انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
من هم با صحبتهای صادق کاملا موافقم یه مدتی هست که دوستان اگه کسی سلاحی میخره یا تستی از سلاحش قرار میده میگن گروپ بالای ۵۰ متر بگیر که این اصلا درست نیست و این سلاحها برای این فواصل ساخته نشدن همانطور که صادق هم اشاره کرد نهایت فاصله استاندارد برای سلاحهای بادی ۴۰ تا ۵۰ متر هست و در فواصل بالاتر آنقدر شرایط محیطی دخیل میشه که هیچگونه نتیجه گیری صحیحی نمیشه از گروپ گرفت و نتایج استانداردی که باید از یک گروپ بدست تیرانداز بیاد تحت الشعاع قرار خواهد گرفت پس سعی کنیم با تستهای استاندارد گامی در ارتقا سطح علمی خودمون و استفاده بهینه دوستان دیگر داشته باشیم
(2015-05-26 08:22 AM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم با صحبتهای صادق کاملا موافقم یه مدتی هست که دوستان اگه کسی سلاحی میخره یا تستی از سلاحش قرار میده میگن گروپ بالای ۵۰ متر بگیر که این اصلا درست نیست و این سلاحها برای این فواصل ساخته نشدن همانطور که صادق هم اشاره کرد نهایت فاصله استاندارد برای سلاحهای بادی ۴۰ تا ۵۰ متر هست و در فواصل بالاتر آنقدر شرایط محیطی دخیل میشه که هیچگونه نتیجه گیری صحیحی نمیشه از گروپ گرفت و نتایج استانداردی که باید از یک گروپ بدست تیرانداز بیاد تحت الشعاع قرار خواهد گرفت پس سعی کنیم با تستهای استاندارد گامی در ارتقا سطح علمی خودمون و استفاده بهینه دوستان دیگر داشته باشیم

