتی بعضی اوقات به سینش میخوره ولی درجا نمیفته دوستان اگه ساچمه ای سراغ دارن که تخریبش زیاد باشه لطفا معرفی کنن
ممنون میشم
سلام، دوست عزیز مدل تفنگ رو بگید تا یه پیشنهاد بهتون بدم،
پانچر با جی اس بی 18 گرین دقتش خوبه ولی تخریبی که من میخوام نداره از بدن پرنده رد میشه ولی اثر مخرب زیادی نداره
از ساچمه کراسمن هالوپوینت یا بنجامین دیسکاوری استفاده کنید تخریب فوق العاده ایی داره دوست عزیزKhansariha (8)
خیلی ممنون این دو مدل چند گرینشون تو بازار هستو بنظرتون با توجه به این که من 18گرین استفاده میکنم العان چه وزنی بگیرم
(2015-06-27 07:24 PM)aboolfazl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون این دو مدل چند گرینشون تو بازار هستو بنظرتون با توجه به این که من 18گرین استفاده میکنم العان چه وزنی بگیرم
نظر بنده هم دیسکاوریه، هم کمی ارزون تره هم دقیق تره هم فوقالعاده مخربتره وزنشم ۱۴/۳ گرین هست،
درود بر همه دوستان
من طي حدود ده سال گذشته انواع تفنگهاي بادي رو يكي يكي تجربه كردم از روش تجربي شروع كردم تا الان كه با نرم افزار چيرگان هم با سلاح پي سي پي و هم با سلاح فنري نتيجه هاي خوبي گرفتم
در مورد سلاح هاي پي سي پي كه همه دوستان باتجربه ميدونن در صورت استفاده از ساچمه مناسب گروپ هاي بسيار خوبي بدست مياد
اما يه نكته مهم در مورد تفنگهاي فنري كه تجربه شخصي خودمه ميگم تست كنيد
يكي از علتهاي مهم پايين بودن دقت سلاح فنري نسبت به پي سي پي تكان شديد سلاح در زمان شليك و آزاد شدن فنره كه ناشي از برخرد پيستون به ته سيلندر سلاحه
اكثر دوستان و خود من در زمان شليك با اين تفنگها سعي در محكم گرفتن و كنترل لگد سلاح داريم
حالا نكته اينجاست كه شما هيچ وقت نميتونيد لگد رو با نيروي مشابه شليك قبل كنترل كنيد و هر بار بسته به ميزان محكم گرفتن سلاح با نيرو هاي متفاوت سلاح رو كنترل ميكنيد به همين دليل هم لرزش و حركت تفنگ در هر بار با دفعه قبل متفاوته و نتيجه اين ميشه كه حتي با بهترين ساچمه ها هم گروپ هاي ناجور و وحشتناكي بدست مياد
پيشنهاد من اينه
يه ساچمه خوب انتخاب كنيد كه با قدرت تفگ فنريتون مچ باشه يعني نه زياد سنگين باشه نه زياد سبك
در زمان شليك به هيچ عنوان سعي در كنترل لگد سلاح نداشته باشيد و بزاريد تفنگ آزادانه لگدشو بزنه
در كشيدن ماشه سلاحهاي فنري هم بايد خيلي دقت كنيد و اگه روش گرفتن خلاصي ماشه و حبس نفس و شليك تا قبل از افزايش ضربان قلب رو رعايت كنيد ، تفاوت زيادي در دقت سلاح خواهيد ديد
البته اين نكته در مورد سلاح دقيق و محبوب ديانا 54 اير كينگ صدق نميكنه چون اين سلاح با طراحي جالب قنداق و ريلي كه داره دقت رو به اندازه كافي افزايش ميده
من اين روش رو با 350 مگنوم چند مدته به كار مي برم دقت تيراندازيم عالي شده
البته ساچمه هايي كه استفاده ميكنم برند h & n sport و jsb هست
ممنون

