انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
به نظر من تنها دلیل اینکه بعضی گروپ ها اون چیزی که دوستان انتظار داشتند نشده (که به نظر من عالی بوده) فقط و فقط خستگی ناشی از شلیک های پست سر هم هست و این آفت برای گروپ گیری.برای یه همچنی گروپی حداقل باید الی 1.5 ساعت وقت گذاشت یعنی شما نزدیک به 70 شلیک داشتید که اگر برای هر شلیک حداقل 30 ثانیه هم وقت می گذاشتین (که 30 ثانیه کم هست) میشده 35 دقیقه یا 2100 ثانیه و این 30 دقیقه واقعا خسته کننده هست.معمولا توی مسابقات تیر اندازی برای گروپ گیری ای هدف زنی ثابت تیر انداز بعد از هر شلیک مدت 30 الی 45 ثانیه ریکاوری میکنه و کلا از اسلحه جدا میشه تا بتونه تمرکز و انرژی تحلیل رفته بر گردونه اما توی گروپ گیری های ما این جور نیست.
من توصیه میکنم دوستان در زمان گروپ گیری حتما به استراحت و تجدید قوای و نفس گیری های منظم فکر کنند.
یا علیKhansariha (8)
آقا جلال کاملا درست می فرمایند
وقتی شما برا چند ثانیه با دقت زیاد به جایی با دقت نگاه می کنید علاوه براینکه ذهنتون خسسته میشه چشمتون هم شدیدا خسته میشه و به قول جلال جان میشه آفت گروپگیری
شادو هزار 4.5
لیپرز 3-9*40
12 قدم
سمت راست گامو مچ(7 شلیک)
سمت چپ پیمان(5 شلیک)
نشسته، ککف دست روی دسته ی صندلی

[تصویر: 13663810121.jpg]
(2013-04-19 05:48 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شادو هزار 4.5
لیپرز 3-9*40
12 قدم
سمت راست گامو مچ(7 شلیک)
سمت چپ پیمان(5 شلیک)

[

برتری ساچمه پیمان ایرانی نسبت به گامو باز هم مشخص و واضح ، ولی باید توجه داشت که ساچمه سرتخت مثل گامو مچ سیبل را پانچ میکنه و جاش کاملا مشخص ولی ساچمه سرگرد مثل پیمان سیبل کاغذی یا مقوا را سوراخ میکنه در نتیجه بهتره گروپها بر روی یه تکه mdf یا تخته چوب گرفته بشه تا محل برخورد ساچمه ها بهتر و دقیقتر مشخص باشه
تفنگ دیانای 48_52 قدیمی پدرم که بسیار نو و دست تمیز در حالی که تقریبا هم سن خودم هست، چون از مدتها پیش این سوال برام ایجاد شده بود که توی فاصله ی 40 متر فرق یک پی سی پی گران مثل آیر رنجر با یه فنری خوب و معمولی مثل 52 چی هست و تا چه اندازه این اختلاف دیده میشه، برای همین ابتدا تفنگ رو کمی گرد گیری و تمیز کردم سپس یک دوربین سنتر گزاشتم روش و تنظیم کردم توی فاصله 10 متری تیر روی تیر میزد از دقتش خوشم اومد،با ساپورت مناسب شوتینگ رست، توی 42 متری امتداد دیوار باغ روی یه کاغذ اندازه یک سکه دوتا دایره کشیدم، دوربین فنری رو کمی تنظیم کردم و توی اون فاصله یک میل دات باید میگرفتم زیر دوربین، دوربین آیر رانجر که KONUS M30 هست، از قبل روی حدود 40 متر تنظیم بود،تعداد 10 شلیک کراسمن 5.5 برای 52
و 10 شلیک ساچمه سامیانگ 28 گرینی برای آیر رنجر شرایط جوری هم سرد،اما بدون وزش باد دو شلیک اول آیر رنجر چون به نظرم هنوز گرم نشده بود یا خودم به حساسیت ماشه عادت نداشتم کمی به راست زد،52 هم چند شلیک اول کمی پرت زد اون دوتایی که بالا تر از همه زده. اما بقیه خوب زد، اگر اون دوتا شلیک اول از آیر رنجر را خطای خودم بدونیم 8 تا شلیک داخل دایره ای اندازه یک سکه به قطر 2 سانتی متر زده، ساچمه ها دستچین شده یا وزن شده نبود برای همین فکر میکنم از 8 تا ساچمه ای که به مرکز دایره خوردن 3 تا که کمی اختلاف وزنی داشتن مقداری بالاتر و 5 تا روی هم خورده،

