انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اقا صادق جان و علی اقا ، منظورتون رو فهمیدم، اما بحث من تارگتینگ نیست ، فقط مقایسه jsb18ودیسکاوری هست،
در مورد jsb 16وjsb25 حرفی به میان نیامده، این دو تا در همون سایت اشتباه پیرامید جزو target practiceبا همون منظور شما اومده،
این گروپها رفرنس شخصی هست، باقیه گروپهام رو که تو جعبه گذاشته بودم اهله منزل بردن انباری باید سر فرصت پیداشون کنم، هرچی تو خونه موجود بود از این دوتا ساچمه رو گذاشتم، مقایسه کنید،
گروپهایی که نوشته نشده چند متر مربوط به ۲۰ متر هستند مابقی نوشته شده چند مترن،
میبخشید درهمن چون فکرشم نمیکردم روزی تو سایت بزارمشون،
تو سایت airguns.ir بالغ بر ۱۲ ساچمه تست شده تو تاپیک ساچمه مناسب خواستین میتونید ببینید،
در ضمن گروپ با دیسکاوری و jsb18 با تفنگهایه مارادور دیسکاوری ویندی سیتی ar6 پی هزار و کومتا لینکس هم بجز این چهار تا قرار خواهم داد ، شانس اوردم گروپهایه سوماترا و هاتسانها رو تو اون جعبه نذاشتم،
با کندر هم فقط jsb۱۸ از این دوتا موجوده چون موقعی که کندر داشتم دیسکاوری هنوز نبود،
دوستان شما اساتید بنده هستید، من فقط به علی اقا که فکر میکردن گروپ دیسکاوری در بلیزارد باید باز تر میشد گفتم نه این طور نیست و گروپ نرماله،
اونم اگه محترمانه تر تذکر تو تاپیک مشاوره خرید تفنگ میدادند که لیزر و دوربین چیه این اطلاعات رو اصلا عنوان نمیکردم، و همه فکر میکردن چون در تارگتینگ جی اس بی جولو تره تو همه تفنگها جلوتره، ولی نه تو ۹۰ درصد حق با منه گروپها جولومه هرکسی هم دوست داره بیاد محدوده تهران ونک از اول تست رو انجام بدیم.
با سلام خدمت دوستان عزيز
ديروز فرصتي دست داد تا براي تكميل ريويو سلاح بابكت يه گروپ ديگه از بابكت بگيرم البته در ولوم قدرتي مديوم كه نتايجش شد اين :
فاصله تا سيبل از سر لوله : 24 متر
ساچمه مورد استفاده : جي اس بي 18 بصورت رندم و وزن نشده
وضعيت : نشسته با ساپورت جعبه ميوه و متكا
تعداد شات براي هر گروپ 6 شات
البته براي تست تكرار پذيري گروپ 8 بار گروپ گرفته شد كه از 1 تا 8 روي عكس شماره گذاري كردم. البته بايد بگم در گروپ شماره 2 و 8 خطاي شخصي بنده بيشتر دخيل بود در آخر هم يه گروپ بصورت پيشگيري ( با توجه به تنظيم نبودن دوربين در اين فاصله ) به تعداد 12 شات ( يك خشاب كامل) گرفتم كه در عكس با شماره 9 مشخص شده . البته شروع گروپ گيري از فشار حدودا 175 بار بود چون اصلا حوصله تلمبه زدن براي شارژ سلاح را نداشتم
در خصوص گروپ شماره 1 كه خود من رو هم متعجب كرد ( شايد از هيجان اون گروپ بود كه تو گروپهاي ديگه يكمي خراب كردم ) تقريبا CTC گروپ نزديك به صفر بود

[تصویر: 20150706-175012.jpg]

