انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوست عزیز در کل یه چیزی بگم....پرو مگنوم ارزش خرید نداره ....یه ساچمه مناسب بخر...درسته پول بیشتری میدی اما راندمان برخورد با هدف 10برابر میشه.....
یا حق.......!
باراکودا خریدم و ts22 میخواستم اینم تست کنم
کراسمن قیمتش چنده
میشه یه لیست از ساچمه های خوب و بگید با حدود قیمت و کشور سازنده ممنون
(2011-12-21 12:16 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باراکودا خریدم و ts22 میخواستم اینم تست کنم
کراسمن قیمتش چنده
میشه یه لیست از ساچمه های خوب و بگید با حدود قیمت و کشور سازنده ممنون

دوست عزیز اول بفرمائید که تفنگتون از چه نوعی است
فنری یا پی سی پی
در کل ساچمه های زیر جزئ ساچمه های تراز اول هستند که میشه در ایران پیدا کرد و استفاده کرد .ولی باز قدرت تفنگ شما در نتیجه گیری بهتر از این مدلها نقش مهمی داره
1: جی اس بی اگزکت جامبو 1.03 گرم ...و مدلهای مختلف جی اس بی که البته باید ببینم دوستانی که از مدلهای دیگری به غیر از مدل ذکر شده استفاده کردند راضی بودند یا خیر..ولی این مدلی که گفتم طرفداران بسیاری داره......بهترین راه خرید این محصول هم شرکت الماس است چون نمایندگی محصولات جی اس بی رو داره ولی متاسفانه باید کمی صبر کنید تا بار جدیدشون برسه
قیمت 28000 کشور چک
2: باراکودا: ساخت شرکت h& n که البته دارای وزن بالا است و به طبع کیلزونتون کمتر از مدلهائی میشه که وزنشون کمتره.......این ساچمه 21 گرین وزن داره.........و مدلهای مختلف ساخت این کارخانه که البته باراکودا بنظر بهترین انهاست...قیمت 25000
ساخت المان
3: فالکون.....: از اونجائی که دوستان از این ساچمه استفاده کرده مثل مسیح جان و عرفان عزیز ....راضی بودند و البته این ساچمه ساخت شرکت جی اس بی است و قطعا ساچمه های خوبی خواهد بود چون این شرکت همان سازنده جی اس بی اگزکت معروفه ..این ساچمه وزنش کمه...13.43 که به قول مسیح عزیز کیلزونتون به طبع بیشتر خواهد بود..قیمت به روایتی23000 تومان و روایتی دیگر 27000
4: ساچمه های اف ایکس که البته کمیابه و فکر کنم اگرم موجود باشه برای کالیبر 4.5 است ....این ساچمه رو هم همان شرکت جی اس بی به سفارش شرکت دیگه می زنه...عارف عزیز از این ساچمه اسفاده می کنه و خیلی راضیه....قیمت ندارم
5: ساچمه پروهانتر گامو : که متاسفانه پیدا نمیشه ..اگر پیدا کردید به عنوان ساچمه کم هزینه و همچنین بازدهی خوب می تونه گزینه خوبی باشه...حدود 7 تا 10000 تومان اگر پیدا بشه...فکر نکنم مثل پرومگنوم 5000 بدن..ساخت اسپانیا
6: ساچمه کراسمن: که مدل هالو پوینتش رو دارم..ولی قطعا در مقابل جی اس بی و اف ایکس و فالکون اصلا راضی کننده نخواهد بود......بدرد شکار می خوره ولی دقت ساچمه های ذکر شده رو تو گروپ گیری نداره....بخصوص فواصل زیاد...چون به نوعی ساچمه هدف زنی و شکاره.....به خاطر تخریب بالاش.....مدلهای دیگر هم به ندرت پیدا میشه ...قیمت 25000 تومان که البته تو تهران 30000 هم دیدم ساخت آمریکا
ساچمه های rws و مدلهای دیگر هم وجود داره که اطلاعاتی در مورد عملکردشون ندارم.....

