انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-05-07 12:07 AM)amirsali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز عصر
گروپ مربوط به jsb 25

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

BT65-RB

5 شات

40 متر

باد کمی هم میوزید

هر دو گروپ باعث تعجب من شد به خصوص جی اس بی 25! با توجه به فرصت کمی که داشتم فقط تونستم یک بار دیگه گروپ جی اس بی 25 رو تکرار کنم که نتیجه مشابهی داشت...Khansariha (8)
.

باسلام . اولین باره که میبینم تفنگی با 25 گرینی jsb گروپ خوبی داده ! اونم 40متر . رو اوانیکسها و سوماترا که اصلا خوب نبود .
بهر حال گروپ خوبی بود و ممنون بابت زحمت گروپگیری Khansariha (8) ظاهرا یه مدل جی اس بی 25 گرینی هم هست که شکل ظاهرش مثل 18 گرینی هاست . کسی تستش کرده ؟
(2016-05-12 09:57 AM)siko نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عالی بود
Khansariha (256)
منم جدیدا دارم یه تفنگ میسازم تااینجا عالی پیشرفته با قدرت عالی به امید خدا حتما تستشو میزارم Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

دوست گرامی منطورتون از ساخت تفنگ رو توضیح میدین؟ کنجکاو شدم بدونم.
ممنون
سلام بر تمامی دوستان . سوال در مورد گروپ امروز که در فاصله زیادی گرفتم گروپ . سلاح ای تی . تیون شده بدون رگلاتور ...30 متر خال می زنه 70 متمایل است به راست و صد قدم متمایل است به چپ گروپ زیاد باز نمی شه ولی به چپ و راست متمایل است . مشکل من دوربین است ؟؟ ساچمه جی اس بی شرایت خوب به بالا جمع گروپ 4 تا پنج سانت اختلاف 70 و 100 قدم 10 سانت اختلاف متمایل شدن داره بدون باد
دقیقا این الگوی جرکتی خاص جی اس بی هست.فکر کنم باید با یه ساچمه دیگه مثلا کراسمن یا جی اس بی های سنگین تر هم امتحان کنید.
(2016-05-17 12:50 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر تمامی دوستان . سوال در مورد گروپ امروز که در فاصله زیادی گرفتم گروپ . سلاح ای تی . تیون شده بدون رگلاتور ...30 متر خال می زنه 70 متمایل است به راست و صد قدم متمایل است به چپ گروپ زیاد باز نمی شه ولی به چپ و راست متمایل است . مشکل من دوربین است ؟؟ ساچمه جی اس بی شرایت خوب به بالا جمع گروپ 4 تا پنج سانت اختلاف 70 و 100 قدم 10 سانت اختلاف متمایل شدن داره بدون باد

سلام
باید اطلاعات بیشتری بهم بدی تا بتونم کمک کنم.
منطورت از تیون دقیا چیه و کجای نفنگ دست خورده یا همون تیون شده؟
از 200 تا 100 بار چندتا شات داری ؟
بعد از 100 قدم گروپ کدوم ور میره یعنی روی خط عمودی ریتاکل دوربین برمیگرده یا همون چپ میزنه مثل 100 قدم؟؟
جوابمو بدید مشکلتون را حل خواهم کرد.
[/quote]

سلام
بعد از 100 قدم گروپ کدوم ور میره یعنی روی خط عمودی ریتاکل دوربین برمیگرده یا همون چپ میزنه مثل 100 قدم؟؟
[/quote]سلام از اینکه کمک می کنید سپاسگزارم هر چند که در مورد تعمیرا ت هم کمک کردید . تیون ... تعویض تمامی اورینگها و جایگزین جنس وایتون .آزاد گذاشتن لول سلاح و حساس کردن ماشه در حد ایمن .تظیف پی در پی و تابگیری لول انجام ندادم . همین هم عالی ه ...با دویست بار و 20 شات نزدیک به 50 تا 60 بار کم می کنه (مانومتر عددی نداره ) در 40 متر نزدیک به 3 سانت گروپ می ده در 35 متری تنظیم می کنم با جی اس بی 18 گرین . بعد 100 قدم امتحان نکردم که ایا به خط عمودی بر می گرده یا نه تصاویر رو براتون می فرستم . ومجدد از شما برای پاسگویی ممنونم . جناب شقاقی

