انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-02-25 02:14 PM)Raptor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تجربه ساچمه مناسب برای دیانا 470 - Diana 470 th کالیبر 5.5 :

سلام دوستان . من روی دیانا 470 ساچمه های پرومگنوم ، تی اس 22 ، کراسمن هالوپوینت و جی اس بی 18.13 رو تست کردم. توصیه من به شما اینه که اصلا طرف تی اس 22 نرید که اساسی پرت میزنه. بهترین ساچمه ای که من تست کردم بین این ساچمه هایی که گفتم خدمتتون کراسمن هالوپوینت هست که خیلی خوب میزنه. بعدش جی اس بی 18.13. پرومگنوم هم با توجه به قیمتش خداییش بد نیست و میشه برای استفاده های معمولی ازش بهره برد.
قصد دارم اگه فرصت بشه می خوام چند نمونه ساچمه ایرانی هم تهیه کنم و تست کنم نتیجه رو بهتون اطلاع میدم.
امیدوارم این تجربه به کارتون بیاد . . .

[تصویر: 76941389044100687470.jpg]

سلام: حتما ساچمه آذرخش 2 را امتحان کنید. و نتیجه را اطلاع دهید. ممنون
(2014-03-01 12:32 AM)magarof نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان
من یک تفنگ مگنوم XT1000 دارم، که بقول دوستان قدرتی در حدود 350 داره، چه ساچمه ای از خانواده گامو میتونم استفاده کنم که گروپ خوبی ازش بگیرم؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

من خودم همین اسلحه رو دارم با 4/5 این اسلحه باراکودا 10/65 تا 40 متر گروپ خوبی میده از اون به بعد افت ساچمه رو دارید با 5/5 هم بعد 2 سال هنوز وقت نکردم ساچمه مناسب که مثل باراکودا واسه 4/5 خوب بود رو پیدا کنم البته تو شهر ما همین باراکودا هم که پیدا بشه کلا مونو میندازیم هوا ولی 5/5 با استاندارد الماس تا 30 متر و پرومگنوم هم تا 30 متر گروپ خوبی میده Khansariha (8)
(2014-03-01 08:16 AM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-02-25 02:14 PM)Raptor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تجربه ساچمه مناسب برای دیانا 470 - Diana 470 th کالیبر 5.5 :

سلام دوستان . من روی دیانا 470 ساچمه های پرومگنوم ، تی اس 22 ، کراسمن هالوپوینت و جی اس بی 18.13 رو تست کردم. توصیه من به شما اینه که اصلا طرف تی اس 22 نرید که اساسی پرت میزنه. بهترین ساچمه ای که من تست کردم بین این ساچمه هایی که گفتم خدمتتون کراسمن هالوپوینت هست که خیلی خوب میزنه. بعدش جی اس بی 18.13. پرومگنوم هم با توجه به قیمتش خداییش بد نیست و میشه برای استفاده های معمولی ازش بهره برد.
قصد دارم اگه فرصت بشه می خوام چند نمونه ساچمه ایرانی هم تهیه کنم و تست کنم نتیجه رو بهتون اطلاع میدم.
امیدوارم این تجربه به کارتون بیاد . . .

[تصویر: 76941389044100687470.jpg]

سلام: حتما ساچمه آذرخش 2 را امتحان کنید. و نتیجه را اطلاع دهید. ممنون

بله . چشم . حتما تهیه می کنم و نتیجه رو اعلام می کنم خدمتتون . . .
دوستان عزیزممنون از راهنمایی های شما ،
باراکودا یا تی اس22 بگیرم؟ قیمتش در حدود چند هست؟ بسته چندتایه؟ اصلی یا تقلبی داخل بازار هست؟ باز هم اگر دوستان با تجربه منو بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)
سلام
دوست گرامی بارکودا بسته اش 50تومان قیمت داره کالیبر5.5 وزنش 21.14گرین وتعداد 200عددهستش.
تی اس22 بین 15تا20تومان قیمت داره وزنش22گرین وتعداد 200عددهستش.
سلام.
چند روز پیش که یک بسته دنیا گرفته بودم الان دارم پی میبرم که چقدر افتضاحن!
دوتا پرومگنوم بردم تو ازمایشگاه وزن کردم.دقیقا .49گرم بودن.دو تا هم دنیا بردم.یکیش .53 و اونیکی هم .55 گرم بودن:|
تو فاصله ی کم هم اصلا قابل استفاده نیست.وقتی میخوره به سیبل ام دی اف یه تیکش فرو میره قسمت تهش برمیگرده!!!!!
سلام دوستانKhansariha (8)
دیروز یه بنده خدا رو دیدم که ساچمه رو قبل از استفاده روغن میزد
مثلا توی یه بسته پرو مگنوم 10_15 قطره روغن با غلظت شماره 10
میریخت به نظر شما کار درستیه؟
یکی دو نکته ظریفی برای چرب کردن ساچمه با روغن وجود داره البته بیشتر با روغن روان و سبک مثل روغن چرخ و امثالهم توصیه میشود و اونهم برای بالا رفتن کمی قدرت و طول عمر لوله هست
دلیلش این هست که با کم شدن اصطکاک بین سایش ساچمه با خانها هم سرعت پرتابه بالا میرود و هم فرسایش خانها کم میشود یادمان باشد یکی از دلایل کثیفی لوله سایش و جذب سربهای ساچمه به دیواره خان هست که با اینکار میتوان از چسبندگی و کثیفی سرب نیز جلوگیری کرد .
[تصویر: 02-25-08-oiling.jpg]
(روغن مخصوص ساخته شده در مقاله آقای by B.B. Pelletier بنام Whiscombe Honey که ضد انفجار و سوختن هست)
البته برای تفنگهای با قدرت متوسط اینکار توصیه نمیشه چون تلرانس سرعت حرکت پرتابه را افزایش و دقت را بی ثبات میکند معمولا برای تفنگهای بادی پرقدرت این چرب کردن ساچمه متداول هست و بعضی قوطیها فابریک آغشته به کمی روغن هستند مثل ساچمه های سامیانگ 28 و 32 گرینی برای استفاده در pcp های بالای 80 ژول . فعلا Khansariha (214)
پس اگه بنده که 52 دارم این کار رو انجام بدم برای اسلحه خوب هست.
اما در دقت چی اثر منفی نداره؟
اندازه روغن چه مقدار باشه؟
با تشکرKhansariha (8)
البته این نکته را به بخش قبل اضافه کردم که عکس مربوط به روغن ساخته شده مخصوصی هست که دیزلینگ (سوختن) نمیکنه Khansariha (8)
طبیعتا چون چرب بودن هر ساچمه اندازه یکسانی نداره و روغنهای موجود ما هم در سرعتهای بالا ممکنه کمی دیزلینگ کنند لذا دقت حتما تحت تاثیر هست هرچند برای 52 ممکنه این پرتی زیاد محسوس نباشه و به فوایدش بچربه درکل ضرری ندارد و میتوان با گذاشتن مقداری ابری در کف قوطی و ریختن 10 قطره روغن چرخ همیشه از ساچمه های کم چرب استفاده کرد. Khansariha (8)
لینک مرجع