انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2011-03-16 11:15 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقایون من آخرش چشام از کاسه سرم در اومد بابا قوری شدم بس که این همه مطالب رو خوندم
یکی ختم کلام بگه که ساچمه هایه 4.5 در چه وزنهایی تویه بازار هست؟اگه قیمت هم بگه انشاء....خدا عوضشو بده؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خخخخخخKhansariha (367)
این سوال مارو یکی بجوابه لطفا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقایونی که با 4.5 کار میکنید یه مددی هم به ما برسونید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)
آقا مهرشاد من تجربه ام در مورد 4.5 کمه باید ببخشید خواسته ام اینه که شکارم بعد از تیر خوردن یه مسافتی رو نتونه فرار کنه
در کل واسه 52 و شکار وفاصله هایه بین 30تا 50 متری چی ساچمه ای برام مناسبه و با چه وزنهایی که هم دقت و هم قدرتش مناسب باشه؟؟؟؟؟
اگه تی اس 10 بهت جواب بده خوبه.
اگه نه باید ببینی چی هست توی مشهد.
اغلب گامو هست که من خوشم نمیاد.
راستی از دوستان کسی تجربه کار با ساچمه crow magnum نداره؟اگه بالستیک و دقتش خوب باشه فکر کنم تو کالیبر 4.5(و البته تفنگای قوی مثل 52) ،موقع برخورد به شکار بتونه تخریب زیادی ایجاد کنه
(2011-03-17 06:45 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سهيل جان اون ساچمه هاي h&n رو تست كردي؟
شما چند خريدين؟
اينجا (منظورم تبريز) از اين ساچمه ها تو چند تا مغازه قديمي پيدا ميشه
200 تايي 5.5 رو ميدن 8000 و 200 تايي 4.5 رو 4500
به نظرت از گامو ها بهتره؟

علی جان اینو از کیش گرفته 4000 تومن
هنوز تست نکردم ایشاا اگه بشه فردا
اما در کل کیفیتش از نظر ظاهری بهتر از گامو بنظر میرسه
هرچند خیلی هم عالی و یکدست نیست
اما بر خلاف گامو این اصلا سربش دست رو سیاه نمیکنه
دوستان یعنی از این همه جماعت تیر انداز یه نفر این ساچمه crow magnum 4.5 تست نکرده؟
سلام
بچه ها من اين ساچمه هاي bsa امروز تست كردم ويه گروپ تو فاصله 30 متري
ازشون گرفتم. مدل elite كه اشغال به تمام معنا بودوبيشتر به دردشات گان
ميخوره تابادي وفقط هنرش اين بود كه تو سيبل ميخورد ولي جاش رندوم بود.

بعدمدل interceptor روتست كردم بدنبود دقتش درحد پروهانتر بود وهالو پوينت
(hollowpoint) بودنش به درد شكارميخوره يه كلاغ جاري باش زدم پكوندش.
فقط يه ايرادي داشت من نفهميدم چيه ازهر5يا6 تاتير كه گروپ خوبي داشتن يه
دفعه يكيش 10 سانت ميخورداونورتر البته بگم شرايط بادوحالت تيراندازي و...با
بقيه فرقي نكرده بود اساتيدنظربدن مشكل كجابوده؟Khansariha (8)
سلام بچه ها
امروز صبح دو ساعتي رفتم پاي يه تپه خلوت اطراف خونمون و ساچمه هايي كه داشتم رو تست كردم
ساچمه ها عبارت بودند از گامو پرو مگنوم (250 تاييش اينجا 4500 تومنه)-ساچمه هاي روسي يا اكرايني bull كه اينجا تو تبريز به راحتي پيدا ميشه و بسته 100 تاييش 900 تومنه-ساچمه ايراني دنيا (كه قبلا تعريفشو كردم و بسته 100 تاييش 750 تومنه)-ساچمه پژمان كه رو استريكر خدابيامرزم اشانتيون گرفته بودم و نميدونم چنده

اسلحه ديانا 52 كاليبر 5.5 بدون دوربين
فاصله شليك حدودا 25 متر
حالت ايستاده و تكيه گاه شاخه و تنه يه درخت خشكيده
باد ملايم

رتبه بندي از نظر دقت
1-پرومگنوم و دنيا 3-ساچمه روسي bull - ساچمه هاي پژمان هم كه اگه شكل مناسبي داشت و داخل لوله فيت ميرفت و وسط راه از ادامه راه خسته نميشد و به هدف ميخورد رتبه 4 رو بدست اورد
قسمت خنده دار اينجاست كه گروپي كه با پرو مگنوم و دنيا گرفتم مشابه هم بود
حالا نميدونم اشكال كار از تيراندازي منه و يا كاردرستي ساچمه هاي دنيا و شايدم كيفت بد ساچمه هاي پرو مگنوم!