سلام
[/quote]سلام از اینکه کمک می کنید سپاسگزارم هر چند که در مورد تعمیرا ت هم کمک کردید . تیون ... تعویض تمامی اورینگها و جایگزین جنس وایتون .آزاد گذاشتن لول سلاح و حساس کردن ماشه در حد ایمن .تظیف پی در پی و تابگیری لول انجام ندادم . همین هم عالی ه ...با دویست بار و 20 شات نزدیک به 50 تا 60 بار کم می کنه (مانومتر عددی نداره ) در 40 متر نزدیک به 3 سانت گروپ می ده در 35 متری تنظیم می کنم با جی اس بی 18 گرین . بعد 100 قدم امتحان نکردم که ایا به خط عمودی بر می گرده یا نه تصاویر رو براتون می فرستم . ومجدد از شما برای پاسگویی ممنونم . جناب شقاقی
[/quote]
سلام
دوست عزیز عکسهاتونو دیدم اما بالای صد متر توش نبوداااا .
احتیاجی به گروپ بالای صد قدم نیست چون قدرت با تفنگ همخانه و مشکلی بابت rpm نخواهید داشت. اگر قدرت در ایتی افزایش پیدا کند چون لول زیر 50 سانت دارد صد درصد با ساچمه هایی که قبلا خوب میزد خوب نخواهد زد و میبایست از ساچمه های 28 گرین استفاده نمود زیرا ساچمه سنگینتر دیرتر از لوله خارج خواهد شد و زمان کافی برای رسیدن به rpm مناسب وجود خواهد داشت. خخخخخخ ببخشید گزافه گفتم برسیم به اصل مطلب.
ایراد شما با توجه به داده هایی که به من دادید دوربین یا نصب دوربین هستش.
قبلتر پستی گداشته بودم برای تنظیم مجدد منتقل میکنم اینجا
تراز بودن استوانه داخل دوربین زمانی معلوم میشه که تورتهایه تنظیم دوربین در حالت کارخونه باشتند ( هردو در وسط قرار گیرند) اگر تنظیم بهم زده اید، یکی از قلطک هایه تنظیم را تا به اخر باز کنید بعد بشمرید با چند چرخش در جهت عقربهای ساعت کامل بسته میشود، نصف ان را برگردید تا به حالت تنظیم روز اول دربیاد،، فاصله ای تا ۹ تا ۱۰ متر رو انتخاب کنید، نقطه ای رو هدف بگیرید و شلیک کنید، اگر اختلاف چه به جهت عمودی چه افقی بیش از ۵ سانت باشد باید دوربین شم گذاری بشود. وقتی فاصله اختلاف به این میزان رسید ، دوربین تراز است و اقدام به صفر کردن دوربین در هر فاصله ای به وسیله تورتهای تنظیم کنید.
Rpm ساچمه سرعت چرخش ایجاد شده در ساچمه حول محور خود و تحت تاثیر خان لوله است، گردش ساچمه دور خود باعث به نظر رسیدن موج سینوسی در حرکت ساچمه میشود، یعنی اگر از زاویه صفر درجه یا نود درجه به حرکت ساچمه نگاه کنیم ، ساچمه در حد کمتر از میلیمتر بالا پایین میرود، اگر سرعت چرخش (rpm) کم یا زیاد تر از حد مورد نظر باشد ، این موج با سکته همراه میشود یا به اصطلاح ریپ میزند، در واقع مسافت دو موج را در یک موج طی میکند. این موضوع باعث رفتار عجیبی در تفنگ میشود، مثلا در ۲۵ متر دقت عالی در ۴۰ متر چپ میزند و در ۵۰ متر دقت عالی بعد در ۷۰ متر به راست منحرف میشود، یا گاهی افتی که در ۲۰ متر دارد در ۸۰ متر هم به همون اندازه افت میکند، ندانستن این علم و ندانستن رفتار شناسی تفنگ در خیلی موارد درگیری های نیروهای مسلح با اشرار باعث کشته شدن افراد بیگناه شده است، چون گاهی تفنگهایه کمری افتی که در ۱۵ متر دارند با ۷۰ متر برابرند و طرف قصد زدن به پا را دارد و با دقت افت را محاسبه کرده شلیک میکند و تیر صاف میخوره پشت سر خدابیامرز ، ،،، دلیل این مقوله نداشتن سرعت لازم یا زیادتر بودن سرعت لازم جهت چرخش ساچمه بدور خود است.