نکته اخر: فراموش نکنید که این موارد ذکر شده به صورت کلی بوده و ممکنه فرضا ساچمه جی اس بی روی تفنگ شما خوب جواب بده ولی وقتی از باراکودا استفاده می کنید همان جواب رو نگیرید و اصلا راضیتون نکنه...پس عملکرد ساچمه ها روی هر اسلحه متفاوته........بهتره نوع اسلحتون رو ذکر کنیدتا دوستانی که اسلحه مشابه شما رو دارند نظرشون رو نسبت به استفاده از مدلهای ذکر شده اعلام کنند
مگنوم 350
ts22 و باراکودا روش خوب جواب داد ولی پرومگنوم نه
زیاد روی پرومگنوم حساب باز نکنید..به نظر من تنها فایده این ساچمه ارزان قیمت استفاده ان برای کرنوگرافی است.....والا هیچ خیری نمی رسونه ...حداقل به ما که نرسونده جزء اینکه بخواد اعصاب خورد کنه....وقت شکار رو الکی هدر بده.....و اخرشم هیچ و هیچ.....
اگر از این دو ساچمه که نام بردید خوب جواب گرفتید که چه بهتر....ولی سعی کنید ساچمه مرغوب دیگر رو هم تجربه کنید
(2011-12-21 11:46 AM)Benjamin_Marauder نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
زیاد روی پرومگنوم حساب باز نکنید..به نظر من تنها فایده این ساچمه ارزان قیمت استفاده ان برای کرنوگرافی است.....والا هیچ خیری نمی رسونه ...حداقل به ما که نرسونده جزء اینکه بخواد اعصاب خورد کنه....وقت شکار رو الکی هدر بده.....و اخرشم هیچ و هیچ.....
اگر از این دو ساچمه که نام بردید خوب جواب گرفتید که چه بهتر....ولی سعی کنید ساچمه مرغوب دیگر رو هم تجربه کنید
سلام دوست عزيز
شايد ساچمه اى كه استفاده ميكنى از نوع تقلبى اونه چون پرو مگنوم انرژى خوبى رو انتقال ميده و من تو مسافتهاى 40 تا 50 مترى توان خوبى ازش ديدم
(2011-12-21 11:54 AM)Reza51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-12-21 11:46 AM)Benjamin_Marauder نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزيز
شايد ساچمه اى كه استفاده ميكنى از نوع تقلبى اونه چون پرو مگنوم انرژى خوبى رو انتقال ميده و من تو مسافتهاى 40 تا 50 مترى توان خوبى ازش ديدم