اسماعیل جان ، امیدوارم دوستان از حرفهای من برداشتی مبنی بر زیر سوال بردن تیراندازی و مهارت خود در فواصل بالا و لانگ رنج نکنند چون این مهارت یک موضوع کاملا جدا از تست گروپ و دقت از یک سلاح است (امکان دارد یک تیرانداز ماهر با یک تفنگ معمولی هم نتیجه خوبی در لانگ شات بگیره ولی دلیلی بر عملکرد بالای آن سلاح به صورت کلی نیست).
اما اگر قراره تست گروپ به طور مثال در فاصله 100 متر برای بررسی دقت و توانایی یک سلاح در این فاصله انجام بشه این ازمایش در شرایطی همانند اینکه در داخل محوطه ای که حداقل جریان باد روی مسیر پرواز ساچمه تاثیر نذاره انجام بشه و بعد Rest و استقرار مناسبی هم خود تیرانذداز داشته باشد، ساچمه ها سورت شده و در کل شرایط اولیه یک تست معتبر را داشته باشد، در کل منظورم این نبود که حتما در شرایط ایزوله و آزمایشگاهی این تست ها انجام بشود چون امکانش حتی برای علاقمندانبسیار جدی هم تقریبا خیلی کم پیش میاد. به همین خاطر نمی توان نتیجه یک گروپ در فضای باز و در فاصله ای همانند 100 متر را به عنوان ملاک دقت و عملکرد یک سلاح دانست.
(2015-05-26 09:43 AM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-26 08:22 AM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اسماعیل جان ، امیدوارم دوستان از حرفهای من برداشتی مبنی بر زیر سوال بردن تیراندازی و مهارت خود در فواصل بالا و لانگ رنج نکنند چون این مهارت یک موضوع کاملا جدا از تست گروپ و دقت از یک سلاح است (امکان دارد یک تیرانداز ماهر با یک تفنگ معمولی هم نتیجه خوبی در لانگ شات بگیره ولی دلیلی بر عملکرد بالای آن سلاح به صورت کلی نیست).
اما اگر قراره تست گروپ به طور مثال در فاصله 100 متر برای بررسی دقت و توانایی یک سلاح در این فاصله انجام بشه این ازمایش در شرایطی همانند اینکه در داخل محوطه ای که حداقل جریان باد روی مسیر پرواز ساچمه تاثیر نذاره انجام بشه و بعد Rest و استقرار مناسبی هم خود تیرانذداز داشته باشد، ساچمه ها سورت شده و در کل شرایط اولیه یک تست معتبر را داشته باشد، در کل منظورم این نبود که حتما در شرایط ایزوله و آزمایشگاهی این تست ها انجام بشود چون امکانش حتی برای علاقمندانبسیار جدی هم تقریبا خیلی کم پیش میاد. به همین خاطر نمی توان نتیجه یک گروپ در فضای باز و در فاصله ای همانند 100 متر را به عنوان ملاک دقت و عملکرد یک سلاح دانست.
Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.نظرتون کاملا صحیح است...تست تفنگ-جوری باید انجام بشه*که تیراندازی و شرایط محیطی حداقل تاثیرگذاری رو روی نتیجه داشته باشن.و بنظر من حتما باید تیراندازی با پایه یا تکیه گاه انجام بشه*که حتی قدرت بدنی و شرایط فیزیکی تیراندازی(مخصوصا مقدار ضعف و قدرت مچ)هم تاثیرگذار نباشه.Khansariha (8)Khansariha (256)
صادق جان
منظور من هم اجبار به استفاده از شرايط آزمايشگاهي نيست ولي اخيرا خيلي از دوستان از طريق سايت و شبكه هاي اجتماعي و ... دنبال گروپ توي مسافتهاي بالاي 50 متر هستم و يك انتظار غلط بين ايرگانرها در حال شكل گيري كه فقط خواستم به دوستان اعلام كنم كه انتظارات خودشون رو در اين مقوله بطور معقول و علمي شكل بدن تا بتوان به نتايج مطلوب رسيد
مبحث جالبی در مورد گروه گیری هست
من خودم با زوم 9 توی 30 متر گروپ گیری خودم قبول ندارم چون واقعا تنظیم دوربین روی هدف بخاطر لرزش سخته اما وقتی اسم وایرخ میشنوم فورا دوستدارم بدونم توی 60 متر چطور گروپ میده!!!!این بخاطر جو خوبی هست که درمورد بعضی برند های بادی وجود داره و نمیشه بهش اشاره نکرد درحالیکه خودم تجربه کردم که گروپ گیری چقدر سخته و از نظر منطقی نباید همچین انتظاری داشته باشم.
فاصله بهینه موضوع جالبی برای من بود تا توی گفتگو شرکت کنم.
سلام
چند گروپ با تفنگ دیانا p1000گرفتم که برای دوستان قرار میدم
قبل از هر چیز باید از دوستان به خاطر استفاده نکردن از سیبل استاندارد و مخدوش بودن سیبل های استفاده شده عذر خواهی کنم . راستش من این گروپ گیری رو اواخر زمستون و برای بدست اوردن عملکرد تفنگم در فواصل مختلف انجام دادم و از اون عکس گرفتم و بعدش برای اینکه دچار اشتباه نشم روی هر سیبل اطلاعات اون رو نوشتم و دوباره عکس گرفتم ولی بعد از یکی دو روز گوشیم رست شد و تمام عکس ها پاک شد. جمعه گذشته بعد از مدت ها یه سر به زمین مورد نظر زدم و سیبل هارو توی انبار پیدا کردم و ازش عکس گرفتم که هم به خاطر نوشته هام مخدوش بود و کمی هم رطوبت روش تاثیر گذاشته.
تفنگ دیانا پی ۱۰۰۰
دوربین سنتر ۴۰*۱۶*۴
ساپورت میز
ساچمه هم از چهار ساچمه جی اس بی ۱۸ ، باراکودا مچ ، پرومگنوم و اذرخش استفاده کردم بدون وزن کردن ساچمه ها
تعداد شلیک در هر گروپ ۵ساچمه
شرایط جوی :افتابی با باد کم که رفته رفته بر سرعت باد افزوده شد
اولین گروپ از باراکودا ، فاصله ۲۰ متر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دومین گرووپ جی اس بی ۱۸، فاصله ۲۰ متر

