انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
داداش سول اولتون رو که متوجه نشدم ولی سوال دوم:
کلاً سر تخت ها برای مسافت پایین(ترجیحاً) زیر 15 متر هستند و گنبدی و تیز ها برای مسافت بالاتر...
اگر هم تفنگتون 52 هست بهش رحم کنید و از جت نخجیر استفاده نکنید...گناه داره بی چاره...
Khansariha (8)
جواد جان مهم اینه که شل توی لوله نره و همچنین ساچمه کاملا تو لوله بره و همه ساچمه ها مثل هم و با یه فشار وارد لوله بشنKhansariha (8)
در کل اگه نوک تیر خیلی شل جا بره اون شلیک دقت خوبی نداره
ساچمه سر تخت مخصوص مسابقات هست و نهایتا تا 20 متر دقیق میزنه
ساچمه سر گنبدی بیشترین دقت و بهترین تراجکتوری رو داره و برای مسافت های بالا دقیق تر عمل میکنه
این که تو مسافت کم پایین بزنه طبیعی هست ولی اینکه در طول افزایش مسافت ساچمه به چپ یا راست تغییر کنه غیر طبیعی
یه سوال
از دوربین استفاده میکنی؟ اگه آره از چه پایه ای استفاده کردی؟
(2012-09-27 02:01 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-27 01:46 PM)javadjk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان گل چند تا سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1:بهتره سر جلوی ساچمه با فشار وارد لوله بشه یاعقب در کدوم حالت دقت بهتره؟؟؟؟؟

2:برای مسافت بالای 20 متر ساچمه سر تخت بهتره یا تیز و گنبدی؟؟ اصلا سرتخت برای چه مسافتی خوبه؟؟؟؟

3: من وقتی از ساچمه جت استفاده میکنم زیر 8 متر پایین و چپ میزنه اما بیشتر از اون میخوره به هدف و تا مسافت بالاتر به سمت راست منحرف میشه دلیلش چی می تونه باشه؟؟؟؟

پاسخ :

۱- بهتره با مقدار خیلی کمی فشار وارد بشه و کیپ باشه (مثلا ۴.۵۲ میلیمتر برای کالیبر ۴.۵)
۲- سرگنبدی (به دلیل بالستیک و حفظ دقت و انرژی بهتر) ؛ سر تخت تا ۲۰-۱۵ متر (بهترین مسافت ۱۰ متر)
۳- احتمالا به دلیل انحراف لوله به سمت راست (ولی بهتره نوع تفنگتون رو ذکر کنید)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

الان دیدم ۵۲ هست... Khansariha (8)
۳- از ساچمه ی باکیفیت استفاده کنید (البته اگه همه ی شات ها اینطوریه باید بیشتر بررسی کرد، ممکنه مشکل از دوربین یا پایه دوربین باشه البته اگه دوربین دارید)
ویدیو از معرفی ساچمه های گامو

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی از توجهتون ممنون

از دوربین هنوز استفاده نکردم فقط با مگسک اخه خوراکم با مگسک زدنه دور یا نزدیکش مهم نیست برام....(مال 52 که کلنگه خخخخخ)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)

اما خوب الان موندم چرا این جوری داره اذیت میکنه ادمو به شک میندازه که تفنگ خراب نباشه اما اطمینان دارم از ساچمه هست

اینجا هم متاسفانه بهترین ساچمه همون پرومگنوم هست که میخوام نباشه.... اصلا یه گروپ که دلم خوش باشه نداد که نداد....

امروز رفتم یه بسته شهاب ایرانی گرفتم خوب جا میره کیفیتش جالب نیست اما دقتش بهتره....

اگر لول کج باشه همش یه طرفه میزنه در حالی که اینطور نیست..... فقط تا7-8 متری چپ میزنه بعدش کمکم میاد سر جاش و خیلی که دور میشه میره سمت راست(تا حالا با غیر از جت تست نکردم)
(2012-09-27 03:40 PM)javadjk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر لول کج باشه همش یه طرفه میزنه در حالی که اینطور نیست..... فقط تا7-8 متری چپ میزنه بعدش کمکم میاد سر جاش و خیلی که دور میشه میره سمت راست(تا حالا با غیر از جت تست نکردم)

عزیز، اگه لوله در راستای افقی کج باشه (مثلا به راست کج باشه در حد میلیمتر) در فواصل نزدیک کمی چپ میزنه، در نقطه ای که شما صفر کردی خال رو میزنه و بالاتر از اون کم کم به راست میاد. دلیلش هم اینه که شما مثلا وقتی در ۳۰ متر صفر میکنین، با فرض بر اینکه لوله به راست انحراف داره، شما برای جبرانش باید دستگاه نشانه روی رو به چپ بیارید و همین امر باعث میشه که قبل از نقطه ی صفر جپ بزنه و بعد اون راست...