سلام
ببینید جدیدا بحثی در تاپیکها بود که نسل جدید پرو مگنومهای گامو اصلا راضی کننده نبوده و بعضی از دوستان بر این نظر بودند که نسل قدیمی این ساچمه ها بهتر عمل می کرده.......
موضوع مهم اینه که در حال حاظر نسل قدیمی این ساچمه در بازار پیدا نمیشه تا بشه ازش نتیجه گیری کرد و باید در خصوص نسل جدیدش صحبت کرد...اگر هم پیدا بشه که قطعا بسیار کمیابه.....
موضوع بعد این است که بنده روی صحبتم در خصوص راندمان خوب یک ساچمه است...و نه فقط انتقال انرژی یک ساچمه.....
بدین معنا که یک شخصی وقتی فرضا با یک تفنگ پی سی پی ..روی هدف نشانه میره ...وقتی با ساچمه خوبی مثل جی اس بی اگزکت شلیک می کنه.....تو همین فواصل 50 متر که شما گفتید...محل اثابت ساچمه با هدف با اون نقطه ای که نشانه رفته بسیار کم خواهد بود.....درسته ممکنه پرومگنوم هم هدف رو بزنه...ولی محل اثابت این دو مدل ساچمه برای خیلی از دوستان مهمه....و البته در پاره ای از موارد همین محل اثابت در شکار بسیار مهمتر.....
در خصوص گروپ گیری که دوستان انجام می دهند هم قطعا ساچمه ای مثل پرومگنوم نمی تونه با ساچمه های ذکر شده رقابت کنه.....منظور من در تمامی فواصل است...حتی ساچمه پرومگنوم در 10 متری گروپ تمیزی بده....قطعا ساچمه جی اس بی خال رو خال خواهد زد....در عین حال این ساچمه در فواصل زیاد انرزی لازمه برای انداختن یک شکاری مثل کبوتر رو به خوبی منتقل می کنه
انرژی مناسب+ دقت مناسب
نظر دوستان براي من خيلي با ارزشه اما تجربه من اينو ميگه:
همونطوري كه قبلا فكر ميكردم درست بود!!تير جي اس بي براي تفنگ من به اندازه تير ايراني كه صدتايي 700 تومنه هم ارزش نداره!يعني با عرض معذرت يه آشغال به تمام معنيه چون اونجور كه بايد داخل خان درگير نميشه و تصور من اينه كه حتي باعث دراي فاير و خرابي سيلندر و پيستون و واشر پيستون تفنگم هم ميشه.برچسب روي اون و نوشته هاش تقريبا صورتي رنگه و پشت قوطيش نوشته 5.50 ميليمتر و پشت قوطي باراكودا هم نوشته 5.50 ميليمتر و جالب اينه تير جي اس بي با فشار بسيار كمي تو لوله جا ميره انگار مثل قديما بايد با دندون قسمت دامنه شو باز كنيم تا از اونور لوله نيفته بيرون و از طرف ديگه باراكودا به يه فشار مناسب كه حس ميكنيد درگير شدن خان با تير رو
تير جي اس بي اگزكت با وزن حدود14.9 گرين توي تفنگ من سرعتي معادل 850-830 فوت بر ثانيه ميده!!!!و پرومگنوم رو كه 15.43 گرينيه با سرعت بالاي 1050 فوت بر ثانيه!
اما باراكوداي 21.14 گريني سرعتي معادل 870-900 فوت بر ثانيه!!!يعني سرعت تير سبك كه قاعدتا بايد بيشتر باشه در اين مورد كمتر از سرعت تير باراكوداست.!!
حالا اين جي اس بي رو براي يه تفنگ ديگه در آينده نزديك تست ميكنم اگه راضي كننده نبود شايد براي سرب ماهيگيري ببندمش به نايلون قلابم و تابستون باهاش ماهيگيري كنم.
اينم شكل قوطي تيري كه من دارم
[تصویر: jsbexact22-350.jpg]
خنده دار اينه كه تو اين لينك نوشته قطر اين تيرها 5.51 و 5.52 ميليمتره خخخخ يا ميليمترش ميليمتر نيست يا 5.51 چك از 5.50آلماني كوچيكتره خخخ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا جاوید

اگه دیدی خوب جواب نمیده بفرستش برای من و من نیم کیلو سرب ماهیگیری برات میفرستم خخخخخخخخخخخخ

راستی جاوید خان شما کرنوگراف دارید یا از روی تاثیر ساچمه بر روی اجسام سرعت را حدس میزنید ؟
یه نکته ای هم در مورد وزن ساچمه و کیل زون باید خدمت دوستان بگم که سبکتر بودن ساچمه همیشه کیل زون بالاتر و منحنی تراجکتوری صافتر را نتیجه نمیده چون یه عامل مهم دیگه هم اینجا موئثر به نام بالستیک.

مثلا برای 52 کالیبر 4.5 که با ساچمه حدودا 7.5 گرینی پرومگنوم و 10.5 گرینی باراکودا تست کردم با اینکه وزن باراکودا 1.4 برابر وزن پرومگنوم بود ولی به خاطر بالستیک بینظیر این ساچمه کیل زون بسیار بهتری به دست اومد.

خلاصه ما که با 50 هزار تومن هزینه و تست چند مدل ساچمه، ساچمه ایده ال تفنگمون را پیدا کردیم ولی بقیه دوستان برای اینکه هزینه زیادی نکنند میتونند از تجربه بقیه استفاده کنند.
سلام Khansariha (48)
دوستان نظرتون درمورد pro hunter Gamo چیه؟ به نظر میاد ساچمه خوبی باشه با توجه به قیمت کمش؟کسی استفاده کرده؟
[تصویر: 1705588_gamo-pro-hunter-5.5niw-mm--.jpg]
[تصویر: Pro%20Hunter.jpg]
لینک مرجع