انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام

دوست عزيز در اين مورد كه فرموديد بيشتر در گلوله زنيها استفاده ميشه و اغلب براي فواصل نزديك و شكارهاي بزرگ كه ميزان شوك يا تخريب بدن شكار بالاست و احتمال از پا درآمدن حيوان زياد است. چون ساچمه هاي تفنگ بادي ضريب بالستيك پاييني دارند و همچنين مدلهاي ساچمه تفنگ بادي مرتبط با اين بحث كه مطرح كرديد عمدتا ضريب بالستيك پاييني دارند ( چون معمولا سر آنها يا توخالي يا بصورت چهار قاچ و غيره مي باشد براي تخريب بيشتر) و براي فواصل نزديك خوبه و در فواصل دور دقت زيادي ندارند و محدوده شكار با تفنگ بادي هم در حد پرندگان و جوندگان كوچك مي باشد. اگر فاصله تا شكار حدود 30 متر باشه دقت اين ساچمه ها بد نيست ولي بيشتر از اين فواصل دقت پائين مياد. كه ساچمه هاي سرگرد از لحاظ دقت و نفوذ نسبتا بهترند. البته آن موردي كه گفتيد درسته وقتي از فاصله نزديك با ساچمه نوك تيز يا سر گرد به پرنده ميزني مثل سوزن از بدنش رد ميشه و معمولا يه مسافتي حدود شايد 50 متر را پرواز كنه و بعد بيفته. براي خودم پيش اومده كه با 350 و ساچمه پرومگنوم از 25 متري به سينه كبوتر زدم و بعد 40 يا 50 متر پرواز افتاده. از فاصله 65 متري كبوتر جنگلي رو از بغل زدم تير از اونورش در اومده بود و بالش رو خرد كرده بود ولي باز ميخواست در بره چون بدنشون هنوز گرمه و خونريزي زياد نكرده اند.يعني اگر تير به بالش نگرفته بود پرواز ميكرد چون واقعا پرنده قوي هست.
بهترین ساچمه برای شکار پرنده بنظر من ساچمه های سر گرد یا گنبدی هستن البته اینو از روی تجربه زیاد شکار میگم حتی ساچمه های مثل بارکودا هم

برای شکار خوبند البته اقای بهرامی دوست عزیز بشتر این مشگل رو شما با کالیبر 177 دارید به دلیل سرعت شلیک زیاد و سطح برخورد کم کمتر در کالیبر 22

میبینید .
ساچمه هاي سرگرد چون ضريب بالستيك بهتري نسبت به بقيه ساچمه ها دارند تو فواصل بالاتر انرژي بيشتري حمل ميكنند واونو به شكارمنتقل ميكنند كه باعث شك بيشتربيشه ولي انواع هالوپوينت بدليل ضريب بالستيك پايين تو فواصل
كمتر كاربرد دارن و بعداز برخورد به صورت قارچي درميان و تخريب بيشتري دارن دركل ساچمه هاي سرگنبدي مرغوب ميتونه
تمامي انتظارات تيرانداز رو تو هدف زني و شكار براورده كنه Khansariha (8)
سلام به همه
من شیرازم
هرچی pro magnum میگیرم واسه وایرخ 80 شل میره تو لوله دوست دارم سفت جا بره
فکر میکنم اینجوری نه قدرت داره نه دقت
اوایل match گرفتم خوب بود
میگید چه کنم؟
(2011-06-06 09:49 PM)Sniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه
من شیرازم
هرچی pro magnum میگیرم واسه وایرخ 80 شل میره تو لوله دوست دارم سفت جا بره
فکر میکنم اینجوری نه قدرت داره نه دقت
اوایل match گرفتم خوب بود
میگید چه کنم؟

من که عزیز تا به حال دو بسته مصرف کردم هیچ کدوم نه شل بوده نه خراب الحمدالله.
با سلام

