انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
بهروز جان من اگر باشم واسه وایرخ گرین 7.56 رو بر میدارم ، البته به ته ساچمه نگاه کن ببین مثل این 7.87 تهش زیاد پر نباشه
7.56 اصلی عمق ته ساچمه بیشتر نسبت به 7.87 هستش و روی وایرخ 80 من واقعا محشر جواب میده
یا علی
اقا من به عنوان کار راه انداز دارم با هاتسان تی اس 22 میزنم.تا 50 متری هم گروپ قابل قبولی برای شکار گرفتم.اما دیروز رفتم کنار رودخونه به یک سنگ که 1 تکه اش از اب بیرون بود حدود 100 متریم تیر مینداختم.یکی 20 سانت پایین.یکی 30 سانت چپ یکی به خودش ..... میخوردن.نمیدونم مشکل از چی بود؟وزش 1 نسیم ملایم رو سطح رود میتونه انقدر تغییر فاصله ایجاد کنه یا نه از ساچمه بوده؟اگه از ساچمه بوده ساچمه ها تفاوت وزن داشتن؟
معراج جان شما میگی تا 50 متر گروپ قابل قبول گرفتی بعد انتظار داری تو صد متری هدف بزنه...اون هم ts-22 که همه ازش عاجزن!
نه.ولی این همه تفاوت بین 50 و 100 متری؟
خوب فاصله 2 برابر شده...من با یه ساچمه توی 40 متری گروپ 5 سانتی میگیرم ولی توی 50 متری میره بالای 10 سانت...
(2012-11-03 12:26 AM)ShADoVV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بهروز جان من اگر باشم واسه وایرخ گرین 7.56 رو بر میدارم ، البته به ته ساچمه نگاه کن ببین مثل این 7.87 تهش زیاد پر نباشه
7.56 اصلی عمق ته ساچمه بیشتر نسبت به 7.87 هستش و روی وایرخ 80 من واقعا محشر جواب میده
یا علی

(2012-11-03 10:28 AM)meraj-hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا من به عنوان کار راه انداز دارم با هاتسان تی اس 22 میزنم.تا 50 متری هم گروپ قابل قبولی برای شکار گرفتم.اما دیروز رفتم کنار رودخونه به یک سنگ که 1 تکه اش از اب بیرون بود حدود 100 متریم تیر مینداختم.یکی 20 سانت پایین.یکی 30 سانت چپ یکی به خودش ..... میخوردن.نمیدونم مشکل از چی بود؟وزش 1 نسیم ملایم رو سطح رود میتونه انقدر تغییر فاصله ایجاد کنه یا نه از ساچمه بوده؟اگه از ساچمه بوده ساچمه ها تفاوت وزن داشتن؟

جناب shadowممنون از راهنماییتون ته ساچمه ها همونطوریه که فرمودیدKhansariha (8)

اقا معراج تیر اندازی روی سطح آب اگه با زاویه کم باشه یکی از پیچیده ترین فاکتورها رو دربر میگیره و کلآ تراجکتوری معقول ساچمه رو به هم میزنه که بیشتر بدلیل جریانهای هوا ی نا متقارن(گردابی) روی سطح اب هست وساچمه رو گیج میکنه اونم توی 100 متری که دیگه زاویه شلیک باسطح آب خیلی پایین میاد !Khansariha (8)
خوب ما خدا رو شکر یه بار تو زندگی جوگیر نشدیم و فقط یه بسته ساچمه الماس استاندارد خریدیم!!Khansariha (219)

اول از همه از ظاهرش بگم.اصلا ظاهرش بد نیست.تعجب کردین؟ خوب اشتباه کردین!! عرض به حضورتون که خیلی براقه، تقریبا پلیسه نداره.وزنش؟ واریانسش حتی از بارکودا هم پایین تره.پنج تا رو وزن کردم:
دوتا 1.02 گرم دوتا 1.03 و یکی 1.04. وزن ادعایی شرکت 1.04 گرم( 16 گرین) هست.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد هم رسیدیم به گروپگیری:

اول با 52 تایتان تعداد 5 شلیک.دوربین سنتر هنوز صفر نشده( بعد از تعویض فنر) و ساپورت.فاصله 20 متر.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای مقایسه با همون تفنگ و مشخصات با ساچمه فالکن(مرکز ریتایکل روی وسط دایره قرمز)

تا اینجا داشتم امیدوار می شدم...

بعد 31 تایتان و ناگهان فاجعه!!!!

فاصله 15 متر 5 شلیک با مگسک تنظیم نشده و البته ساپورت!

اینم نتیجه همون شرایط با فالکن.

جالبترین قسمت قضیه برای من این بود که چطور دو تفنگی که فالکن رو اون قدر کم تفاوت زدن این الماس استاندارد رو این قدر متفاوت زدن؟

و یک نکته دیگه: به نظر می اد این ساچمه POI بالاتری از فالکن داره! حداقل تا اینجا.تا تست های بعدی...Khansariha (8)
تجربه ی بنده اینه که نه تنها پرومگنوم واسه گروپ گیری خوب نیست که به درد شکار هم نمی خوره.نفوذش خوبه ولی تخریب خوبی نداره و فریزر نیست
اتفاقا فولاد جان بنده نظرم برعکس البته جسارت نباشه خدمتتون
بستگی به تفنگتون داره من با مارادور از پرومگنوم نتیجه خوبی میگیرم البته همونطور که فرمایش کردید برای گروپ جواب نمیده ولی برای شکار خیلی خوبه و کارسازه تمام شکارهام رو چک میکنم و میبینم که پرومگنوم چه بلایی سرشون میاره بدون آسیب زیاد و ایجاد یک سوراخ و خروج از سمت مقابل بدن شکار
ولی از سامیانگ یا هالوپوینت و تی اس 22 استفاده کرده بودم برای قمری قسمت زیادی از بدن پرنده از بین رفته بود
همین دیگه .حرف هردومون یکیه.پرومگنوم فقط سوراخ می کنه .باید به کیلزون بزنی تا بیفته.وگرنه می پره. وقتی سر سیم برق یه کفتر می زنم دیگه نمی تونم برم پشت بوم همسایه یا دهن گربه ها بجورمش .باید تپی همونجا بیافته که با پرومگنوم زدم وسط سینه همه پراش ریخته ولی نیافتاده
یکم از گوشتش نخوری بهتره اینه که هیچی گیرت نیاد! خخخخخخخخ!
لینک مرجع