انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام برادر
اگه به اين دوتا سوال جواب بديد شايد بشه دليل عدم دقت سلاحتون با ساچمه هاي ديگه رو تا حدودي پاسخ داد:
1- فاصله زماني بين گروپها با انواع ساچمه اعلامي
2- فاصله تعداد شليك بين گروپها با انواع ساچمه اعلامي ( منظور اينه كه پس از گرفتن گروپ با يك ساچمه براي گرفتن گروپ با ساچمه بعدي از ساچمه جديد قبل از گروپ چند تا شليك با ساچمه جديد داشتيد)
سلام و ارادتKhansariha (8)

سوال ۱ - گروپ مگنوم اول گرفته شد ، بلافاصله بعدش گروپ مچ گرفته شد ، بعد حدود نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه بعد گروپ دیسکاوری گرفته شد ، و احساس کردم تفنگ داغه و برای همین گروپ دیسکاوری باز شده ، برای همین حدود ۱۰ دقیقه به تفنگ استراحت دادم و بعد گروپ اچ اند ان رو گرفتم.
در این ۴۰ دقیقه ای که گروپی گرفته نشد هم از تفنگ استفاده کردم ، ( در حد مثلا ۱۰ ، ۱۵ شلیک )

سوال ۲ - بعد از گروپ مگنوم بلافاصله گروپ مچ رو گرفتم و قبل از گروپ مچ هیچ شلیکی با ساچمه گامو مچ صورت نگرفت - اما در مورد گروپ اچ اند ان و دیسکاوری ، قبل از گرفتن این گروپ ها یه دوسه تا شلیک با اچ اند ان داشتم اما از دیسکاوری فقط برای گروپ استفاده کردم دیگه ازش استفاده نکردم.

من منتظر نظر ارزشمند شما هستمKhansariha (8)
یا علی
(2022-08-25 10:25 AM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سوال ۱ - گروپ مگنوم اول گرفته شد ، بلافاصله بعدش گروپ مچ گرفته شد ، بعد حدود نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه بعد گروپ دیسکاوری گرفته شد ، و احساس کردم تفنگ داغه و برای همین گروپ دیسکاوری باز شده ، برای همین حدود ۱۰ دقیقه به تفنگ استراحت دادم و بعد گروپ اچ اند ان رو گرفتم.
در این ۴۰ دقیقه ای که گروپی گرفته نشد هم از تفنگ استفاده کردم ، ( در حد مثلا ۱۰ ، ۱۵ شلیک )

سوال ۲ - بعد از گروپ مگنوم بلافاصله گروپ مچ رو گرفتم و قبل از گروپ مچ هیچ شلیکی با ساچمه گامو مچ صورت نگرفت - اما در مورد گروپ اچ اند ان و دیسکاوری ، قبل از گرفتن این گروپ ها یه دوسه تا شلیک با اچ اند ان داشتم اما از دیسکاوری فقط برای گروپ استفاده کردم دیگه ازش استفاده نکردم.

یا علی

سلام خدمت دوست خوبم.ببینید تو تفنگ بادی فنری معمولا ما داغ شدن لول سلاح نداریم یا حداقل مثل گلوله زن نیست
فقط فنری ایراد بزرگی داره معمولا دو یا سه تا تیر اول خطا داره تفنگ من دو سه تا تیر اول یا بالا میزنه یا پایین ولی بعد درست میشه و اگه نیم ساعت یا حتی کمتر باهاش تیر نندازم دوباره دو سه تیر اول دقیق نیست این بزرگترین ایراد فنری هست.ولی بعد از چند تیر اول تا هر موقع که تیربندازیم دقت تغییری نمیکنه البته با ساچمه یکسان.حالا تو سرما و گرما و ارتفاع متفاوت این زمان خطا کمتر هم میشه شاید زمستون تو فاصله 5 دقیقه هم این خطای تیرهای اول پیش بیاد.هر چند من زمان دقیق نگرفتم ولی با تجربه ای از قدیم دارم به این نکته رسیدم که فنری این خصلت رو داره حتی از دوستی که وایراخ داشت شنیدم خطای وایراخ تو این مورد بیشتر از دیانا هست خصوصا تو زمستون.
درود جناب سامانی - منظور از داغ بودن ، داغ بودن سیلندر و واشر بود نه لول چون لول داغ نمیشه...اما بله سیلندر اگه یخ باشه دقت نداریم و اگه زیادی هم داغ باشه بازم دقت نداریم ( این مورد دوم رو خودم تجربه کردم. )
(2022-08-25 10:25 AM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی

با سلام مجدد
خوب تا حدودي ميشه گفت كه چرا گروپهاي مابقي ساچمه هات مختلف شده ببينيد اين تجربه سالها تست هاي مختلف با سلاح فنري و PCP هست كه دارم ميگم هيچوقت به گروپ ساچمه اي كه بعد از شليك با ساچمه ديگه گرفتيد اعتماد نكنيد براي اينكه بتونيد گروپ صحيحي از يك ساچمه داشته باشيد قبل از گرفتن گروپ با اون ساچمه حداقل بايد بين 30 تا 50 تا شليك با اون ساچمه داشته باشيد بعد گروپ بگيريد چون براي مچ شدن لوله با اون ساچمه نياز به شليك هست و چون لوله سلاح با ساچمه اي كه قبلا تعدد شليك داشتيد همخواني پيدا كرده و مچ شده بعد از تغيير ساچمه قطعا دقت لازم رو با ساچمه جديد نخواهيد داشت اين موضوع رو بارها و بارها همراه دوستان تست كرديم البته اينكه هر سلاحي با يك نوع ساچمه همخواني بهتري داره جز واضحات هست ولي تو فاصله 10 متر گروپ سلاح با ساچمه هاي مختلف نيابد فرق آنچناني داشته باشه و اين تفاوت در فاصله هاي بالاي 20 متر خوشو نشون ميده مگر اينكه انواع ساچمه مورد استفاده اختلاف فاحش وزني و خرابي ساچمه از نظر عدم بالانس بودن و ... داشته باشه كه در فاصله كم تفاوت زيادي نشون بده
با تشکر از شما استاد عزیز.
یه چیز جدید به دانسته ها مون اضافه شد که قبلا نمی دونستم. Khansariha (8)

پس گروپ هایی که چند ساچمه در کنار هم تست میشن زیاد قابل استناد نیست ، با این حال من دقتی که نیاز دارم رو از ساچمه گامو مگنوم راحت میگیرم دیگه زیاد دمبال ساچمه نیستم...ساچمه مصرفی م همونه.
لینک مرجع