انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوست من esmaeelkia جان به هیچ عنوان ساچمه های شل پرتی باد ندارند این تصور کاملا غلط هست که اینها ممکنه پرتی باد داشته باشند .
زیرا قسمت دامنه و بادبند ساچمه مانند بادکنکی به بدنه و خانها باد میکنه و از هدر رفتن باد هم جلوگیری میکنه لذا با خیال راحت استفاده میشه و نگرانی در این زمینه وجود نداره برای اثبات حرفام این آزمایش را هم تقدیم شما میکنم . Khansariha (256)
[تصویر: 13411274241.jpg]
[تصویر: 13411274242.jpg]
[تصویر: 13411274243.jpg]
در ضمن یادم رفت بگم این مسئله سفتی و یا شلی ساچمه توی فنریها مهمه اونم برمیگرده به ساختار تفنگ و نحوه کمپرس شدن باد در سیلندر و همچنین نتیجه ارتعاش و لگد تولیدی و رسیده به لوله سلاح که این امر باعث متفاوت شدن دقت و قدرت ساچمه ها در تفنگها میشه و هر تفنگی با نوعی از ساچمه ها سازگاری داره و یا جواب میده Khansariha (214)
و بدانید معمولا (برای مگنومها بیشتر)‌ هرچه ساچمه در فنریها کیپ و سفتتر باشه (متناسب باقدرت تفنگ )‌ این ساچمه انرژی بیشتری را از هوای فشرده سیلندر دریافت میکنند و بلطبع قدرت و برد بیشتری هم ممکنه ببار بیاره که گفتم باید تست شوند و یا از نتایج و تستهای دیگر دوستان و سایتها بهره گرفت . Khansariha (214)
سلام به بچه های گل انجمن

دوست عزیز ( killer ) اسلحه ی شما حدودا 20 ژول قدرت داره و در دسته بندی قدرت

متوسط ها قرار میگیره ، در کالیبره 5.5 ساچمه های نیمه سنگین ( 10 تا 14 گرین )

خوب جواب میده

از علی آقای عزیزم ( استاد بزرگ سایت ) به خاطر تست زیبا ، کامل و دقیقشون تشکر

میکنم

مخلصه همه ی دوستان حسین
ممنون حسین جان شما لطف دارید باید بگم اصل این آزمایش مال من نیست از سایت دیگه ای دریافت کردم (الان اسم دوستمون خاطرم نیست)‌ ولی بهرصورت دستشون درد نکنه و نقطه نظرات ما رو مستدل تر کرد. Khansariha (8)
یه سئوال از شما دیدم تو تاپیک 350 داشتید مایلم اینجا توضیح بدم ومسئله را باز کنم .
(2012-07-01 12:13 PM)oghab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بچه ها

