انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
آقا آرش سلام. توضیح نداده بودی که برای این گروپی که گرفتی آیا ساپورت داشتی یا نه.در ضمن یه ساچمه هر چقدر هم بد باشه اینقدر پرت نمیزنه. منظورم از شلیک اول است. یه پیشنهاد بهت میدم و اون اینکه هر موقع خواستی گروپ گیری کنی اول 7 الی 8 تا تیر همین جوری بزن تا تفنگت به قول معروف گرم بشه بعد شروع به تست کن. من خودم دوربین تفنگ رو با یه مدل ساچمه صفر کردم ولی با همین پرو مگنوم هم که شلیک میکنم نتیجه خوبی بهم میده. در ضمن سعی کن تمرین بیشتری داشته باشی تا قلق دست گرفتن تفنگت هم برات راحتتر بشه. از ساچمه های دیگه هم استفاده کن و نتیجه اش رو بهمون بگو. موفق باشی.
یک گله از دوستان کنم
خواهشا پشت تارگت هاتون یه چیزی بذارید که انقدر سیبل ها متلاشی نشن ... مقوا و کارتن و اینا جواب نمیده
اصلا دیدن نقاط برخورد ساچمه ها لذت بخش نیست در خیلی از گروپ ها
ممنون
دیروز بیکاری زد به سرم و تصمیم گرفتم مگسک کوه مانند!! 52 رو یه کم ظریفش کنم.بعد از کمی تراشکاری به این اندازه رسوندمش:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد رفتم برای آزمایش و نتیجه گیری...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و اینم نتایج به دست اومده:

گروپ شماره 3 گروپ جی اس بی اگزکت 4 تا در 15 متری هدف دایره وسط سیبل.
نقطه شماره 1 یه تک شلیک جی اس بی بعد از تغییر شکاف درجه.
نقطه شماره 2 یه تک شلیک جی اس بی بعد از تنظیم.
گروپ شماره 4،، 5 تا شلیک باراکودا با هدف گیری نقطه شماره 5 که مشخص کردم.می بینید که با مگسک و شکاف درجه هم باراکودا بالاتر از جی اس بی خورده(البته عجله نکنید این نتیجه با ساچمه های دیگه ای هم دیده شد)
گروپ های بعدی رو با توجه به نکته کلیدی Aim small ,miss small همه رو با هدف گیری نقطه سمت چپ سیبل که با دایره قرمز مشخص کردم انجام دادم.

5 تا پرومگنوم همون فاصله.اون یکی که پرت خورده یه پرومگنوم خیلی شل بود.در واقع با اون میشه 6 تا شلیک.

5 تا کراسمن پرمیر پوینتد همون فاصله.بهترین گروپ دیروز.

5 تا اچ اند ان فیلد تارگت.

6 تا گامو مگنوم.... من هیچ حرفی برای گفتن درباره این یکی ندارم!!!

و بالاخره 5 تا الماس استاندارد... این واقعا از انتظارم بهتر زد.

در آخر این هم تصویری از ساچمه هایی که بعد از برخورد به موزاییک پشت سیبل به این شکل در اومدن...

این بود 52 کالیبر 5.5 تایتانیزه با مگسک...Khansariha (8)Khansariha (8)
دکتر جان تیراندازی با مگسک خیلی لذت بخشه ولی نتیجه گروپ گیری با دوربین یک چیز دیگه هست .دکتر جان رو پشت بام گروپ گرفتی؟
پ ن پ رضا جون! حیاط رو ایزوگام کردن که آب نره تو زمین سفره های زیر زمینی پر بشن! خخخـ!
دکتر اسنایپر پشت بام هاست!
دکتر جون چرا با هیچ کدوم از ساچمه ها تنظیم نیست تفنگتون؟
ببخشید مثل اینکه با jsb تنظیمه!
پیریه دیگه! خخخـ!
امیر حسین جان چرا دیگه با کراسمن و جی اس بی و فیلد تارگت به نسبت داره خوب میزنه!! هدف اون نقطه مشخص شده تو گروپ پرومگنوم هست!! لابد انتظار داری با مگسک همون نقطه تقاطع دایره و خط رو برات پانچ کنم در حد یه ساچمه!Khansariha (219)Khansariha (8)
اقا سلام
یه چیزی بگم منو با دیانا 52 نمیزنین؟بذارین به حساب اماتوریم.
گروپ گیری یعنی چی؟Khansariha (226)
گروپ گیری در واقع یه تست هست برای سنجیدن دقت ساچمه وتفنگ و ...
در اینجا سعی میشه خطای انسانی رو به حداقل رسوند. با هدف گیری فقط یک نقطه تعدادی شلیک انجام میشه که هر چی محل برخورد ساچمه ها به هم نزدیکتر باشند گروپ بهتری گرفته شده و حاکی از میزان دقت تفنگ و ساچمه و… هست.
جناب ganimed عزیزمن مگسک رو با حوصله طی چند روز اونقدر تیز کردم که دیگه تیزتیز شد والان خیلی خوب میشه اهداف کوچک رو هم نشانه گرفت شما هنوز جاداره که بازهم بسایینش اون وقت از مگسک وایرخ 80 هم بهتر میشه
(2013-01-06 08:49 AM)hesamjasemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا سلام
یه چیزی بگم منو با دیانا 52 نمیزنین؟بذارین به حساب اماتوریم.
گروپ گیری یعنی چی؟Khansariha (226)
آقای جاسمی شما هم می تونید با مگسک یا با دوربین گروپ گیری کنید
مواد لازم :
1. یک فاصله ی مناسب و امن.شما دیانا 35 دارید با مگسک تو ده متری خوبه(فاصله رو دقیق حساب کنید)
2. مکانی که باد نداشته باشه.نور کافی باشه
3. یک تکیه گاه مناسب(ساپورت) واسه نگه داری زیر اسلحه برای اینکه لرزش دستتون اصلا به اسلحه منتقل نشه
می تونید از یک بالشت پشمی ، پری ، کیسه شن ، پتو و هرچیزی که بشه به عنوان یک تیکه گاه که لرزش دست و لگد و ارتعاش سلاح رو یک مقداری بگیره.
4. یک سیبل خوب و مناسب که بتونی تو مگسک از فاصله 10 متری، خالش رو به راحتی هدف بگیری.
5. ساچمه خوب و باکیفیت. هرمدل بهتری که دستت میاد.می تونی از چند مدل واسه مقایسه استفاده کنی

خب حالا همه چی حاضره. میخوایم ببینم اسلحه و ساچمه ی شما و البته تیراندازی خودتون در چه حده.
5 تا یا بیشتر واسه هر ساچمه شلیک انجام بدید. خلاصی ماشه رو بگیرید.دقیق و بدون لرزش دست
خب حالا هرچقدر که ساچمه ها نزدیک به همدیگه خورده باشند یعنی گروپ (به معنی یک گروه از ساچمه هاست) شما بهتره بوده
در گروپ گیری خیلی مهم نیست که تیرها به خود خال(هدف) خرده باشند.مهم اینه که ساچمه ها جمع خرده باشند.(یعنی همه یک جا خرده باشند نه پخش و پلا)
بیشترین فاصله بین محل دو ساچمه رو می گیم گروپ. یعنی با خط کش اندازه گیری میشه.اون دو تا ساچمه که بیشتر از هم فاصله داشتند گروپ شما محسوب میشه.مثلا نیم سانت. 1 سانت. 2 سانت و...

منتظر عکس های گروپ گیریت هستم. در مورد ویژگیهای گروپت کامل توضیح بده
لینک مرجع