دستگاهای کرنوگرافی هستند که میزان rpm را محاسبه میکنند ، اما برای رفع این مشکل میشه از کم کردن قدرت یا زیاد کردن قدرت تفنگ استفاده کرد، یا استفاده از ساچمه سنگینتر یا سبکتر میشود این اشکال را بر طرف نمود،
شما از طریق راهی که عرض کردم مجدد اقدام به تنظیم دوربین و در صورت نیاز شم گذاری انجام دهید و نتایج رو در سه فاصله ای که گفتم ارسال کنید تا مشکل تفنگتون حل بشه
و در مورد شیم گذاری
شم گذاری بهتر با نوار دوچرخه انجام بشه، اگه در دوربین در پایه عقب بزارید مشکل پایین زدن حل میشه، اگه در پایه جلویی بزارید مشکل بالا زدن حل میشه، اگر در طرف چپ پایه عقب یا راست پایه جلو یا هردو شم گذاری بشه مشکل چپ زدن حل خواهد شد و اگر در طرف راست پایه عقب و یا چپ پایه جلو یا هردو شم گذاری انجام بشه مشکل راست زدن حل خواهد شد،
من اینمورد رو دقیقا با ای تی خودم تجربه کردم. تا 30 متر وسط میزد ولی بالاتر ساچمه راست میزد. 2-3 بار دوربین رو باز کردم دوباره بستم رو تفنگ ولی تغییری نکرد. ساچمه جی اس بی. یکم تو فرومای خارجی گشتم یه عده میگفتن ساچمه پس از خروج از تفنگ حرکت هلیکسی (مارپیچی) داره. البته نه هرتفنگی و نه هر ساچمه ای ولی خیلی هاشون مثل من این مشکل رو با جی اس بی داشتن. دیگه خیلی به تحقیقات ادامه ندادم چون چند وقت بعد تفنگ رو فروختمKhansariha (226)
با عرض سلام . اول از همه ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان رو به تمامی دوستان تبریک می گم . جناب شقاقی لطف کردید از اینکه جواب سوال بنده رو دادید .خیلی کامل و دقیق و بدون ابهام تایپ کردید از اینکه این همه وقت گذاشتید و شفاف تایپ نمودید متشکرم . با اینکه ژرفای درک در وجود شاگرد است نه در حرف استاد.ولی استاد است که عمق درک شاگرد رو به چالش می کشد . واز اینکه از تجربه ی شما عزیزان بهرمند شدم خوشKhansariha (8)بختم .Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کرال پانچر مکسی
فاصله : 42 متر
ساچمه : جی اس بی 18
دوربین : لیپرز 6x24-50
زوم : 18
ساپورت : جعبه دوربین به صورت عمودی
باد : ملایم

از اونجایی که دخترم کنجکاوی کرده بود و تورت افقی رو چرخونده بود در گروپ اول تعداد 6 شات جهت تنظیم دوربین انجام شد که با شماره مشخص شده. بعد شلیک شماره 6 چهار شلیک دیگه انجام شد که یکی درست به همون نقطه 6 اصابت کرده. تارگت پونز بود که توی گروپ اول در اثر اصابت ساچمه کامل داخل تخته پشت مقوا رفت .
لینک مرجع