عزیزان این کیپ جا نرفتن ساچمه تأثیریم در سرعت ، برد و قدرت ساچمه داره ؟؟؟

مخلصه همه ی دوستان حسین
این فیت یا کیپ نبودن ساچمه بر میگرده به پایداری و مقاومت ساچمه در هنگام دریافت نیرو از فشار باد هرچقدر این پایداری اولیه ساچمه بیشتر باشه در واقع فرصت کمپرس شدن باد در محفظه هم تا حدودی بالا میره بعبارتی ساچمه کمی با تاخیر شروع بحرکت میکنه ولی با نیروی بیشتر البته این امر بر میگرده به قابلیت و قدرت سلاح که بیشتر هم مگنومها از پس اینکار برمیایند و من یکی دو سلاح را تست کردم بنظرم مناسب تفنگهای قدرت متوسط یا ضعیف نیست(شما هم میتوانید تست کنید)‌
یک نکته ای هم اینجا بگم که نقش لوله و خانها اینجا مهمه و تاثیر گذاره (قبلا بهش پرداختیم)‌ چون این لوله و خانها هستند که تاثیر بسزائی را در حرکت سریع و شتاب مناسب را به ساچمه خواهند داد. Khansariha (214)
برای اینکه یک سند دیگه ای هم رو کنم به نوشته زیر دقت کنید که نتیجه گیری کرده ساچمه های سایز بزرگتر (large) یعنی 5.52 باعث بالا رفتن قدرت میشه (FAC ) Khansariha (214)
[تصویر: 13411370491.jpg]
ممنونم علی اقا پس از این به بعد با خیال راحت از ساچمه های 5.5 رو لانگ خودم استفاده میکنم.راستی علی جان از ساچمه های TORPEDO استفاده کردین تا به حال؟دقیقا شکل مونستر هست ولی با گرین 20.5
دوستان 5.5 ممنوع نیست؟ به یکی از آشناهای ما گیر دادن
نه دوست من شما برای اطمینان از محیط زیست شهرستان دفترچه محیط زیست بگیر و در مواقع لازم ارایه بده.
(2012-07-01 04:19 PM)esmaeelkia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم علی اقا پس از این به بعد با خیال راحت از ساچمه های 5.5 رو لانگ خودم استفاده میکنم.راستی علی جان از ساچمه های TORPEDO استفاده کردین تا به حال؟دقیقا شکل مونستر هست ولی با گرین 20.5
ممنون اسماعیل کیا جان Khansariha (8)
آره با خیال راحت ماشه را بچکون خخخخخخخ
آخ یادم اومد که این ساچمه های Torpedo را با آقا سعیدآریا گرفته بودیم برای تست و تائید. عجب ؟!!!! خخخخخ
اینها با وزن 20.5 گرین فکر میکنم بسیار مناسب at44 هستند.
[تصویر: Air_gun_pellets_HATSAN_Torpedo_5.5_350_364.jpg]
الان اینها را دارم فقط باید با آقا سعید یه برنامه بزاریم که هم روی at44 تست کنیم و هم روی ایرکینگ انشالله در اولین فرصت . Khansariha (256)
در مجموع ساچمه های بشکه ای تا مسافت 50 الی 60 متر برای گروپ خوب هستن و بعد از اون تا 100 متر حدودا تا 7 الی 8 سانت باز میشن و بعد از اون دیگه قابل پیش بینی نیستن البته 20 گرینی ها یکم بهتر هستن ولی در کل با توجه به شکل و وزنشون برای شکار خیلی خوب هستن البته برای شکار میان جثه تا 50 الی 70 متر شوک هیدرواستاتیک خوبی دارن البته دلیل اصلی به نظر من آلیاژ این نوع ساچمه هاست که کمی نرم هستن البته 20 گرینی ها کمی سخت تر از 25 گرینی ها هستن
وقتی ساچمه ها نرم میشن خیلی زود در داخل لوله شکل خان رو به خودشون میگیرن و به همین دلیل در قسمت انتهایی لوله دارای لرزش میشن و بعد از اینکه انرژی رو از دست میدن دچار انحراف میشن و هر چی فاصله برخورد بیشتر میشه این انحراف شدید تر میشه البته این موضوع گاهی اوقات حتی در 28 گرینی سامیانگ هم پیش میاد و احتمالا توصیه کارخونه برای رعایت حریم 2 متری هدف به همین خاطر باشه البته نحوه توضیع وزنی سامیانگ و 3 رینگ سر اون خیلی به حفظ تعادلش کمک میکنه ولی گاهی اوقات هم وقتی سیلینگ درست انجام نمیشه این اتفاق میافته
(2012-07-01 12:55 PM)oghab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به بچه های گل انجمن

خوب جواب میده

میکنم

مخلصه همه ی دوستان حسین
ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز.Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (8)Khansariha (8)

(2012-07-01 12:55 PM)oghab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به بچه های گل انجمن

خوب جواب میده

میکنم

مخلصه همه ی دوستان حسین
دوست عزیز (oghab ) من میخوام cfx بگیرم به نظر شما من 4.5 بگیرم یا 5.5؟
بعضیا می گن تفنگ 5.5 ممنوعهKhansariha (226)Khansariha (226)
دادا کالیبر 5.5 و 4.5 ممنوع نیست ولی به نظر من cfx کالیبر 4.5 بهتره با توجه به قدرتی که داره
لینک مرجع