انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2011-03-16 09:38 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-16 09:18 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-16 02:37 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،
قابل توجه همه بچه های باحال انجمن مخصوصا بچه های اصفهان
حدودا 5 روزه که یه مغازه جدید وسایل شکار تو کوچه سینما سپاهان شروع به کار کرده که من از سر کنجکاوی رفتم یه سر و گوشی آب دادم،میشه گفت که بهترین ساچمه های دنیا تو این مغازه یافت میشه از Crosman Premier کالیبر 0.22 گرفته تا rabbit magnum کالیبر 0.177 با وزن 15.74gr البته قیمتاش همه بالا بود،حالا در ادامه بحث پستهای بالا ، با توجه به اینکه ساچمه rabbit magnum با وزنی معادل وزن ساچمه های متوسط کالیبر 0.22((15.74)) در دسترس هست آیا میشه با یه کالیبر 0.177 قوی((مثل 52)) هم کار یه 5.5 کرد وهم کار 4.5 !!!!!هر وقط احتیاج به هدف زنی تو فاصله نزدیک داشتیم از ساچمه سبک وهر وقت انتقال بیشترین انرژی مخصوصا در فواصل زیاد رو مد نظر داشتیم از rabbit magnum استفاده میکنیم و در ضمن به علت کم بودن سطح مقطع 4.5 نفوذش مخصوصا واسه پرنده ها بهتر از 5.5 میشه
دوستان متخصص لطفا نظر بدید....
دوست من انتخاب ساچمه های پیشنهادیت خوبه ولی در نظر داشته باش ساچمه 4.5 rabbit magnum هر چقدر هم سنگینیش به 5.5 نزدیک باشه باز نمیتونه عین 5.5 باشه چون سطح مقطع ساچمه و یا کالیبرش برای اثر تخریب در آن سطح و انتقال انرژی هم سطح را باز ندارد و مانند همان4.5 است فقط نفوذ بیشتری دارد . البته ممکنه برای پرندگانی با پرهای زیاد و یا پوست ضخیم بهتر نفوذ کند و حتی رد شود ولی به همان اندازه هم ممکنه اثر تخریبی بافت گوشتی پرنده را هم نداشته باشد و شکار هم اصلا متوجه نشه وبراهش ادامه بده و یا در جای دیگه ای تلف بشه که دوستان در این خصوص قبلا نظراتشان را داده اند . فعلا عزیز Khansariha (214)
با تشکر از علی آقا،
پس اینطور که شما میگید استفاده از کالیبر 5.5 فقط برای وزن بالای ساچمه نیست و اتفاقا من خودم با کالیبر 4.5 خیلی این مورد برام پیش اومده که پرنده یا حیوان ، چون ساچمه به جای حساسش نخورده با اینکه اطمینان داشتم ساچمه از طرف دیگش در اومده((گرد وخاک اصابت ساچمه به زمین رو میدیدم)) فرار می کرد و به همین خاطر میشه از ساچمه هایه crow magnum استفاده کرد که با اون شکل خاص خودش بیشترین تخریب رو ایجاد میکه راستی در این مورد که گفتید"" که دوستان در این خصوص قبلا نظراتشان را داده اند"" لطفا راهنمایی کنید که کجا میشه این مبحث رو پیدا کرد((کدوم تاپیک).
دوست من یکمی این تاپیک بحث 4.5 یا 5.5 کمکت میکنه غیر از این هم بحثهای باز شده که الان نمیدونم که اگر دیدم باز آدرسشو براتون میزارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-16 09:59 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی خوب بود دستون درد نکنه..
پس با این اوصاف فعلا باید با همون pro magnum و pro hunter که تو بازار موجوده سر کرد
(2011-03-16 09:59 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی خوب بود دستون درد نکنه..
پس با این اوصاف فعلا باید با همون pro magnum و pro hunter که تو بازار موجوده سر کرد
راستی اکه کسی از دوستان از crow magnum کالیبره 4.5 استفاده کرده نظرش بده،ممنون میشم...

(2011-03-16 09:33 AM)major-konig نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
aghajoon عزيز
ساچمه سنگين و با كيفيت 4.5 قطعا تو مسافت دور بهتر از سبك عمل ميكنه ولي مشكل اينه كه بالاتر از 10.5 گرين فقط تا اونجايي كه من ميدونم همين رابيت مگنوم هست و مثل اينكه متاسفانه دقت خوبي نداره البته خودم تست نكردم ولي شنيدم دقيق نيست. بنظر من 10.5 گرين هم براي 4.5 وزن خوبيه و تو فواصل طولاني خوب جواب ميده.
البته بنظرم تخريب كاملا به كاليبر وابسته نباشه و شايد سرعت بالاي 4.5 نسبت به 5.5 مخربتر باشه
من يك كليپ از شكار سنجاب ديدم(البته خودم اهل شكار نيستم) كه با 2 اسلحه 22 lr و 177 hmr سنجاب ميزدند و كاليبر 177 وقتي ميخورد سنجاب رو از وسط
نصف ميكرد ولي با كاليبر 22 فقط سوراخ ميشد. بنظرم سرعت خيلي زياد بشه گلوله تركش ميشه پس از برخورد و قطعاتش هركدوم به يه طرف ميره و بيشتر داغون ميكنه.