Patriot
نقل قول :کی حرف بنچ رست زد، شما حرفه بتچ رست رو اوردین وسط
با بیلیزارد گروپ گرفتن دوستان تعجب کردن و راهکار دادن، من گفتم نرماله، با همه پیسیپی ها بجز مدلهایهی که اساتید معرفی کردن نرماله، تشریف بیار تهران نشونت بدم، از اوانیکسها و سوماترا بگیر تا هاتسان و بنجامینها پی هزارو ... البته تشکر از اینکه یه سواله دیگه از پیرامید پرسیدین
موفق باشین
دوستان پیرو گفتگویی که در مورد ساچمه های کراسمن بخصوص دیسکاوری و پریمیر هالوپوینت و برتری آنها بر ساچمه های JSB exact diablo بخصوص وزن 18.13 گرینی در تاپیک گروپ گیری شده بود و دوست عزیز محمد ، علی آقا و خودم در این مورد نظرات متفاوتی داشتیم که چون بحث گسترده تر شد اولویت بر این بود که این موضوع را با توجه به تجربیات هر کدام از ما در زمینه ساچمه های مورد استفاده در این تاپیک ادامه دهیم.
این بحث پیرو قرار دادن یک تصویر از گروپ انجام شده توسط یکی از اعضاء ( کاربر amirz از شیراز فکر می کنم) که در آن نتیجه حاصله نشان از جمع تر بودن گروپ ساچمه Crosman discovery بر JSB 18.13 گرینی داشت. این گروپ در فاصله 25 متری و با تفنگ اوانیکس مدل بلیزارد انجام شده بود. البته شرایط ، میزان فشار مخزن تفنگ ذکر نشده و این عوامل می تواند در نتیجه یک تست دقت موثر باشد.
[تصویر: AMIRZ.jpg]
به هر صورت دوستان در این رابطه نظرهایی داده بودند از جمله علی آقا (ارسال 3232) که به صورت مختصر به باز شدن گروپ JSB اشاره کرده بودند که در صورت کثیفی لوله سلاح این موضوع می تواند اتفاق بیفتد (تنها به یکی از عوامل که تجربه کردند اشاره داشت) و البته ذکر کردند که اون مدل سلاح قبل از آن با این ساچمه گروپ جمع تری داده باشد.

محمد عزیز پیرو پست آخر شما در تاپیک گروپ گیری :
نقل قول :کی حرف بنچ رست زد، شما حرفه بتچ رست رو اوردین وسط
با بیلیزارد گروپ گرفتن دوستان تعجب کردن و راهکار دادن، من گفتم نرماله، با همه پیسیپی ها بجز مدلهایهی که اساتید معرفی کردن نرماله، تشریف بیار تهران نشونت بدم، از اوانیکسها و سوماترا بگیر تا هاتسان و بنجامینها پی هزارو ... البته تشکر از اینکه یه سواله دیگه از پیرامید پرسیدین
موفق باشین

مواردی که در پست های قبلی در آن تاپیک در مورد تارگتینگ بودن و دقت بالا داشتن ساچمه های اخیر ( که در این زمینه من و یکی از دوستان در مورد تعریف target practice در وبسایت مذکور و برداشت اشتباه شما نظر خودمان را گفتیم) اظهار داشتید را اشاره می کنم :

نقل قول :بنجامین دیسکاوری و کرسمن هالوپینت بجز موارد شکارهایه کوچک مخصوصه تارگتینگ میباشد ولی جی اس بی ۱۸ مخصوصه هدف زنی نیست پس این نتیجه در تمامه تفنگهایه بادی، عادی و نرماله، دلیلش هم چگالیه بالایه این ساچمه میباشد که ژول در دقت این ساچمه مهم نیست،
لطفا اگر تفنگی پیدا کردید که عکس این قضیه رو ثابت کنه ممنون میشم معرفی کنید،
این تاپیک مخصوصه گروپ هست و بیان این مطلب بی ارتباط نیست.
دوست من در این پست خودتون به صورت صریح به مخصوص تارگتینگ (حالا حتی با مفهوم هدفزنی عمومی) بودن کراسمن هالوپوینت و دیسکاوری اشاره کرده اید و در ادامه نیز JSB 18.13 گرینی را مخصوص هدفزنی یا همان target practice ندانستید. در ضمن این موضوع را برای تمامی سلاح ها عادی و نرمال دانسته و خواستار اثبات آن بودید که نمونه هاش در این مورد در تاپیک گروپ گیری فراوان بود. از آنجاییکه خودم دسترسی کافی به چند مدل سلاح را دارم قول این را دادم که در اولین فرصت بروی این ساچمه ها تستی داشته باشم. در این خصوص نیز علی عزیز تصویر خود ساچمه و بسته بندی آن و ذکر سازنده برای کاربرد هانتینگ بودن آنها را در تاپیک قرار دادند که پاسخ شما :
[تصویر: Crosman_PremierHollowPoint_177_PelletContainer.jpg]

