انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
مرتضی عزیز : دقیقا همانطور که دوستمون گفتن اطلاعت دقیق و همراه با عکس تو تایپیک معرفی ساچمه ها هستش :
نقل قول :تجربیات شما برای ساچمه مناسب
ميتونى از تاپيک زير اطلاعاتى که ميخواى رو بدست بيارى:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما فکر کنم مدل مناسب اسلحه شما EXACT JUMBO DIABOLO با وزن 15.89 گرين باشه.
مدل : JSB Diabolo JUMBO EXACT cal .22
سلام
میشه بگید برای 52 کالیبر .177
چه ساچمه ای مناسبه برای لانگ شات.... و شکار؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)
(2013-06-06 12:41 PM)javadjk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
میشه بگید برای 52 کالیبر .177
چه ساچمه ای مناسبه برای لانگ شات.... و شکار؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)

jsb 8.4grفکر کنم خوب باشه
خود من بعد از تست ساچمه های مختلف بر روی 52 همان طور که اقا مهرداد گفتن بهترین نتیجه رو با جی اس بی اگزوکت 8.44 گرفتم در کنارش از جی اس بی ploymag و باراکودا هم استفاده میکنم .ساچمه های دیگه هدر هزینه و وقت بود برای 52 4.5
با درود فراوان
نام ساچمه:باراکودا
كارخانه سازنده:h&n
كاليبر:.22
وزن (در صورت اطلاع):گمون کنم 21گرین
قيمت:50تومن
نام اسلحه:مارادو
نوع كاربري‌ (هدف زني يا شكار):شکار
واقعا معجزست این ساچمه
(2013-06-06 11:26 PM)theanimal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود فراوان
نام ساچمه:باراکودا
كارخانه سازنده:h&n
كاليبر:.22
وزن (در صورت اطلاع):گمون کنم 21گرین
قيمت:50تومن
نام اسلحه:مارادو
نوع كاربري‌ (هدف زني يا شكار):شکار
واقعا معجزست این ساچمه

دوست عزیز بهتره بگی مارادور یک معجزست که با اکثر ساچمه ها سازگاری داره وگرنه باراکودا با خیلی از سلاح ها فاجعست!Khansariha (172)
من از باراکودا استفاده میکردم ساچمه خوبیه و بدرد شکار میخوره . مخصوصا با تفنگای مگنوم خیلی خوب عمل میکنه و صد البته با بیشتر پی سی پی ها . من با بنجامین و وایرخ 100 و at44 باهاش شکار کردم خیلی خوب جواب داده ولی رو بعضی از تفنگا اصلا خوب نیست و از خریدش پشیمونت میکنه . Khansariha (214)

[تصویر: H&N_Pellets_22_21g_1.jpg]

[تصویر: hn-baracuda-match-22.jpg]
سلام دوستانKhansariha (48)
اینکه بعضی واسه تفنگهای بالای 20 ژول(مثلا سری 50 دیانا) از تیرهای ایرانی سبک استفاده میکنن، غیر از نداشتن دقت، واسه خود تفنگ هم ضرر داره؟ ضررش به خاطر سبک بودنشه؟ یا به خاطر جنس غیر استانداردش به خان هم میتونه آسیب برسونه؟ Khansariha (8)
(2013-06-08 04:36 PM)emperatoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینکه بعضی واسه تفنگهای بالای 20 ژول(مثلا سری 50 دیانا) از تیرهای ایرانی سبک استفاده میکنن، غیر از نداشتن دقت، واسه خود تفنگ هم ضرر داره؟ ضررش به خاطر سبک بودنشه؟ یا به خاطر جنس غیر استانداردش به خان هم میتونه آسیب برسونه؟ Khansariha (8)

دوست عزیز بستگی به نوع ساچمه داره . مثلا ساچمه های نخجیر آمل خوب از آب در اومدن . البته عالی نیستن و برای گروپ گیری مناسب نیستن ولی برای شکار با مسافت زیر 40 متر خوب جواب میدن . همین طور ساچمه های سمس هم کیفیت خوبی دارن و من برای شکار های زیر 30 متر ازشون استفاده میکنم .

در مورد آسیب رسوندن به خان کشی سلاح باید بگم که ساچمه هایی که خوب پرداخت نشده باشن و دارای پلیسه باشند حتی اگه این پلیسه ها خیلی ریز باشه بازم به خان کشی سلاح آسیب میرسونه .

در مورد سبک بودن ساچمه های ایرانی و آسیب رسوندن به سلاح چیز زیادی نمیدونم ولی فکر کنم مانند وقتی که سلاح رو کوک میکنیم و بدون ساچمه ماشه رو میکشیم آسیب به سلاح برسه .

شما برای اینکه بیشتر جواب بگیری به تاپیک زیر برو و اطلاعاتت رو کامل کن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-08 04:36 PM)emperatoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز
هرچه ساچمه سبك تر باشه شوك وارده به تفنگ بيشتر هست يعني به عبارتي ميشه گفت شبيه باد خالي زدن با تفنگه و براي تفنگ فنري وقتي با ساچمه خيلي سبك شليك ميكنيد سرعت حركت روبه جلوي پيستون و سايش اون به ديواره سيلندر از سرعت معمول فراتر ميره و باشدت بيشتري هم به انتهاي سيلندر كوبيده ميشه و عمر واشر و پيستون و ساير قطعات مكانيكي سلاح كم ميشه
در مورد اسيب رسوندن به خان هم من نظرم اينه كه زياد محتمل نيست چون حد اقل جنس سربشون از يه تعداد ساچمه كه به اسم خارجي ميفروشن بهتره
لینک مرجع