از نظر نفوذ در نئوپان 25 يا 30 ميلي
1- پرو مگنوم ها بدون استثنا همشون از نئوپان رد شدن و جالب اينجاست كه (فكر كنم به خاطر شكل و موادشونه) ساچمه بعد از گذشتن از نئوپان و برخورد به سنگ پشت تخته دفرمه ميشدن ولي به راحتي ميشد پيداشون كرد
2- ساچمه هاي دنيا هم عين پرومگنوم از نئوپان رد شدن و تفاوتشون با پرومگنوم اين بود كه در برخورد به سنگ كاملا متلاشي ميشدن و ساچمه كاملا پرس ميشد
3- ساچم هاي پژمان اونايي كه از نئوپان رد شدن دقيقا عين ساچمه هاي دنيا متلاشي ميشدن اما گاها ساچمه هاش از بغل با نئوپان برخورد ميكردن و فقط چند ميل داخلش نفوذ ميكردن
4- ساچمه هاي روسي اكثرا تو تخته گير ميكردن كه فكر كنم به خاطر سبك بودنشونه

اينم تصوير ساچمه هاي تست شده كه از به ترتيب از راست به چپ
گامو پرو مگنوم-دنيا-ساچمه روسي bull - پژمان

راستش هنوز از دقت ساچمه هاي ايراني "دنيا" تو شك هستم
از دوستان لطفا هر كسي در دسترسش بود اين ساچمه ها رو هم تست كنه چون به نظر من حداقل برا هدف زني مناسبن و چون رينگ وسط ساچمه كاملا فيت ميره داخل لوله و وزنشون هم در حدود يك گرمه فكر نكنم به تفنگ هم آسيبي برسونه
باز هم منتظر اظهار نظر دوستان هستم
ضمنا دوستان اينم در نظر داشته باشن كه درسته كه اين ساچمه ها و يا ساچمه هاي ارزون ديگه هيچوقت به پاي ساچمه هاي خارجي نميرسه ولي خوب يه فكري هم به حال بچه هايي بكنين كه عاشق تيراندازي هستن اما در عين حال نميتونن 22 يا حتي 30 چوق! بدن برا ساچمه
پس لطفا چند نمونه ساچمه ارزونتر و در عين حال خوب براي اين افراد معرفي كنين
(2011-03-19 10:54 AM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بچه ها
امروز صبح دو ساعتي رفتم پاي يه تپه خلوت اطراف خونمون و ساچمه هايي كه داشتم رو تست كردم
ساچمه ها عبارت بودند از گامو پرو مگنوم (250 تاييش اينجا 4500 تومنه)-ساچمه هاي روسي يا اكرايني bull كه اينجا تو تبريز به راحتي پيدا ميشه و بسته 100 تاييش 900 تومنه-ساچمه ايراني دنيا (كه قبلا تعريفشو كردم و بسته 100 تاييش 750 تومنه)-ساچمه پژمان كه رو استريكر خدابيامرزم اشانتيون گرفته بودم و نميدونم چنده

اسلحه ديانا 52 كاليبر 5.5 بدون دوربين
فاصله شليك حدودا 25 متر
حالت ايستاده و تكيه گاه شاخه و تنه يه درخت خشكيده
باد ملايم

رتبه بندي از نظر دقت
1-پرومگنوم و دنيا 3-ساچمه روسي bull - ساچمه هاي پژمان هم كه اگه شكل مناسبي داشت و داخل لوله فيت ميرفت و وسط راه از ادامه راه خسته نميشد و به هدف ميخورد رتبه 4 رو بدست اورد
قسمت خنده دار اينجاست كه گروپي كه با پرو مگنوم و دنيا گرفتم مشابه هم بود
حالا نميدونم اشكال كار از تيراندازي منه و يا كاردرستي ساچمه هاي دنيا و شايدم كيفت بد ساچمه هاي پرو مگنوم!