نقل قول :سایت پیرامید در دسته تارگتینگ معرفی کرده ولی جی اس بی رو نه، تاپیک مربوطه گروپ هست، گروپ هاشونو بزارید تا یه بحث خارج از تاپیک مطرح نشه، ممنون
مرجع شما هم در تمامی موارد سایت پیرامید ایر بود. گرچه من در چندین پست به این موضوع اشاره کردم که نوع دسته بندی این وبسایت در قسمت فروش متفاوت از برداشت و دیدگاه شماست. مطئنا پیرامید هیچ وقت برای تیراندازی دقیق مانند فیلدتارگت و بنچ رست که بالاترین دقت تجهیزات را می طلبد این نوع ساچمه ها را پیشنهاد نخواهد داد،
نقل قول :درضمن شما چند تا گروپ با دیسکاوری گرفتید؟ اول گروپ بزارید بعد صحبت کنیم، مطمن باش این ساچمه خیلی دقیق تر از جی اس بی هست، تفنگی که با jsb جمع تر میزنه رو من پیدا نکردم شاید شما بتونید،
در این رابطه فکر می کنم خودم جزو اولین نفراتی بودم که در مورد کراسمن دیسکاوری و فروش آن به صورت محدود اقدام کردم و نتایج تست ها و معرفی این ساچمه نیز در بخش معرفی ساچمه ها و تاپیگ گروپ گیری خودم و دوستان قرار دادند. در هر صورت چون در حال حاضر به تفنگ و تجهیزاتم دسترسی نداشتم این موضوع را منوط به زمان انجام تست قرار دادم.

نقل قول :هر ساچمه ای در پیرامید دارایه دسته بندی هست مثل تارگتینگ هانتینگ پلیکینگ.....در دسته بندی شکارهای کوچک و تارگتینگ jsb15 & 25 هست بهمراه کرسمن، ولی خبری از jsb18 نیست و در تقسیم بندیه دیگریست!
اقا صادق در ۹۹ درصد تفنگها حق با منه، شاید در ۱ درصد حرف شما درست باشه،
ارایه این درصد واقعا جای تامل دارد!
در ارسال 3241 بهتون گفتم که این موضوع از برداشت اشتباه شما در مورد تارگتینگ برمیگرده و توصیه کردم در زمینه ساچمه های مذکور رفرنس های دیگری را نیز مورد بررسی قرار دهید. حتی پیرامید ایر نیز این موضوع را رد کرد! در صمن اسماعیل عزیز هم که با قرار دادن یک تصویر از گروپ های اخیرشون در مقایسه با JSB 18.13 و کراسمن دیسکاوری و ساچمه اسموث توییست FX خلاف گفته شما را اثبات کردند:
[تصویر: qa.jpg]

اما شما اصرار زیادی مبنی بر درستی گفته خودتون یعنی برتری ساچمه های هانتینگ کراسمن دیسکاوری و پریمیر هالوپوینت بر ساچمه ای همانند JSB 18.13 گرینی که عملا در دسته اگزاکت هاست و ضریب بالستیکی بالای آن و اقبال استفاده در موارد مختلف بر برتری آشکار آن صحه دارد.

نقل قول :با fx و tm بخاطر قیمت بالایی که دارند تا حالا نتونستم کار کنم،
بجز خداوند که چیزی مطلق نیست، ولی بازم میگم تو ۹۹ درصد حق با منه،
گروپهایی با این تفنگها دارم که بعدازظهر عکسشون رو میزارم،
بعد از پستی که برای بار دوم تفاوت دیدگاه همون در مورد تارگتینگ و رده بندی پیرامید ارسال شد ، شما در ارسال 3247 اظهار داشتید که موضوع فقط مقایسه دو ساچمه دیسکاوری و jsb است :
نقل قول : اقا صادق جان و علی اقا ، منظورتون رو فهمیدم، اما بحث من تارگتینگ نیست ، فقط مقایسه jsb18ودیسکاوری هست، ...
در هر صورت محمد عزیز ، موضوع بنچ رست یا فیلدتارگت مثالی کاملا گویا و واقعی بوده و برای پیرامید و یا مراجع مختلف ایرگانز کاملا شناخته شده است ، تیراندازی در این ورزشها نیاز به دقت و کیفیت بالایی دارد که در آن ساچمه مناسب یکی از مهم ترین آیتم ها بعد از تفنگ قرار می گیرد. بنابراین اگر این ساچمه ها (دیسکاوری و هالوپوینت) در رده بالای دقتی قرار داشت پیرامید آن را تایید می کرد :
[تصویر: Pyramyd-air-answer.jpg]

بحث جالبی بود و در ادامه حتما در اولین فرصت نسبت به درج تست های دقت و مقایسه بین ساچمه jsb 18.13 و کراسمن ها در ادامه این بحث در اقدام خواهم کرد. این موضوع را نه به اندازه شما که با بیشتر سلاح ها کار کردید اما با چند سلاح تفنگ رایج تر بازار و یکی هم با تفنگ خودم انجام می دهم. سعی می کنم تجربه چند نفر از دیگر دوستان را هم داشته باشم تا اطلاعات جامع تر و بدون سوء برداشت باشد.

از حسن توجه تمامی دوستان ممنون و سپاسگزارم Khansariha (8)
لینک مرجع