انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
در مورد ساچمه ابتدا باید به نوع تفنگ توجه کرد.برای مثال من برای 54 از پروهانتر و پرومگنوم استفاده می کنم و خوب جواب میده ولی روی 350 فقط بارکودا جواب میده و پروهانتر و پرومگنوم بدردش نمی خوره.
اما در کل اگر از تفنگ های با قدرت متوسط استفاده می کنید گامو مچ و پروهانتر بسیار عالی هستند
یا علی
(2011-11-17 07:54 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای وایرخ 80 4.5 چه ساچمه ای پیشنهاد میکنید.با پرو مگنوم خوب میزنه ولی کیفیت این ساچمه واقعا پایین هست و نصفیش دورریز هستKhansariha (214)

فکر کنم ساچمه مچ براش خیلی خوب باشه
دوستان ساچمه جی اس بی برای کالیبر 5.5 ، تعدادشون توی جعبه 200 تایی هست یا 500 تایی؟
دوست خوبم 500 تایی هستش
پس بجای باراکودا که 200 تایی هست ارزش خریدن رو داره...
(2011-12-06 11:47 PM)hossein2012 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس بجای باراکودا که 200 تایی هست ارزش خریدن رو داره...

دوست خوبم هر کدام از ساچمه های باراکودا و جی اس کاربرد خاص خودشونو دارند.اگه شما برای هدف زنی و شکار معمولی میخواهید جی اس فوق العاده جواب میده.باراکودا مصارف خاص دارهKhansariha (8)
آقا عارف عزیز منظور من هم برای شکار بود. Khansariha (8)
راستی میشه یه مقدار در مورد استفاده های خاص باراکودا توضیح بدین؟
ممنون
دوست عزيزي كه فرمودن جي اس بي بعلت تعداد بيشتر در هر قوطي بصرفه تر هست بايد يه نكته اي رو توضيح بدم
من شايد بيش از 7-8 بسته پرو مگنوم تا حالا شليك كردم با 350 تيري بود كه راضي بودم ازش اما توي ده متر گروپ يك و نيم سانتي ميداد!شايد براي خيليها اين دقت عالي باشه تااينكه از آقا سهراب تير باراكودا گرفتم اون موقع تازه فهميدم تير يعني چي!
تير باراكودا وزنش21.14 گرينه و جي اس بي حدود15 گرين بنابر اين نتايج متفاوتي از خودشون نشون ميدن باراكودا آيرو ديناميكتر از جي اس بي هست.البته در حال حاضر جي اس بي هم بهم گروپ خوبي ميده اما شل جارفتنش توي لوله تفنگ خيلي عذابم ميده.اماباراكودا دقيقا 5.50 ميليمتره و باراكودا براي موقعي خودشو نشون ميده كه در فاصله دور فقط يك شليك دقيق و پرقدرت ميخوايد !منظور از مصرف خاص اينه نه اينكه تو 20 متري بخوايد كبوتر بزنيد كه با تيرهاي گامو حتي ديابلوي سر تخت هم به خوبي ميتونيد اينكارو بكنيد.
فراموش نكنيد يه شليك دقيق و مطمئن ميتونه لذتي داشته باشه كه هزار شليك بي دقت به شما نميده.وقتي مطمئن باشيد تو 30 متري ميتونيد يه كبوتر رو هد شات كنيد و همه تيرها به هدف ميخوره اونوقت متوجه دليل گروني باراكودا نسبت به پرومگنوم و بي اس اي ميشيد.من كه فكر نميكنم بجز باراكودا تير ديگه اي استفاده كنم خخخخخ
خصوصا كمي روغن ريختم توي قوطي و با چرخش قوطي همه تيرها رو چرب كردمKhansariha (214)
(2011-12-07 09:46 AM)hossein2012 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا عارف عزیز منظور من هم برای شکار بود. Khansariha (8)
راستی میشه یه مقدار در مورد استفاده های خاص باراکودا توضیح بدین؟
ممنون
دوست عزیز همین طور که craftman عزیز توضیح دادند باراکودا برای مصارف خاص مثل شکار تو 80 متر و شکار بزرگ و حیاتی بکار میره ولی اگه شما میخوای تو فاصله 60 متری مثلا کبوتر بزنی دیگه نیازی به باراکودا به نظر من نیست.جی اس بسیار ساچمه خوب دقیق و با بالسیتیکی هستش و باراکودا یه مقدار بهتر. حالا شما باید ببینی مصرفت کجاست.اگه میخوای هدف بزنی یا شکار کلاغ و کبوتر و... و در کل تیر زیاد به این ور و اونور میندازی(مثل من که فقط به کلاه شاپگا پیرمرد همسایه تیر ننداختم و بس خخخخ) خوب جی اس به صرفه تره و اگه نه میخوای هر هفته یک بار بری از 80 90 متری کبک بزنی به نظرم باراکودا بهتر نه اینکه جی اس نمیتونه بزنه.نه دلیل اینه که باراکودا برای این فاصله بهتره و انرژی بهتری میگیره و نگه میداره(بالستیکش بهتره) و مطمئن تر هستش و کبک با اون همه دردسره پیدا کردنش ارزششو داره.البته در نظر داشته باش باید اسلحت توان پرتاب ساچمه باراکودا با وزن سنگینشو داشته باشه.Khansariha (8)

یا حق
صحبتهای گفته شده در خصوص باراکودا به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین ساچمه برای گروپ گیری و شکار کاملا درسته....
به نظر من باراکودا و جی اس بی از بهترین ساچمه هستند..تا حالا کسی رو ندیدم به این دو ساچمه گروپ تمیز و شکار خوبی نکرده باشه
البته امیدوارم هالو پوینتهائی که جدید گرفتم بتونه چنین دقتی رو بده...
ولی باراکودا سره همشونه
لینک مرجع