[تصویر: 20150706-175336.jpg]
هر چی پوله حلاله این تفنگ، Khansariha (8)بیشتر از عالیه تو ۲۴ متر تا حالا همچین چیزی ندیده بودم، Khansariha (8)
دوستان كساني كه ٥٦ دارند لطف كنند گروپشون ارائه كنند
ضمنا بهترين ساچمه كاليبر ٤/٥ رو هم لطف كنند معرفي نماييد
با تشكر فراوان

Patriot
اقا اسماعیل دستت درد نکنه . عالیه Khansariha (8)
با وجود اینکه یک سلاح شکاریه خیلی دقیقه Khansariha (214)
(2015-07-07 10:27 AM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزيز
ديروز فرصتي دست داد تا براي تكميل ريويو سلاح بابكت يه گروپ ديگه از بابكت بگيرم البته در ولوم قدرتي مديوم كه نتايجش شد اين :
ممنون ازاسماعیل عزیزKhansariha (8)
گروپ ها نشون دهنده این هست که سلاح دقت عالی درجمع زدن یا گروپ داره ،ولی یک نکته ذهن من مشغول کرد ،گروپ شماره 1وشماره 5 کمی به سمت راست ،گروپ شماره 6و7 کمی به سمت چپ ،الباقی گروپها دقیقا وسط جمع شدند.ودرگروپ 6و7و8 گروپ کمی پایین تر از گروپهای اول جمع شدند .
کرنوگرافی سلاح رو نگاه کردم رو ولوم قدرت ماکزیمم دراین بازه فشاری تلورانس شاتها درحد 4متربرثانیه بود ،وقطعادرولوم مدیوم تلورانس شاتها بایست بهترباشه ،
این رفتار درگروپ ناشی از عملکرد خود سلاح هست یا محل قرارگیری رتیکل دوربین درگروپها کمی متفاوت بوده ؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
رضا جان
چون شرایط نا مناسب بود و رست نداشتم قطعا لرزش دست زیاد بود و نمیتونستم درست نشانه روی کنم در ضمن چون نطقه نشانه روی برابر یک سانت بود نمیشد درست نشانه روی کرد برای همین در لحظه شلیک اول بعضی موقعها دقیقا نمیتونستم مرکز را نشانه روی کنم برای همین سعی میکردم برای شلیکهای بعدی اون گروپ محل نشانه روی را بر مبنای شلیک اول قرار بدم برای همین مقداری جابجایی نقطه برخود بین گروپها هست
اسماعیل جان تا همین جا هم بابکت تو زمینه دقت و داشتن شات بالا و تلورانس شاتی متناسب با کاربرد تعریف شده، خودشو ثابت کرده هم در ریویوی شما و هم نتایجی که از برخی دوستان دیگر خارج از انجمن داشتم. اما با توجه به تبلیغ و گفته برخی دوستان بخصوص دوستان فروشنده در مورد توانایی کاربرد تارگتینگ از این مدل FX ( حضور گسترده و خوب این مدل در کالیبرهای 22. و 25. در مسابقات اکستریم برنچ رست در 2 سال اخیر نیز مزید بر علت بوده) باعث شده تا دوستان سئوال داشته باشند که آیا این مدل توانایی و شرایط لازم برای عملکرد در این کاربرد را نیز دارد یا نه ؟
این موضوع برای من و شما و شاید خیلی از دوستان روشن است که حالت دیفالت یک مدل هانتینگ در رقابت هایی مانند بنچ رست نمی توانند توانایی سلاح های مختص تارگت را به چالش بکشد و انتظار عملکرد در حد تفنگ های اختصاصی تر از آن باشد. ولی به علت ثبات شات و تلورانس کم و نیز ظرفیت مخزنی خوب می تونه قابلیت این کار رو هم داشته باشه! یک تست اولیه بروی تارگت بنچ رست محدوده توانایی این سلاح را نشان خواهد داد ، در صورتی که وقت و فرصت کافی داشتید حتما در چند نوبت روی کارت هدف بنچ رست در شرایط بهتر و با استفاده از میز و رست مناسب آزمایشی داشته باشید.