البته من خیلی دست بالا گرفتم، چون نمیدونستم دیانا هست... این مشکل به دلیل چرخش مگسک به راست (ولو در حد میلیمتر) هم میتونه باشه عزیز (البته این ها همش در صورتیه که درصد بالایی از شات ها ایجوری باشه...)

اره کاملا درسته دست گلت درد نکنه الان خودم هم نشستم یه طراحی کوچیک کردم دیدم درست می فرمایید....Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

یعنی میگید میتونه از چرخش مازل باشه دیگه؟؟؟؟

یه چیزی احتمالش هست به خاطر انحراف شکاف درجه نسبت به راستای لول باشه یعنی دقیقا وسط نباشه یه طرفه سوراخ شده باشه روی بدنه(البته به صورت کاملا موازی با لول)؟؟؟؟؟

در هر کدوم از این حالتها راه حلی هم داره یا نه؟؟؟؟؟
(2012-09-27 04:16 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-27 03:40 PM)javadjk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عزیز، اگه لوله در راستای افقی کج باشه (مثلا به راست کج باشه در حد میلیمتر) در فواصل نزدیک کمی چپ میزنه، در نقطه ای که شما صفر کردی خال رو میزنه و بالاتر از اون کم کم به راست میاد. دلیلش هم اینه که شما مثلا وقتی در ۳۰ متر صفر میکنین، با فرض بر اینکه لوله به راست انحراف داره، شما برای جبرانش باید دستگاه نشانه روی رو به چپ بیارید و همین امر باعث میشه که قبل از نقطه ی صفر جپ بزنه و بعد اون راست...

البته من خیلی دست بالا گرفتم، چون نمیدونستم دیانا هست... این مشکل به دلیل چرخش مگسک به راست (ولو در حد میلیمتر) هم میتونه باشه عزیز (البته این ها همش در صورتیه که درصد بالایی از شات ها ایجوری باشه...)

ببخشید اصلاح میکنم : انحراف لوله به سمت چپ، نه راست (که البته بعیده...) Khansariha (8)
(2012-09-27 04:24 PM)javadjk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اره کاملا درسته دست گلت درد نکنه الان خودم هم نشستم یه طراحی کوچیک کردم دیدم درست می فرمایید....Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
یه چیزی احتمالش هست به خاطر انحراف شکاف درجه نسبت به راستای لول باشه یعنی دقیقا وسط نباشه یه طرفه سوراخ شده باشه روی بدنه(البته به صورت کاملا موازی با لول)؟؟؟؟؟

جواد عزیز، کارهای زیر رو انجام بده، انشاءا... موضوع روشن میشه :

۱- از ساچمه های استاندارد استفاده کن (مثل جی اس بی اگزکت، کراسمن پریمیر و...).

۲- گروپ ۵ تا ۱۰ تایی رو تو فاصله ی کم مثلا ۷ متری با دستگاه نشانه روی (صفر شده در ۱۰ متر، تقریبا ۲.۵ سانت پایین خال سیاه بدون انحراف به چپ یا راست) بگیر (نشسته با ساپورت و شرایط مناسب).

۳- باز گروپی در فاصله ی بالاتر بگیر، مثلا ۱۸ متر. اگه گروه تیرها انحراف قابل ملاحضه ای در سمت داشته باشن، اونوقت یه ایرادی در مسیر دستگاه نشانه روی تا مگسک هست احتمالا.

موفق باشی... Khansariha (8)
امروز ساچمه پرومچ 4.5 گامو رو روی دیانا 52 تست کردم.با دوربین سنتر پوینت در فاصله 10 متری گروپ 2 سانتی داد که اصلا راضی کننده نبود با پروهانتر در این فاصله گروپ 1 سانتی میده!
(2012-09-27 04:24 PM)javadjk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله، میتونه به علت چرخش قطعه ی پلاستیکی سر مازل باشه (در حد میلیمتر)

بله این احتمال هم وجود داره، البته نه زیاد (به دلیل کیفیت بالای مونتاژ در دیانا)

در مورد راه حل هم باید کسانی که تجربه دارن نظر بدن، البته اگه تو تاپیک خودش مطرح کنی شاید زودتر به جواب برسی :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ایشالا هر چه زودتر مشکلت برطرف بشه... Khansariha (8)
لینک مرجع