خوب دوست عزیز شما یه ساچمه 10.5 دقیق که تو بازار پیدا بشه معرفی کن منکه فقط ts-10 که این هم مورد تایید دوستان نیست
دوست من منم همين مشكلو دارم و براي همين مگنوم 4.5 رو فعلا خوابوندمش و با شادو و ساچمه پرو هانتر حال ميكنم.
ولي ساچمه باراكودا كه 10.6 گرين هست تو بازار پيدا ميشه ولي گرونه 200 تا 35 تومن.
200 تا 4.5 ،35 چوق؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من بهترین ساچمه 4.5 یعنی JSB EXACT HEAVY با وزن 10.3 و بالستیک 0.031 را خریدم 500 تا 22 چوق بازم زورم اومد!
نخرینا!!!!!!!!
سلام
بچه ها من امروز رفتم براي خريدساچمه تو كوچه سينما سپاهان
يه سري ساچمه جديد اومده كراسمن پرمير5.5 بسته 500تايي 35 تومن!!!
ساچمه هاي bsa درسه مدل بودن elite.interceptor.ويه مدل ديگه كه يادم نيست مدل eliteفوق العاده به گامو
هانترشباهت داره وباتوجه به jointشدن اين دوتاكارخونه بعيدنيست اسپانيا اين ساچمه هاروزده باشه روي قوطي ننوشته ساخت كجا وزن هرسه مدل هم 15.43گرين بودهربسته هم بدون توجه به مدل 500تايي 15تومن
يه چندتاعكس گرفتم ببينين باموبايله دوربين ديجيتال نداشتم:

[تصویر: download.php?img=501456]

ايستاده ازراست:گاموپرومچ-bsa interceptor-گامو هانتر- bsa اليت

[تصویر: download.php?img=501458]

شباهت گامو هانترباbsa اليت روببينيد
(2011-03-16 06:16 PM)mehrshad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من بهترین ساچمه 4.5 یعنی JSB EXACT HEAVY با وزن 10.3 و بالستیک 0.031 را خریدم 500 تا 22 چوق بازم زورم اومد!
نخرینا!!!!!!!!

همین فروشگاه 500 تا ساچمه Crosman Premier میگفت 35و 200 تا rabbit magnum ld می داد23 حالا عزیز دل بگو از کجا JSB آوردی ما هم بریم سراغش
Khansariha (115)یکی از دوستانم زحمت کشیده از کیش این ساچمه h&n diabolo رو آورده
فقط تو فرودگاه کیش بهش گیر دادند و بعد کلی دوندگی ساچمه رو گرفتند و تو قسمت بارهای ممنوعه فرستاند تهران که اینجا دوباره بهش دادند
هنوز تست نکردم دقتش رو ببینم
اما اینکه نوشته وست جرمانی عجیبه
یا قدیمی و ته انباریه
یا تقلبیه
حالا تستش کردم خبرشو میدم
اینهم عکس
(2011-03-16 06:16 PM)mehrshad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نخرینا!!!!!!!!

آقا مهرشاد من 5.5 این JSB ها رو خریدم 200 تاشو 25000 تومن بازم به نظر من ارزش خرید و استفادشو داره با توجه به کیفیت ساخت و دقتشون
TS-22 رو همه دیدن و با توجه به قیمتش خوبه ولی در مقایسه با JSB 25.4Grs واقعا کم میاره من دیروز با 5 تا از این JSB ها 4 تا شکار اونم تو فواصل بالای 70 متر انجام دادم ( البته یکیش 40-50 متری)
دقت این ساچمه منو متحیر کرده...

خودتون مقایسه کنید
[تصویر: ysh0l4bvov633v2d54bg.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سهيل جان اون ساچمه هاي h&n رو تست كردي؟
شما چند خريدين؟
اينجا (منظورم تبريز) از اين ساچمه ها تو چند تا مغازه قديمي پيدا ميشه
200 تايي 5.5 رو ميدن 8000 و 200 تايي 4.5 رو 4500
به نظرت از گامو ها بهتره؟
سلام دوستان امروز یه بسته ساچمه تو مغازه سمسار دیدم jsb elite جعبش ابی رنگ بود و 500 تا 5/5 داخلش بود میداد 15 چوق به قول اقا مهرشاد.به نظرتون ساچمه خوبی از نظر دقت هست؟
امين اقا اون bsa بوددادا نهjsb
من يه بسته eliteويه بستهinterceptorخريدم انشالا اگه وقت شدفرداتست ميكنمKhansariha (8)
لینک مرجع