گروپ،:

[تصویر: 2013_01_21_15_51_03.jpg]

این عکس هم از 52 در کنار آیر رنجر میزارم تا خودتون تفاوت اندازه این دو رو متوجه بشین، 52 در برابر هیکل بزرگ دایستات مثل یک اسباب بازی می مونه

[تصویر: 2013_01_21_23_14.jpg]
بسیار عالی دوست عزیز.گروپ 52 شما خیلی خوب شده.فراموش نکنید که با یه تفنگ فنری تو فاصله 42متری دارید تیراندازی میکنید و اختلافش با ایر رنجر حدود 1سکه هست و البته مقایسه با ایررنجر هم زیاد صحیح نیست.ولی ممنون از گروپگیری شما با هر دو سلاح.Khansariha (8)
(2013-04-19 06:45 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-19 05:48 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شادو هزار 4.5
لیپرز 3-9*40
12 قدم
سمت راست گامو مچ(7 شلیک)
سمت چپ پیمان(5 شلیک)
تصویر

برتری ساچمه پیمان ایرانی نسبت به گامو باز هم مشخص و واضح ، ولی باید توجه داشت که ساچمه سرتخت مثل گامو مچ سیبل را پانچ میکنه و جاش کاملا مشخص ولی ساچمه سرگرد مثل پیمان سیبل کاغذی یا مقوا را سوراخ میکنه در نتیجه بهتره گروپها بر روی یه تکه mdf یا تخته چوب گرفته بشه تا محل برخورد ساچمه ها بهتر و دقیقتر مشخص باشه

از لحاظ پانچ ساچمه کاملاً حق با شماست علیرضا جان ولی توی تصویر کاملاً مشخصه که پیمان گروپ بسیار جمع تری نسبت به مچ داده. یه ساچمه ی ایرانی درست و حسابی پیدا شد ولی از بخت بد ما تولیدش متوقف شده! یعنی بزنیم به دریا کویر میشه ها! خخخـ!

انشا الله سعی میکنم آخر هفته یه گروپ درازکش با ساپورت از این دو ساچمه بگیرم...فکر کنم بشه از مچ هم یه گروپ زیر 2 سانت گرفت.

[تصویر: 13664385331.jpg]
(2013-04-21 08:31 PM)skpu نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تست عجیب دیروز ما، گروپ گیری در 250 متری با پی سی پی!!!
اسلحه: اف ایکس لوگان اسلو 0.22
فاصله 250 متر!!!
ساچمه: jsb 18 گرینی
ساپورت،بشکه خالی نفت،
تعداد شلیک: 6 شلیک
اندازه گیری فاصله با رینج فایندر والتر
زوم دوربین: روی 30

[تصویر: 22.jpg]

[تصویر: 2013_04_21_13_48_38.jpg]

[تصویر: 23.jpg]

\ فیلم هم از گروپ گیری تهیه کردیم،حجمشو کم کردم بتونید دانلود کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببین دوست عزیز من 99./. بچه های اصفهان که اسلحه دارن رو میشناسم و میدونم چه اسلحه های دارن شما شیرازی هستی از توی کلیپت کاملا" مشخصه درخت نخل هستش صدات هم که معلومه اقا شاهین هستی صدای سالامین رو هم خوب میشناسم .

واقعا" نمیدونم چی باید بهت گفت!!!!!
Khansariha (8)[تصویر: DSC_0016.jpg]سلام-گروپ گامو شادو 1000کالیبر4/5-5شلیک-ساچمه اچ اند ان اسپورت 8.2گرین-فاصله15متر-باساپورت-دوربین سنترپوینت3-9x32-زوم دوربین روی 6
برای جلوگیری از حاشیه نرفتن تاپیک یک گروپ که امروز صبح گرفتم رو براتون میزارم یک کم دستم می لرزید نمیدونم چرا برای همون شلیک های بیشتری نداشتم.
[تصویر: 13666175501.jpg]
لینک مرجع