پرومگنوم فاصله ۲۰ متر

اذرخش فاصله ۲۰ متر، ۶ ساچمه

باراکودا ۴۲ متر

در توضیح باید بگم اون یک تیر سمت راست مال تیر اندازی قبلی بود که از اون به عنوان هدف استفاده شد

جی اس بی ۴۲ متر ( سرعت باد بیشتر شده بود )

جی اس بی ۷۰ متر

بعد از گروپ ۷۰ متر از جی اس بی شارژ تفنگم حدود ۱۵۰ بود و شروع به شارژ با تلمبه کردم ولی بعد از تموم شدن کارم سرعت وزش باد انقدر زیاد بود که با اینکه سیبل هایی در فاصله ۶۰ متر و ۹۰ متر قرار داده بودم ولی نمیشد گروپ گرفت ، ولی برای اینکه میخواستم رفتار تفنگم در شرایط باد رو هم بدونم دوباره در فاصله ۴۲ متری که تفنگ هم در همین فاصله با ساچمه باراکودا مچ صفر شده بود گروپ گرفتم
باراکودا ۴۲ متر، وزش باد زیاد

جی اس بی ۱۸ فاصله ۴۲ متر ، ۶ ساچمه، وزش باد زیاد

با تشكر از جناب ali123 بابت تصاوير گروپ
نتيجه اغلب گروپها رفتاري نسبتا متداول با ساچمه مورد نظر هست ولي آذرخش نتيجه اي كه مشاهده ميشه كمي غير معموله ، عمومآ در حد پرو مگنوم و يا گاهآ كمي برتر ظاهر ميشه ولي اينجا خيلي با پرومگنوم اختلاف پيدا كرده
[تصویر: 14326623744.jpg]
[تصویر: 14326718031.jpg]
با سلام
بنده هم از علی آقا بابت زحمتی که برای گروپگیری کشیدن تشکر می کنم.
من هم با آقا بهروز کاملأ موافقم و از گروپ اینچنینی آذرخش توی فاصله 20 متر تعجب کردم. احتمالی که من برای توجیح کردن این رخداد میدم اینه که اگه ترتیب عکس های گذاشته شده با ترتیب گروپگیری یکی باشه پس آذرخش در فشار بالای مخزن شلیک شده و در فشارهای بالای مخزن و در نتیجه سرعت زیاد خروجی ساچمه دفرمگی ها یا ضعف ساچمه در ساخت میتونه تأثیر بیشتری بذاره.اگر این ساچمه در فشار کمتری تست میشد نظر بنده این هست که گروپ بهتری بده.همه این نظریات بنده با تجربه کم خودم زمانی درسته که تفنگ رگوله نباشه و خطاهای ناشی از تیرانداز و شرایط محیطی برای همه گروپها در اون فاصله یکی باشه.Khansariha (8)
سلام
این سلاح رگوله هست و طبق کورنویی که دوستان تو تاپیک مربوطه گذاشتن اختلاف سرعت ساچمه اونچنان تو فشارهای مختلف دیده نمیشه من از سری های قبلی آذرخش استفاده کردم از لحاظ وزنی خیلی با هم تفاوت داشت حتی بعضی داخل خشاب نمیرفت و بعد از یه مدت نگهداری به شدت اکسیده میشدKhansariha (8)
راستش برای خود من من هم تعجب برانگیز بود . البته ساچمه ها وزن شده و حتی دستچین شده نبودن . اذرخش به نسبت پرو مگنوم دامنه ضعیفتری داره که به راحتی دفرمه میشه ، شاید این دفرمگی باعث باز شدن گروپ شده
لینک مرجع