از نظر نفوذ در نئوپان 25 يا 30 ميلي
1- پرو مگنوم ها بدون استثنا همشون از نئوپان رد شدن و جالب اينجاست كه (فكر كنم به خاطر شكل و موادشونه) ساچمه بعد از گذشتن از نئوپان و برخورد به سنگ پشت تخته دفرمه ميشدن ولي به راحتي ميشد پيداشون كرد
2- ساچمه هاي دنيا هم عين پرومگنوم از نئوپان رد شدن و تفاوتشون با پرومگنوم اين بود كه در برخورد به سنگ كاملا متلاشي ميشدن و ساچمه كاملا پرس ميشد
3- ساچم هاي پژمان اونايي كه از نئوپان رد شدن دقيقا عين ساچمه هاي دنيا متلاشي ميشدن اما گاها ساچمه هاش از بغل با نئوپان برخورد ميكردن و فقط چند ميل داخلش نفوذ ميكردن
4- ساچمه هاي روسي اكثرا تو تخته گير ميكردن كه فكر كنم به خاطر سبك بودنشونه

اينم تصوير ساچمه هاي تست شده كه از به ترتيب از راست به چپ
گامو پرو مگنوم-دنيا-ساچمه روسي bull - پژمان

راستش هنوز از دقت ساچمه هاي ايراني "دنيا" تو شك هستم
از دوستان لطفا هر كسي در دسترسش بود اين ساچمه ها رو هم تست كنه چون به نظر من حداقل برا هدف زني مناسبن و چون رينگ وسط ساچمه كاملا فيت ميره داخل لوله و وزنشون هم در حدود يك گرمه فكر نكنم به تفنگ هم آسيبي برسونه
باز هم منتظر اظهار نظر دوستان هستم
ضمنا دوستان اينم در نظر داشته باشن كه درسته كه اين ساچمه ها و يا ساچمه هاي ارزون ديگه هيچوقت به پاي ساچمه هاي خارجي نميرسه ولي خوب يه فكري هم به حال بچه هايي بكنين كه عاشق تيراندازي هستن اما در عين حال نميتونن 22 يا حتي 30 چوق! بدن برا ساچمه
پس لطفا چند نمونه ساچمه ارزونتر و در عين حال خوب براي اين افراد معرفي كنين
سلام،من با دنیا کار نکردم ولی ساچمه هایه ""پیمان"" که تو اصفهان به وفور هم پیدا میشه واسه من خیلی خوب جواب میده البته با کالیبر 4.5 و تا فاصله 40 متری،به نظر من هم بین سلچمه های ایرانی میشه چیزایه خوبی پیدا کرد و بهترین راهش همون کاریه که خودت کردی یعنی باید بگیری و تست کنی ببینی چطور میزنه اگه خوب بود وجواب کارتو میده دیگه چه کاریه دنبال خارجیش بری یا اینکه ببینی بقیه چی میگند؟؟؟
فقط واسه استفاده از ایرانیا سعی کن دست چین کنی و اونایی که یه شکل میزنند رو انتخاب کنی((اگه ترازوی دقیق داری هموزن ها رو انتخاب کن))
یه توصیه دیگه هم دارم طبق تجربه من ساچمه هایه ایرانی از یه بسته تا یه بسته دیگش
کلی توفیقه دیگه چه برسه به اینکه مثلا شما تبریز بخری ومن اصفهان واسه همین اگه یه ساچمه به نظرت خوب اومد 10 تا بسته بگیر چون ممکنه بار بعدی این ساچمه مثل قبلیا نباشه
راستی یه عکس از گروپ مربوطه البته تویه تاپیکه مربوطه بذار بچه ها ببینن چه کردی؟
علی جان مرسی از تستی که انجام دادی
نکته اول اینکه همونطور که در عکس شما معلومه و منهم چند بار خودم باهاش مواجه شدم
نوک ساچمه پرو مگنوم کاملا در وسط قرار نداره و یکم انحراف از مرکز داره و به قولی ساچمه کجه
دوم اون ساچمه دنیا پرداختش و شیاراش بدک نبود .واسه ساچمه 750 تومن مناسبه
اون یکی ساچمه پیمان هم انگار به جای قالب گیری با مشت و لگد بهش شکل دادن که انقدر درب و داغونه

اما در آخر
عبور ساچمه از نئوپان 25 میلیمتری با دیانا 52 برام خیلی جالبه
اگه میشه یه عکس از نئوپان بذار
و همین تست رو با تخته 16 میلیمتری MDF هم انجام بده چون من از 10 متری به MDF شلیک که میکنم ازش رد نمیشه
نهایتا هم دمت گرمKhansariha (8)
لینک مرجع