سايز پرومگنومها هم متاسفانه متغيره و بعضيها شل و بعضيها متوسط و بعضيها هم سفت جا ميره و اونهايي كه شل جا ميره دقت خوبي ندارند و نبايد استفاده بشه. شما بايد بگردي و اول يك بسته نمونه ببري امتحان كني اگر خوب بود بعدا زياد بگير تا خيالت راحت باشه. البته فكر كنم قطر دهانه لوله تفنگ بادي تو مدلهاي مختلف يك تفاوت جزئي باشه.Khansariha (8)
سلام به همه عزيزان
ممنون از توجهي كه به موضوع داشتيد ، اين موضوعي كه مطرح كردم شايد به اين خاطر باشه كه نحوه تيراندازي دوستان در مورد شكار و در مورد تيراندازي به اهداف ممكنه كه متفاوت باشه ، به طور مثال در مورد خودم من فاصله اطميناني كه در مورد شكار در نظر مي گيرم حداكثر 40 متره و در بيشتر از اون سعي مي كنم به شكار مخصوصا پرنده هايي مثل كبوتر تيراندازي نكنم ولي در مورد تيراندازي به هدف و سيبل به غير از چند تير اول كه براي تنظيم دوربين و دستگرمي هستش مابقي معمولا فواصل طولاتي هستش ، خوب با توجه به اين موضوع و اين موضوع كه تفنگ من ديانا 52 هستش فكر مي كنم در 40 متري تفاوت زيادي معمولا در بين ساچمه هاي مگنوم و انواع شكاري نباشه ، پس چه بهتره كه از نوعي استفاده كنم كه مطمئن هستم شكار از پا در مياد ، اين موارد در مورد من بود ولي دوستان كه مطمئنم از من بسيار با تجره تر هستن احتمالا براي شكار هم در فاصله هايي طولاني اقدام به تيراندازي ميكنن ، پس اگه امكان داره در اين مورد هم دوستان نظرات گرانبهاشون رو ارسال كنن كه بسيار ممنون مي شم
راستي براي دستگرمي يكي از علاقه هاي من تيراندازي به اهداف دور به اجسامي هستش كه صدا داشته باشن مثل ثقف شيرواني چند تا فايل مي خام ارسال ميكنم به شنيدنشون مي ارزه - فاصله تقريبي 100 متر - ولي نمي دانم چطوري
درسته نظری جان دهانه لوله بعضی تفنگها قسمت ورودیش (محل ساچمه گذاری) خان ندارد و برای همین ساچمه راحت و بدون فشار جا میرود اینو باید دقت کرد برای وایرخ 80 هم همینطور دوستانی که دارند باید مطمئن شوند Khansariha (214)
برای نمونه
این مدل لوله ثابت از ابتدای لوله خانها مشخص هستند و ساچمه به محکمی جا میره
قبل از ساچمه گذاری
[تصویر: RWS_Diana_54_breech_open.jpg]
بعد از ساچمه گذاری
[تصویر: RWS_Diana_54_breech_with_flush_pellet.jpg]
دوستان به نظرتون ساچمه هاي سرتخت مثل GAMO MATCH زماني كه با قدرت حدود 30 ژول و سرعت 280M/S شليك بشن تا چه بردي دقت خودشون حفظ مي كنند؟
و اين مورد در مورد ساچمه هاي سرگرد مثل PRO MAGNUM چگونه است؟(البته چند ماهي بي كيفيت شدن و شل جا ميرن)
ممنون از راهنماييتونKhansariha (8)
(2011-06-07 12:17 PM)SAVIOR. نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان به نظرتون ساچمه هاي سرتخت مثل GAMO MATCH زماني كه با قدرت حدود 30 ژول و سرعت 280M/S شليك بشن تا چه بردي دقت خودشون حفظ مي كنند؟
و اين مورد در مورد ساچمه هاي سرگرد مثل PRO MAGNUM چگونه است؟(البته چند ماهي بي كيفيت شدن و شل جا ميرن)
ممنون از راهنماييتونKhansariha (8)

دوست من من با توجه به تجربه خودم بهتون جواب میدم واین جواب حتمان نباید درست باشه چون نظر شخصی منهو
گامو مچ تا ۳۰ متر رو دقیق میزنه ولی بعد اون افت شدید پیدا میکنه ولی پرو مگنوم که من تازگیا تستش کردم تا ۵۰ متر رو خوب داره میزنه ولی هنوز بالای ۵۰ متر تست نکردم. نتیجه اینکه برای فاصله بالای ۳۰ - ۳۵ متر از پرو مگنوم استفاده کنی بهتره به علت افت وپرتی کمتری که در فاصله دورتر نصبت به مچ داره.
بازم این فقط نظر شخصی منه با اصلحه دیانا ۴۷۰ و حدود ۲۶ ژول قدرت
لینک مرجع