با تشکر Khansariha (8)
پیرو بحث و صحبتی که در دو صفحه اخیر در رابطه با دقت ساچمه های کراسمن بخصوص دیسکاوری و پریمیر هالوپینت بین اقا محمد و من و علی آقا بود ، محمد بر رده بندی سایت پیرامید ایر مبنی بر قرار گرفتن ساچمه های مذکور در بالاترین رده دقتی تاکید و اصرار داشتند که من و یکی از دوستان در این زمینه گفتیم که منظور پیرامید از target practice ، مناسب بودن برای رقابت های ورزشی و تیراندازی نیست و بیشتر هدفزنی عمومی است. در هر صورت طبق قولی که داده بودم از پیرامید در این خصوص سئوال کردم که آیا این rating و طبقه بندی در خصوص ساچمه های مذکور و کلا لینکی که محمد داده بود مبنی بر مناسب بودن این ساچمه ها برای رقابت های تیراندازی همانند فیلدتارگت و بنچ رست هست ؟
پیرامید پاسخ رو سریع تر داده بود که در قسمت ایمیل های مشکوک صندوق میل من بوده و متوجه نشده بودم. در ایمیل دریافتی از پیرامید ایر صریحا از کمه no در پاسخ دهی استفاده کرده و پیشنهاد داده بود برای این منظور می توانم از ساچمه های dommed و wadcutter استفاده کنم که در خصوص dommed در پست های قبلی ، خودم هم اشاره ای داشتم.
[تصویر: Pyramyd-air-answer.jpg]

محمد جان در هر صورت تلاش و گروپ گیری ها و تست های دقت شما در جای خود شایسته و ارزنده است ، اما توصیه ها باید بروی اصول و مبنای درستی باشد . از گروپ گیری چه با ساچمه های معمولی و چه با یک ساچمه دقیق و با کیفیت یک تست دقت برای آن ساچمه و یا هر دو منظور یعنی ساچمه و تفنگ مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا اولین تست علمی و عملی برای این منظور است. لزوم خاصی برای استفاده از ساچمه جی اس بی برای گروپ گیری نیست ، اما این یک واقعیت پذیرفته شده در دنیای ایرگان هست که بیشتر سلاح ها در حالت نرمال و یا بهینه شده می توانند سازگاری خوبی با ساچمه هایی با شکل دیابلو بخصوص اگزاکت دیابلو های JSB داشته باشند. این موضوع در سطوح دقتی بالاتر مثل رقابت های فیلدتارگت و بنچ رست تفنگ بادی از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. ممکن هم هست مثل خود علی آقا که P1000 شون با یک نوع از ساچمه های برند H & N در تست های انجام شده بهترین نتیجه را داشت این واقعیت کلی را نقض کند. موضوع اخیر کلی است و تعمیم به کل تفنگ های بادی دادم.

در هر صورت از بحث پیش آمده و تقریبا غیر مرتبط (چون به هرصورت تست و نوع آن و ساچمه مرتبط بود) با این تاپیک از کلیه عزیزان عذرخواهی می کنم. پیشنهادم بعد از این پاسخ پیرامید به دوستان علاقمند به این موضوع پیگیری آن در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و یا تاپیک های مشابه است.

با تشکر از دوستان Khansariha (8)
کی حرف بنچ رست زد، شما حرفه بتچ رست رو اوردین وسط
با بیلیزارد گروپ گرفتن دوستان تعجب کردن و راهکار دادن، من گفتم نرماله، با همه پیسیپی ها بجز مدلهایهی که اساتید معرفی کردن نرماله، تشریف بیار تهران نشونت بدم، از اوانیکسها و سوماترا بگیر تا هاتسان و بنجامینها پی هزارو ... البته تشکر از اینکه یه سواله دیگه از پیرامید پرسیدین
موفق باشین
لینک مرجع