انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شما برای ساچمه مناسب
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان بنده یه طرح دارمکه خودم تست کردم وعالی جواب داده
ساچمه پرو مگنوم 5.5 انتهای ان را با سوهان یا سمباده نرم صاف کرده تاکمی قطر انتهای ان زیاد تا نشتی نداشته باشد سپس ساچمه گرد 4.5 اصل را در انتها جا داده وباکمی چسب دوقلو بچسبانید انوقت انرا وزن وگرین انها را باهم جمع کنید یادم نیست ولی فکر کنم حدود 23 گرین شود چند نکته که باید بگم:
1. ساچمه ان حتما مال تفنگ بادی واز نوع سرب باشد تا به خان اسیب نزند
2. با bsa یا هرساچمه دیگری که سر ان هم تو خالی باشد میشود واز لحاظ ایرودینامیکی بهتراست ولی هزینه ان زیاد میشود باپرومگنوم برای این گفتم که هزینه بردار نباشد
3.ساچمه ها را بررسی کنید تا تمیز باشند
من با وایرخ 100 تست وگروپ گرفتم در 50 متر عالی زد و بی نظیر بود وهر موقع به شکار بزرگ مثل کبوتر وکلاغ و..... میرم باخود میبرم وحرف نداره
ممنون دوست خوبم از نوشته هایتان
هادی جان میشه یه عکس هم تهیه کنی کن خوب متوجه نشدم قضیه رو .. یا ارادت Khansariha (8)
بله اگر هم یک عکس بگذارید عالی میشود
با سلام به دوستان گلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل
ببینید این یه ساچمه دیانای قدیمی که شبیه ساچمه بیژن است ابتدا با سنگ روغنی انتهای ساچمه را صیقل داده تا انتها پهن شود و به ارامی تا انتهای ان از شکل دایره خارج نشود
بعد ساچمه گرد رادرانتها گذاشته و فشار دهید تا ساچمه گرد قالب ساچمه 5.5 شود وبعد با چسب بچسبانید وتمیز کنید
وبعدش
ودر پایان
اما هادی جان با این روش چون جای فشار باد پشت ساچمه بسته میشود افت بسیار شدیدی داریم در سرعت ساچمه. اما روش خوبی است به شرط انکه چسب به دور ساچمه نریزد تا خان تفنگ چسبی نشود و به مرور شیارهایش پر شود
بله باید خیلی ضرافت بخرج داد
البته باید در شیارها خالی باشد تا هوا پشت ان قرارگیرد
ولی اگر با هویه با دقت پشت انرا با سیم پر کنید خیلی بهتر میشود ولی باید سریع این کار رابکنید تا شکل ساچمه از بین نرود
هادی جان ممنون از توضیحات خوبت دوست خوبمKhansariha (8)
(2011-03-19 10:51 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توجه دوستان
راستش صبح خجالت كشيدم بگم اما با اين اوصاف مجبورم اعتراف كنم
نئوپان زيادي درب و داغون بود ويه تكه از يه كمد قديمي بود كه صبح موقع رفتن برا تير اندازي ديدم كه همسايه مون گذاشته دم در و به نظرم برا سيبل مناسب اومد برا همينم ازش عكس نگرفتم و همونجا هم ولش كردم موند اما از نئوپان هاي قديمي بود كه مواد تشكيل دهنده اش نسبت به نئوپان هاي جديد درشت تر بود و ضمنا كمي هم رطوبت ديده بود و پف كرده بود برا همين نميشد تشخيص داد كه 25 ميلي بود يا سي ميلي
سهيل جان اتفاقا هفته پيش با ساچمه پرو مگنوم روي يه قطعه حدودا 10*10 سانتي از mdf كه فكر كنم دوازده ميل بود تست كردم مال من هم رد نشد ازش و به جاش تير دوم يا سوم كه خورد بهش به صورت ورقه اي ترك خورد و يه تيكه ازش كنده شد اما جاي تير ها تو mdf خيلي قشنگ و كاملا گرد بود انگار كه يه ورق كافذ رو پانچ كرده باشن متاسفانه از اون هم عكسي نگرفتم انشالا از اين به بعد سعي ميكنم اهداف آبرومندتري پيدا كنم تا بتونم ازشون عكس هم بذارم

بچه ها آدمو به چه كارهايي وادار ميكنين ها
Khansariha (298)
Khansariha (21)

شكلك خجالت رو پيدا نكردم به جاش اينا رو داشته باشين
امیدواری. هوووررراااا. سلام من تفنگ چینی کپی مگنوم 350 دارم. تیرش از MDF به قطر ۲۲ میلیمتر رد شده.البته ساچمه زور اخرش رو زده بود که این قطر رو رد کرد.تیرش گامو سر گنبدی بود.وزنش رو نمیدونم چون اون موقع توجه نمیکردم.اره جای تیر تو MDF خیلی باهاله. من میدونستم تفنگم قویه و مخصوص شکار بوفالو هست ولی فکر میکردم تفنگهای دیگه هم بتونن این ضخامت رو رد کنن. داداش مرسی این حرفت محک خوبی واسه تفنگم بود.Khansariha (219) بابا تو دیگه چی هستی، دست ژ۳ رو بستی، میونه صدتا برنو تو ناموسه تفنگیKhansariha (219)
(2011-05-02 11:33 AM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا یه چیزی بگم بخندین؟
دیشب خواب دیدم از سوپری محلمون پنج شیشتا بسته ساچمه پروهانتر با قیمت خوب خریدمKhansariha (266)
خداوندا باران ساچمه های خوب و ارزانت را بر ما بندگان بباران.
دنبال تعبیرش برو، شاید مثلا چندتا جعبه تیر از قدیم دست بقالیتون مونده باشه. اتفاقا اون زمان قدیم که تفنگ تازه اختراع شده بود, شخص مربوطه همش بفکر بهترین راه واسه ساخت ساچمه گرد سربی بوده و کارش نمیشده. تا اینکه شبی در خواب میبینه که باران میاد و زمانی که قطره های بارون به زمین میخورن تبدیل به ساچمه های گرد سربی میشن. وقتی بیدار میشه متوجه میشه که اگه سرب رو ذوب کنه و از بالا بریزه توی اب، تبدیل به ساچمه گرد میشه. شما هم برو رو مخ بقالی محلتون شاید یه چیزی توش در اومد. حتی شاید ۲_۳تا تفنگ بادی امریکایی یا برنو داشته باشه که زمان انقلاب از پادگانها کش رفته و حالا از ارزششون خبر نداره. مارو بی خبر نزار
لینک مرجع